Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Hej Alexia :wit

Róże na Twoim balkonie już gotowe do startu,teraz tylko czekać na pąki,a potem cudne kwiaty ;:333
Mam u siebie Red Leonardo,to naprawdę silna róża i najważniejsze...nie choruje nic a nic ;:215
Kwiaty bardzo wytrzymałe na niesprzyjające warunki,kolor u mnie czerwony,ale nie razi w oczy ;:215

Pozdrawiam i :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexio, poszalałaś z siewkami jednorocznych ;:215 Będzie pięknie jak wszystko zakwitnie.
Od jutra zaczynam rozgarnianie kopców i wielkie cięcie. Co prawda ma być znacznie chłodniej, ale bezdeszczowo. Muszę wszystko ogarnąć, bo specjalnie wzięłam urlop, żeby zająć się ogrodem, no i małą różyczką z ogonkiem ;:167 , którą odbieram w środę :D
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

:wit dziewczyny,
no wreście coś się ruszyło, różyczki poszły jak burza..., nie było mnie 4 dni w domu i po powrocie nie poznałam swojego balkonu.
Co prawda 3 sadzonki chcą się pożegnać z życiem, ale reszta ;:215

Obrazek

Obrazek
Pierwszy pączuś


Obrazek
To jest Red Leonardo da Vinci, ruszył z kopyta, a taka byłam niezadowolona z tej sadzonki.



Obrazek


Obrazek

Obrazek

A teraz odpowiedzi:
Irpam, no tak doczekaliśmy się wiosny, oby aura nie płatała nam już psikusów, a nasze przygotowania nie poszły na marne.

Elwi, część koleżanko.
Wiesz siewki to nowość u mnie..., kupiłam nasionka przez przypadek... Byłam z ogoniastą róźyczką na spacerze, okropnie przemarzłam, oczywiście przez przypadek parkowałam na parkingu sklepu ogrodniczego, no to weszłam kupić gorąca kawę, no i już wiadomo co dalej ;:306
Chciałam jednorocznymi podsadzić tą "wypasioną róże na patyku". Tylko nie wiem czy będzie co podsadzić.
Ta wypasiona sadzonka wygląda tak:

Obrazek
Dzisiaj wysłałam maila do Kordesa, ciekawe czy odpisze ;:24

Annes, dzięki za opinie o siewkach floksików. Róże już wystartowały, Red Leonardo da Vinci zapowiada się dobrze, kupiłam tę odmianę bo "...nie choruje na nic".
Też pozdrawiam.

Dorotko, oj poszalałam z siewkami...
Już pewnie ogarnęłaś się z najpilniejszymi pracami, a przy reszcie będzie dzielnie pomagać Bravo ;:108.
Wiesz, mam tylko14 róż, 3 nie rokują najlepiej, więc zostanie tylko 11 ;:oj

A oto 2-ga strona balkonu, maluchy są chętne do życia, tylko te okropne mszyce rzuciły się na młode listki.


Obrazek

;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Wczoraj pisałam:
alexia pisze:...Dzisiaj wysłałam maila do Kordesa, ciekawe czy odpisze ;:24
Już odpisał, wysyła nową sadzonkę, no szok, nie spodziewałam się. Chodzi tu o pienną Freifrau Caroline.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Pierwszy pączek ;:oj Super! już tak mi tęskno do różyc ;:306
Proszę tylko chwalić jak się porządni hodowcy szanują ,bo co to dla nich jedna sadzonka ,a opinia idzie w świat!! ;:215
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexio, pierwszy pączek ;:180 Rozczulający widok, po kilku miesiącach szarości. Ciekawa jestem, która z Twoich panienek wypuściła ten śliczny pączuś?
Różyczki z młodymi listkami wyglądają bajecznie. Ten kolor zieleni jest taki soczysty i świeży. Uwielbiam wiosnę :D
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Przybiegłam się przywitać i pobuszować po Twoim balkonie.
Nigdy nie miałam róż w donicach, owszem bywały tylko przejściowo, potem wkopywałm je do ogrodu syna. Teraz tez mam jedną z Bie....nki ma byc dwukolorowa, zobaczymy po wkopaniu.
Wrócę by przeczytać od początku. ;:108
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

