Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Już takie pączki? ;:oj
Musze dokładniej przyjrzeć się swoim różom, chociaż na pewno Ty masz najbardziej zaawansowane
Wszystko w tym roku ruszyło szybciej
Moje miskanty zawsze zaczynały wypuszczać źdźbła dopiero w połowie maja, albo i później
Teraz mam już pierwsze oznaki życia.
Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie az takich mrozów jak rok temu
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć Alexia, wybudziłam się, wybudziłam, słoneczko mocno przygrzało :D . Moje różyczki jeszcze w powijakach, ale całkiem nieźle przezimowały, gorzej z przesadzanymi wielkoludami, one dopiero się budzą. Dobrze, że w ogóle przeżyły. Szkoda tylko, że w tym roku już
ich kwiatów nie zobaczę. ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Te Twoje różyczki idą jak burza. Widać dobrze im u Ciebie. ;:63
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Rzeczywiście dziewczyny pokazują pączki różane, widać zima nie uczyniła szkód w Waszych ogrodach. W ubiegłym roku i ja cieszyłam się szybkim kwitnieniem, w tym pokornie muszę czekać. Zrobiłam przegląd swoich krzaczków szukając na nich oznak pączków,ale niczego nie znalazłam.Ta wiosna dla mnie niełaskawa! Kwitnienie wiosenne w tym roku nie zadowoliło mnie, znacznie było uboższe niżto ubiegłoroczne.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć różane koleżanki,
zacznę od zdjęć, bo to chyba najważniejsze. Zdjęcia kiepskie, bo robię tabletem i do tego mam poważnie uszkodzone kolano, więc nie mogę robić wygibasów.


Obrazek
To jest reklamacyjna Freifrau Caroline, 24 h była moczona, 3 dni stała w cieniu, teraz już stoi na swoim miejscu.
Wypuściła sporo "nosków", więc żyje.


Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obok piennej stoi pnąca z serii "Starlet", do tej pory nie wiem czy to jest Eva czy Melina ;:24
Była brutalnie przesadzone w sierpniu, rozleciała się skrzynia, w której rosła. Dobrze przezimowała i mam nadzieję, że szybko zarośnie to prowizorycznie rusztowanie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć moich maleństw.
Odpowiedzi trochę później.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć, no to obiecane odpowiedzi. Wiem, że teraz mega długi weekend i macie coś innego w planach niż forum.

Dorotko ;:167 , przykro mi, że Cię przeoczyłam, ale pogoda działa nie tylko na roślinki. Tak, te pierwsze soczyste liście i pąki są najpiękniejsze. Czekam niecierpliwie na Twoją zieleń i oczywiście tą najcenniejszą nową różyczkę ;:65 .

Teeger, cześć sąsiadko z za miedzy, mam nadzieję, że Twoje różyczki nadgonią, będą zdrowe i dorodne, będą Cię cieszyć i nas też.

Margo, pączków różanych już wszędzie pod dostatkiem. Miskanty dają już oznaki życia ;:oj .
Nie mam ich oczywiście u siebie, ale mini trawka też u mnie jest, widać, że rwie się do życia, ale żadnego doświadczenia nie mam, to nabytek jesienny.

Daysy, witam wśród żywych..., nic się nie przejmuj wielkoludami, zadomowią się w nowym miejscu... Kwiecia i tak będzie dużo ;:108 .

Irpam , robię co mogę, u mnie od lipca już za gorąco, teraz ich czas. Jak na razie sielankę zakłócają stada mszyc.
Praktycznie codziennie pryskam je eko, rano otrzepuje trupki, a wieczorem znów są całe stada... Nie wiem, czy nie będę musiała sięgnąć po chemię.

Ewa, nie przejmuj się, różyczki zakwitną troche później, ale będziesz się nimi cieszyła, jak u nas już będzie po ptokach. Poza tym one mogą jeszcze nadrobić i zaskoczyć. Uszy do góry, musimy zaakceptować wybryki natury ;:108 .

