Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

;:7
Ewa, to co napisałam o "OIOM" (dziękuję Nena za korektę) dotyczy poniższego wpisu.
irpam pisze:...Ale jednak trochę szkoda wyrzucić to co już rośnie. ;:145.
Mnie nie szkoda, robię selekcję, zostają tylko odmiany, które w moich warunkach żyją, są zdrowe i dają więcej radości niż trosk. Nie biadole na czarną plamistość i inne choroby, bo u mnie ich nie ma, narzekam, jak wszyscy na pogodę, bo to dzięki niej straciłam wszystkie kwiaty. Będą nowe ;:108.
O "Nautica" nic nie wiem, kupiłam ją znając tylko ze zdjęć. Jak będziesz u Ćwik?w na dniach otwartych na pewno czegoś się o niej więcej dowiesz.
Róże podlewam w zależności od potrzeb, zazwyczaj 2-3 razy w tygodniu. Moje rosną w mieszance dobrze trzymającej wilgoć.

Daysy ;:167 , podziękuję Ci za Novalisa, ja tę odmianę miałam, jak tylko pojawiła się na rynku...,zakochałam się w niej, ale po paru latach musiałam z niej zrezygnować. Teraz rośnie w fajnym ogrodzie. Cieszę się, że u Jadzi dobrze rośnie,może ma lepsze warunki niż ja.

Majka, ja też liczę, że pogoda się opanuje i moje nówki pokażą swoje prawdziwe oblicze ;:204.

Nena, ;:180 ;:196.

Apus, dziękuję, no tak zmienia się, tak jak ogrody i ogrodnicy... Ja też dojrzewam z tą moją namiastką ogrodu.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ostatnia miotełka Evy


Obrazek

Olivia pokazała kolejny kwiatek...


Obrazek

Obrazek
...i najpiękniejsza różyczka z kością.
;:100

Obrazek
22.06. Freifrau Caroline.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

alexia pisze:
irpam pisze:...Ale jednak trochę szkoda wyrzucić to co już rośnie. ;:145.
Mnie nie szkoda, robię selekcję, zostają tylko odmiany, które w moich warunkach żyją, są zdrowe i dają więcej radości niż trosk.
O, to, to... ;:108 Z ust mi wyjęłaś to zdanie na temat selekcji. Też do tego dojrzałam i od dwóch lat robię taką selekcję. Szkoda miejsca i czasu na róże, które z jakiegoś powodu nie chcą rosnąć, bądź najzwyczajniej w świecie marudzą obdarzając kilkoma kwiatami na krzyż przez cały sezon.

Głaskanko i porcja pieszczot dla najpiękniejszej różyczki ;:167

PS. A mnie się Freifrau Caroline podoba. Upały mogą wypaczać pierwsze kwiaty, a nawet przekłamywać kolory. Ale Ty przecież o tym wiesz najlepiej ;:196
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

:wit To i ja dołożę swój głos na temat selekcji :;230
Stosuję ją od lat i dobrze na tym wychodzę ;:304 Selekcji można dokonać już na etapie doboru odmiany i miejsca
gdzie kupić ;:333
Alexia ;:196 najpiękniejsza różyczka ma super leżaczek ;:oj
Też jestem zdanie, że Freifrau Caroline będzie można ocenić dopiero po następnym rzucie kwiatów. ;:108
Napisałam do francuzów, czekam jaką nazwę tej odmiany mi podadzą.
Wczoraj rozwinął się kwiat, ja typuję na Nadine Xella-Ricci, naprowadziły mnie na nią zdjęcia na
jednej ze stron internetowych. Na tych zdjęciach jest ona bardzo podobna do moich ;:108
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Też mi się podoba ta najładniejsza różyczka :;230 . Ładnie jej z tą kością. :heja
Jak tak radzicie z tą selekcją to jesienią pozbywam się trzech maruder. Tylko jakie w ich miejsce??? ;:131
Sliczna jest Fraifrau Caroline. ;:180
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Podziwiam Was za konsekwencję a ja ciągle mam nadzieję, że będzie lepiej, może jak braknie mi miejsca w ogrodzie zacznę selekcję, na razie jeszcze nie mam serca.
Wiem, że to sentymentalne, może nawet nieracjonalne, ale daję niektórym szansę w nadziei, że czasem warto poczekać i tak sobie czekam kto kogo przetrzyma :;230
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Ja też dojrzałam do wyrzucania. Zajęło mi to parę lat,ale jednak
Dlatego nie przeczę, że jak się zwolni miejsce to coś kupię. ;:173
Kody ma super leżankę.
Czy wiesz, że mam ogrodowego kota? Na dokładkę jest rudy jak Flesz.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexio, a co tam słychać w Balkonowym? ;:196
Na pewno różyczki już powtarzają :) Moje też się zbierają...tylko nieustanne deszcze zaczynają niszczyć kwiaty. Oby nie było powtórki z ubiegłego roku, kiedy to druga część sezonu okazała się być totalną klapą :roll:
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

:wit po długiej przerwie, mam nadzieję, że mnie jeszcze pamiętacie.
Lato 2018 było dla moich roślin katastrofą. Praktycznie nie było 2- go kwitnienia, było parę znieksztauconych, przypalonych ogryzków (kwiatów). Przyszła łagodna jesień, krzaczki trochę odżyły. Zima też była ciepła, nawet nie zabezpieczyłam ich. W noc sylwestrową odbyło się "cięcie" róż, mój pies tak szalał, że połamał wiekszość z nich. Na początku marca dociełam, nawiozłam i rosną. Marzec był bardzo ciepły, było nawet kilka upalnych dni. Później było już gorzej, od 5 - 6 tygodni zimno, ulewy, wichóry, śnieg, grad czyli bardzo dynamiczna pogoda. Oczywiście krzaczki miały/mają masę ślepych pędów i przez to trochę koślawo rosną.
Dzisiaj pierwszy słoneczny dzień, mam trochę czasu to zajmuje się moim "dobytkiem"".
Mam kilka zdjęć, oczywiście pokaże je, wiecej zrobię wieczorem, to też będą.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Róża pienna 1.05. I dziś
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Przybiegłam się przywitać ;:196 ;:167 , fajnie znowu gościć w Twoim różanym wątku. Różyczka lada dzień rozwinie pąki ;:63 ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

:wit
Miła wiadomość, że Balkonowe Rozarium istnieje i ma się dobrze.
Jak zwykle Twoje różyczki mocno się spieszą, żeby ucieszyć właścicielkę. :D
Teraz deszcz i zimno przeniosło się do nas. I dobrze, bo była straszna susza. Nie przypominam sobie, żebym w kwietniu stała z wężem.
U mnie, też kwitnie pierwsza różyczka. Kupiona na Gardenii Angela. Strasznie cukierkowy kolor. ;:306
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Daysy, ;:196 ma być teraz lepsza pogoda, więc będzie co oglądać (mam nadzieję). Zapraszam ;:108

Nena, balkonowe rosarium istnieje i ma się lepiej niż właścicielka... ;:306
Nigdy nie widziałam Angeli na żywo, ale na pewno nie pobije urodą hitu wystawy na Zamku...(widziałam jej zdjęcie) :roll:

Balkon ze wszystkich stron:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

O której odmianie mówisz :?: Publiczności podobała się ta czterokolorowa ;:306
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

O tej właśnie myślałam, jest tak samo naturalna jak poniższe zdjęcie (kartka z kalendarza)
Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”