To się nazywają sadzonki ;:oj , piękne, wypasione na maxa ;:215 . To się nazywa ogrodzniczka ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Pięknie wyglądają Twoje różyczki. Szybciutko pojawił Ci się Pączek. ;:215 Co to za różyczka tak szybko wystartowała?
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Jak zwykle rozpoczęłaś pierwszym pączkiem ;:oj Powiem Ci, że zdecydowałam się w ubiegłym roku na wsadzenie kilku róz w donicach, podpatrywałam ipodpatrywałam u Ciebie :oops: i się opłaciło. Doskonale przezimowały i teraz mają już całkiem zielone liście. Czekam na Twoje różane panienki z tego roku!
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Witaj Alexio :wit

Cieszę się, że reaktywowałaś wątek, bo akurat kiedy chciałam się wpisać, to zamknęłaś wątek. Miałam jakiegoś pecha z moimi początkami na forum, bo gdzie się nie wpisałam, tam wątek zamierał, a właścicielka znikała. Na szczęście, większość się znów odzywa, więc jest z kim pogadać :D

Przez 10 lat mieszkałam w Niemczech, więc w jakiś sposób jesteś mi bliska.
Szkoda mi bardzo Twojego pieska, ale ma najlepszą opiekę, jaką mógłby sobie tylko wyobrazić. Wygłaskaj go ode mnie.

Trzymam kciuki za siewki, bardzo ładnie wyglądają ;:333
A różyczki jakie piękne, szybko wiosenka do Ciebie przychodzi. I jest pierwszy pączuś - ja również z ciekawością pytam, która z nich będzie na podium :D
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Witaj kochana :wit

Pierwszy pączek to raj dla moich oczu ;:167 Mam jedną donicę z tulipanami niebieską na balkonie.Może ją wykorzystam i jedną różę posadzę ...pomyślę ;:224
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć koleżanki,
Ostatnie miesiące są bardzo dynamicznie pogodowo. W styczniu moje róże ruszyły, były już mszyce. Później 2 fale mrozów, a teraz upały. Róże zwariowany, rosną, ale puszczają dużo paków na krótkich badylkach. Poprzednio pisałam, że 3 róże żegnają się z życiem. Zrobiły to tak szybko jak inne rosną. Dodatkowo jedna straciła pędy, został tylko jeden.
W piątek przyszła reklamacyjna róża od Kordesa. Nie widać jeszcze znaków życia, czas pokaże czy będzie "królową" mojego balkonu.
Chciałam zrobić nowe zdjęcia, ale cały dzień piekło słońce, a później musiałam wszystko poprzestawiać, zapowiadają burzę.

Tolinko, już jest więcej pączków, ale czy to dobre dla róż, tego nie wiem. Myślę, że to reakcja na anomalie pogodowe.

Grażyna, uprawa w donicach na patelni nie jest łatwa, ale dajemy radę. Dobór odmian jest ważny, nie wszystkie, te najpiękniejsze wytrzymują takie warunki.

Daysy, ciepło Cię obudziło, kiedy pokażesz swije0 :?:

Ewa, ja nie jedyna z pączusiami, widziałam na FO już z kolorkiem.

Aniu, są pączusie, różyczki rosną, ale jest masa mszyc. Pryskam niemal codziennie środkiem na bazie oleju, a ich coraz więcej. Ten pierwszy pąk jest na Parfum FC.

Annes, pomyśl o róży do niebieskiej donicy, różom w tym kolorze do twarzy...
W najbliższym czasie zrobię zdjęcia. Teraz tylko aktualniejsze tego 1-go pączka.




Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”