Życzę owocnego ogrodowania i relaksu.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Kochana , masz rację! Ostatni tydzień był wymarzony dla róż. Każdego dnia robią się większe i bardziej zielone. Zupełnie jakby chciały nadrobić stracony czas. Widzę wyraźną róznicę między tymi, które rosną w słońcu, a tymi, do których słońce dociera nieco póżniej. Czasem jeden krzaczek w połowie jest zielony, a druga połowa to pędy z noskami. Tak dzieje mi się z Ghitą i Clair Pochylona, słoneczna część zieleni się, a część pędów przy tuiach - jakby dopiero się budziła.
x-ja-a

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia, powtórzę się: dobrze, że jesteś ;:196 Jak się czuje Kodi? Ja jakoś lżej znosiłam chyba choroby dzieci, bo były w stanie powiedzieć co boli, gdzie boli (nawet jak nie boli) a pies nie powie.
Twój wątek jest nam wszystkim potrzebny jak apetizer przed obiadem: u Ciebie możemy nacieszyć się porcją pąków i pierwszych kwiatów, kiedy nam jeszcze burczy w brzuchach z głodu kwiatowego :D Pięknie wyglądają krzewy w tych niebieskich donicach. I pięknie wyglądają, bo widać, że dobrze im. Bardzo jestem ciekawa Freifrau Caroline. Nie znałam tej róży. Będę kibicować, żeby noski szybko zmieniły się w gałązki pełne kwiatów ;:215
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć Ewa, no widzisz, jednak róże u Ciebie nadrabiają :lol:
Potrzebują tylko słońca, ciepła i wody ;:108. U mnie też nierówno rosną, są też takie, które znowu musiałam docinać. Wycinałam już ślepe pędy.
Teraz jest od paru dni dużo chłodniej, pąki zastopowały, ale krzaczki nabierają masy. Niby chcę mieć małe, kompaktowe, ale 20 cm. to jednak przesada... ;:306

Jagna ;:167, dzięki za miłe słowa, ale odrobinę przesadzilaś ;:108.
Kody bardzo zmadrzał, na razie nie zniszczył żadnej róży, niewinnie chodzi i je obwąchuje...
Wiesz, też jestem okropnie ciekawa Freifrau Caroline. Znam ją tylko że zdjęć, ale wydaje mi się podobna do mojej ;:167
Parfum F.C.
Rośnie :!: zdjęcia tydzień temu i teraz;

Obrazek
27.04.



Obrazek
4.05.



Obrazek
Największy pączek (PFC). ;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cudny ten pączuszek. Tylko patrzeć jak się rozwinie i będziemy się nim zachwycać. Twój nowy nabytek też sobie nieźle poczyna, trzymam za nią kciuki. Też jestem jej ciekawa, tym bardziej, że na "nóżce" ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia, Ty to jesteś gigantka ;:180 Nawet lilaka w donicy hodujesz ;:oj I jeszcze kwitnie :D
Baronowa Karolina zapowiada się świetnie, zgrabna korona i piękne przyrosty ;:215
Już tak zaawansowany pąk na PFL? ;:oj Rety, to właściwie możesz zrobić huczne otwarcie sezonu różanego :heja Oby był udany ;:215
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Obrazek

No to jest pierwszy mini kwiatek na mini krzaczku, kolor aż oczy bolą i zapach wyjątkowo intensywny (PFC).

Daysy, mój nowy nabytek na "nóżce" też mnie bardzo emocjonuje, zwłaszcza jak patrzę na 1-go, jest totalnie martwy, ale jeszcze jest, bo rosną tam bratki. Nowe fotki będą po kolejnym tygodniu.

Elwi, to odpalam zimne piwo pod inauguracyjnego kwiatka ;:306
Lilaka, mam, ale to malutki akurat do donicy (Palibin) ;:108
Poza tym nie tylko różami balkon żyje...
Myślę, że Caroline będzie w tym sezonie "miss obiektywu".
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Hahaha, to wypiłam je razem z Tobą ;:136 , właśnie wzięłam ostatni łyk. To się nazywa zgranie, lub intuicja :;230 a może telepatia ;:224
Piękny kwiatuszek, teraz czekam na nowy zakup. Szkoda, że tylko jedna żyje. Chyba będziesz reklamować?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”