Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexio, Freifrau Caroline zapowiada się na piękną różę. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda kwiat ;:65 Kolor ma śliczny i do bladawców będzie pasować jak ulał ;:215
A nowa róża nie dość, że wypasiona, to jeszcze z mnóstwem pączków ;:224
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia, ciekawa jestem tej odmiany specjalnie wyhodowanej do donicy. Jest szczepiona, czy na własnym korzeniu :?:
Mam jeszcze pytanie co do ślepych pędów. Czy takie małe wyrastające u podstawy usuwasz w całości :?:
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexio a ta Evy to jaka duża rośnie? Piszesz ,że u Ciebie upały, u nas też grzeje i grzeje, jak na tą porę roku, to trochę za mocno. Róze w tych upałach też nie wszystkie dają radę. Niektóre pospuszczały główki i posmutniały. ;:131
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

;:7
Upały okropne, a do tego wilgoć jak w saunie, dychać nie ma czym...
Różyczki teraz tak wyglądają jak zwykle koniec lipca/ sierpień. Te co zostały to skwarki, ale praktycznie 1-sze kwitnienie za nami.

Dorotko, rozkwitła Freifrau Caroline, szczerze mówiąc nie powaliła mnie na kolana, ale to może przez upały tak wygląda.
Cieniowana jest markizą, więc nie ma palącego słońca.

Obrazek

Obrazek

Nena, Nautica nie jest specjalnie wychodowana do donicy, Kordes wybrał 12 odmian, które uważa, że nadają się do tego typu uprawy. Jedną z nich jest Nautica, ale to zwykła rabarówka, szczepiona na podkładce. Już rozkwitają maleńkie kwiatki. Jak będzie lepsze światło zrobię fotkę.

Irpam, Evy u mnie dorasta do ~ 60 cm. Oj tak, upały załatwiły kwiatki róż, to co zostało to faktycznie jest wymordowane.
Jest kilka roślin (nieróż), które świetnie znoszą tropiki. Kiedyś na FO była bardzo popularna róża Leonardo da Vinci, nazywano ją "plastik fantastik", ja tak nazwę Red Leonardo da Vinci, wytrzymuje wszystko.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Piszesz, że Evy 60 cm to pasowałaby narabatę. Ładny ma kolorek. ;:3
Mnie ostatnio coś mi chodzi po głowie, żeby marudy co mają jeden kwiatek na sezon wyprosić z rabaty a w to miejsce posadzić takie które kwitną mnogością kwiatów. M.in. myślę l Leonardo , Olivii i innych nowych angielkach, moze też Evy. Ale jednak trochę szkoda wyrzucić to co już rośnie. ;:145.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexio a czemu Baronowa Ci się nie podoba, chyba lubisz takie kolorki, czy odcień nie w Twoich klimatach?. Na zdjęciu wygląda całkiem nieźle. Może to wina upałów. U mnie też wszystkie takie wyblakłe od słońca ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Ireno, mając tylko balkon nauczyłam się, że nie ma co trzymać zdechlaków i chorowitków. Nie chcę mieć IOM-u. Chcę mieć ładne, zdrowie krzaki. W tym roku znowu nie wyszło, co prawda są zdrowe, ale upały i teraz burze załatwiły kwiaty. Nie ma jak pelargonie... ;:306

Daysy, nie wiem, czy Caroline mi się nie podoba ..., spodziewałam się czego innego. Kwiat przypomina wielkokwiatową, kolor, mimo cieniowania niestabilny. Zaczyna budować miotełki, może będzie lepiej.
Natomiast Nautica ma miotełki różowych, nawet jasno różowych malutkich kwiatków, podobna trochę do Evy.
Według Kordesa miała być to róża dla miłośników Novalisa, którzy nie mają ogrodów... :shock:
Jestem milosniczką Novalisa i jak los obdarzył by mnie ogrodem to kupiła bym od razu kilka sadzonek ;:108 .


Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

"Zabiłaś " mnie tym IOM-em :;230 Mój "szpital" jest przy nim niczym :;230 Nautici jestem ciekawa, zupełnie nie znam jej, co więcej, wcześniej o niej nie słyszałam. Jak często podlewasz swoje panienki? Zauważyłam, że te , które rosną u mnie w donicy potrzebują ogromnej ilości wody. Obym ich nie przelała!
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Ha, ha, ha dobrze się składa, bo jedną mam, chętnie oddam. Szepnij tylko słówko a wsadzę do donicy i będzie na Ciebie czekała ;:196
W donicy nie osiągnie takich rozmiarów ;:173 , na balkon jak znalazł ;:333 Razem z My Girl będą fajna parą ;:108 .
U Jadzi dobrze rośnie, więc u Ciebie też da radę ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Natomiast Nautica ma miotełki różowych, nawet jasno różowych malutkich kwiatków, podobna trochę do Evy.
:wit Alexia mam podobne skojarzenie, ale tak sobie myślę, że jak Ty zajmiesz się obiema nowymi pannami, to może się okazać, że
kwiaty zarówno Caroline jak i Nautica ( jejku jak to odmienić ;:170 ) mogą być dorodniejsze i lepiej wybarwione.
Może się okazać, że masz to co chciałaś ;:333

Mam pytanie do Ewy :;230 cyt; "Zabiłaś " mnie tym IOM-em :;230 Mój "szpital" jest przy nim niczym :;230
hehehe, ja nic z tego nie rozumiem ;:306 poproszę o komentarz ja też chcę się pośmiać ;:306
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Majeczko, myślę, że chodzi im o OIOM Odział Intensywnej Opieki Medycznej ;:306
Zginęła jedna literka.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Fajny nowy zabytek! W ogóle urocze Twoje balkonowe rosarium i ciągle się zmienia ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

;:7
Ewa, to co napisałam o "OIOM" (dziękuję Nena za korektę) dotyczy poniższego wpisu.
irpam pisze:...Ale jednak trochę szkoda wyrzucić to co już rośnie. ;:145.
Mnie nie szkoda, robię selekcję, zostają tylko odmiany, które w moich warunkach żyją, są zdrowe i dają więcej radości niż trosk. Nie biadole na czarną plamistość i inne choroby, bo u mnie ich nie ma, narzekam, jak wszyscy na pogodę, bo to dzięki niej straciłam wszystkie kwiaty. Będą nowe ;:108.
O "Nautica" nic nie wiem, kupiłam ją znając tylko ze zdjęć. Jak będziesz u Ćwik?w na dniach otwartych na pewno czegoś się o niej więcej dowiesz.
Róże podlewam w zależności od potrzeb, zazwyczaj 2-3 razy w tygodniu. Moje rosną w mieszance dobrze trzymającej wilgoć.

Daysy ;:167 , podziękuję Ci za Novalisa, ja tę odmianę miałam, jak tylko pojawiła się na rynku...,zakochałam się w niej, ale po paru latach musiałam z niej zrezygnować. Teraz rośnie w fajnym ogrodzie. Cieszę się, że u Jadzi dobrze rośnie,może ma lepsze warunki niż ja.

Majka, ja też liczę, że pogoda się opanuje i moje nówki pokażą swoje prawdziwe oblicze ;:204.

Nena, ;:180 ;:196.

Apus, dziękuję, no tak zmienia się, tak jak ogrody i ogrodnicy... Ja też dojrzewam z tą moją namiastką ogrodu.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ostatnia miotełka Evy


Obrazek

Olivia pokazała kolejny kwiatek...


Obrazek

Obrazek
...i najpiękniejsza różyczka z kością.
;:100

Obrazek
22.06. Freifrau Caroline.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”