Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

ODPOWIEDZ
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Przybiegłam się przywitać i pobuszować po Twoim balkonie.
Nigdy nie miałam róż w donicach, owszem bywały tylko przejściowo, potem wkopywałm je do ogrodu syna. Teraz tez mam jedną z Bie....nki ma byc dwukolorowa, zobaczymy po wkopaniu.
Wrócę by przeczytać od początku. ;:108
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

To się nazywają sadzonki ;:oj , piękne, wypasione na maxa ;:215 . To się nazywa ogrodzniczka ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Pięknie wyglądają Twoje różyczki. Szybciutko pojawił Ci się Pączek. ;:215 Co to za różyczka tak szybko wystartowała?
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Jak zwykle rozpoczęłaś pierwszym pączkiem ;:oj Powiem Ci, że zdecydowałam się w ubiegłym roku na wsadzenie kilku róz w donicach, podpatrywałam ipodpatrywałam u Ciebie :oops: i się opłaciło. Doskonale przezimowały i teraz mają już całkiem zielone liście. Czekam na Twoje różane panienki z tego roku!
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Witaj Alexio :wit

Cieszę się, że reaktywowałaś wątek, bo akurat kiedy chciałam się wpisać, to zamknęłaś wątek. Miałam jakiegoś pecha z moimi początkami na forum, bo gdzie się nie wpisałam, tam wątek zamierał, a właścicielka znikała. Na szczęście, większość się znów odzywa, więc jest z kim pogadać :D

Przez 10 lat mieszkałam w Niemczech, więc w jakiś sposób jesteś mi bliska.
Szkoda mi bardzo Twojego pieska, ale ma najlepszą opiekę, jaką mógłby sobie tylko wyobrazić. Wygłaskaj go ode mnie.

Trzymam kciuki za siewki, bardzo ładnie wyglądają ;:333
A różyczki jakie piękne, szybko wiosenka do Ciebie przychodzi. I jest pierwszy pączuś - ja również z ciekawością pytam, która z nich będzie na podium :D
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Witaj kochana :wit

Pierwszy pączek to raj dla moich oczu ;:167 Mam jedną donicę z tulipanami niebieską na balkonie.Może ją wykorzystam i jedną różę posadzę ...pomyślę ;:224
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć koleżanki,
Ostatnie miesiące są bardzo dynamicznie pogodowo. W styczniu moje róże ruszyły, były już mszyce. Później 2 fale mrozów, a teraz upały. Róże zwariowany, rosną, ale puszczają dużo paków na krótkich badylkach. Poprzednio pisałam, że 3 róże żegnają się z życiem. Zrobiły to tak szybko jak inne rosną. Dodatkowo jedna straciła pędy, został tylko jeden.
W piątek przyszła reklamacyjna róża od Kordesa. Nie widać jeszcze znaków życia, czas pokaże czy będzie "królową" mojego balkonu.
Chciałam zrobić nowe zdjęcia, ale cały dzień piekło słońce, a później musiałam wszystko poprzestawiać, zapowiadają burzę.

Tolinko, już jest więcej pączków, ale czy to dobre dla róż, tego nie wiem. Myślę, że to reakcja na anomalie pogodowe.

Grażyna, uprawa w donicach na patelni nie jest łatwa, ale dajemy radę. Dobór odmian jest ważny, nie wszystkie, te najpiękniejsze wytrzymują takie warunki.

Daysy, ciepło Cię obudziło, kiedy pokażesz swije0 :?:

Ewa, ja nie jedyna z pączusiami, widziałam na FO już z kolorkiem.

Aniu, są pączusie, różyczki rosną, ale jest masa mszyc. Pryskam niemal codziennie środkiem na bazie oleju, a ich coraz więcej. Ten pierwszy pąk jest na Parfum FC.

Annes, pomyśl o róży do niebieskiej donicy, różom w tym kolorze do twarzy...
W najbliższym czasie zrobię zdjęcia. Teraz tylko aktualniejsze tego 1-go pączka.




Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć Alexia!
Ja też podczytuję i oglądam twój wątek. Bardzo, bardzo się cieszę, że jednak zdecydowałaś się na reaktywację :)

Dużo dowiedziałam się z twojego wątku o uprawie róż na balkonie i teraz już wiem ile błędów popełniłam. Ale nauczę się w końcu :)

Pozdrawiam zza waszej zachodniej granicy :)

Ewa
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Już takie pączki? ;:oj
Musze dokładniej przyjrzeć się swoim różom, chociaż na pewno Ty masz najbardziej zaawansowane
Wszystko w tym roku ruszyło szybciej
Moje miskanty zawsze zaczynały wypuszczać źdźbła dopiero w połowie maja, albo i później
Teraz mam już pierwsze oznaki życia.
Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie az takich mrozów jak rok temu
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć Alexia, wybudziłam się, wybudziłam, słoneczko mocno przygrzało :D . Moje różyczki jeszcze w powijakach, ale całkiem nieźle przezimowały, gorzej z przesadzanymi wielkoludami, one dopiero się budzą. Dobrze, że w ogóle przeżyły. Szkoda tylko, że w tym roku już
ich kwiatów nie zobaczę. ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Te Twoje różyczki idą jak burza. Widać dobrze im u Ciebie. ;:63
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Rzeczywiście dziewczyny pokazują pączki różane, widać zima nie uczyniła szkód w Waszych ogrodach. W ubiegłym roku i ja cieszyłam się szybkim kwitnieniem, w tym pokornie muszę czekać. Zrobiłam przegląd swoich krzaczków szukając na nich oznak pączków,ale niczego nie znalazłam.Ta wiosna dla mnie niełaskawa! Kwitnienie wiosenne w tym roku nie zadowoliło mnie, znacznie było uboższe niżto ubiegłoroczne.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Cześć różane koleżanki,
zacznę od zdjęć, bo to chyba najważniejsze. Zdjęcia kiepskie, bo robię tabletem i do tego mam poważnie uszkodzone kolano, więc nie mogę robić wygibasów.


Obrazek
To jest reklamacyjna Freifrau Caroline, 24 h była moczona, 3 dni stała w cieniu, teraz już stoi na swoim miejscu.
Wypuściła sporo "nosków", więc żyje.


Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obok piennej stoi pnąca z serii "Starlet", do tej pory nie wiem czy to jest Eva czy Melina ;:24
Była brutalnie przesadzone w sierpniu, rozleciała się skrzynia, w której rosła. Dobrze przezimowała i mam nadzieję, że szybko zarośnie to prowizorycznie rusztowanie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć moich maleństw.
Odpowiedzi trochę później.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”