Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

I znowu upały, nie ma jak nosa wystawić do ogrodu w cieniu 31 stopni, to już kolejny,tak gorący dzień.
Postanowiłam więc posiedzieć przy komputerze ze szklanką zimnej wody i troszkę pokazać aktualności w ogrodzie.
Zdjęcia są w miarę aktualne.
Większość róż aktualnie wypoczywa, aktualnie królują lilie, hortensje i dalie, tych ostatnich mam tylko 2 szt. i myślę, że troszkę mało, bo teraz one wypełniają pustki po różach na rabacie.
Miss Fine
Obrazek

Obrazek

Pullman Orient Express
Obrazek

Obrazek

Ostatni kwiat Stefci
Obrazek

Chopin
Obrazek

Terra Limburgia
Obrazek

Diorescese
Obrazek

Obrazek

Niezmordowana Gardenfreude
Obrazek

Princess of Wales
Obrazek

Zwiastun powtórnego kwitnienia Munstead Wood
Obrazek

Obrazek
LD Braithwaite
Obrazek

Moje nn-ki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To już kolejne kwiaty młodziutkiej Elżbietki ;:167 /bez paseczków :wink: /
Obrazek

Bidulka Jubilee Celebration
Obrazek

Comte de Chambord wiaże nowe kwiaty
Obrazek

Ostatnie kwiaty Kurfurstin Sophie i Kosmos
Obrazek

Obrazek

Princess Garden w drugim kwitnieniu
Obrazek

Obrazek

i Takie tam różności
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My Girl
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Geoff Hamilton powstał ze zmarłych ;:333
Obrazek

i na koniec troszkę ogólnych
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do miłego zobaczenia ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, kwieciście, kolorowo i bujnie - tak w skrócie o Twoim ogrodzie.Piękne ogrodowe kompozycje wzbudzają podziw i uznanie dla Właścicielki.Wiem z autopsji, ile pracy wymaga ogród na takim poziomie.
Dzisiaj, moją uwagę zwróciły kompozycje z róż, lilii i rutewek Delavaya ;:138 Jestem pod wrażeniem,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

U mnie róże też odpoczywają, ale najgorsze jest to, że złapały niesamowitą plamistość
Jeszcze chyba nigdy takiej nie miały
Nie było mnie 2 dni w domu, a po powrocie taka "niespodzianka"
Poszło błyskawicznie
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy:)

Pięknie u Ciebie wszystko rośnie ;:138 Róże cudne wszystkie.Ja dojrzałąm cisy u Ciebie rosnące.
Możesz pokazać zdjęcie jak wysokie u Ciebie rosną? Jaka to odmiana? Właśnie jestem na etapie wybierania cisów.

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:wit Daysy!
Przepiękne , wzorowe twoje róze. ;:180 ;:180
Mi wszystkie u ciebie zawsze sie podobają.I tym razem zachwycam się każdą.

Widzę ,ze i rutewkę masz taką jak i ja mam. I gipsówki pięknie prezentują się. Muszą swoją jedna przesadzić w inne miejsce.
Lilie śliczne i pięknie, bogato kwitną ;:215
Tojadów zazdroszczę. Sadziłam 2 razy i żadnego nie mam. :twisted:
Mieczyki, jeżówki, hortensje.. no piękne, pięknie to wszystko u ciebie wygląda.Same radości .
Przyjemnie taki cudowny ogród sie ogląda ;:63 ;:63
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Kompozycja z lilii ,róż i gipsówki powala na kolana. ;:108
Niesamowite ,że róże tak pięknie u Ciebie powtarzają.
U mnie na 35 odmian tylko dwie obecnie coś mają na krzakach.
Susza i upał a u Ciebie sama świeżość i witalność bije od róż. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam miłe koleżanki.

I cóż lato prawie za nami, pogoda też jakby powoli szykowała się do nadejścia jesieni, oby była jak najdłużej piękna, barwna i ciepła.
To moja ulubiona pora roku, bogata w kolory i wszystkie dary jakie ze sobą przynosi.
Czas wyciszenia po szalonej wiośnie i rozleniwiającym, upalnym lecie. Barwy jesieni ubierają ogród w piękne czerwienie, pomarańcze, ciepłe odcienie żółci, złota i maluje piękny obraz za naszymi oknami.
Od rana pada drobny deszczyk, czasem mżawka, to dobry czas żeby nadrobić zaległości :wink:



Lodziu
, rabata o której piszesz jest przy tarasie, starałam się dobrać rośliny aby na rabacie zawsze było na czym oko zatrzymać jak również było co powąchać. Róże zapewniają wrażenia wzrokowe a lilie jak sama wiesz mogą zawrócić w głowie nawet najmniej wrażliwym na zapach.
Niestety jak zwykle posadziłam za dużo roślin i po 2-ch latach zrobił się niesamowity ścisk.Rutewki dały czadu, musiałam wyciąć mikołajka, który przytłoczył Cream Abundance. Rozrosły się ketmie a Graham Thomas w tym roku rozszalał się tak do góry jak i na boki.
A są tam również 2 miskanty i 1 bambus. Jakby tego było mało to jeszcze trójsklepki się mocno rozkrzewiły i muszę dla nich znaleźć inne miejsce, zupełnie przeszkadzają Stephanie Baronin zu Guttenberg. Jeden wielki busz ;:202 .

Gosiu
u mnie to samo, najgorzej wyglądają historyczne, bez oznak choroby jak zwykle Garden of Roses, Novalis, Herzogin Christiana, Nadia Meillandecor, Stephanie Baronin zu Guttenberg, Cream Abundance i The Shepherdess inne radzą sobie jakoś jedne lepiej drugie gorzej. Niektóre po zrzuceniu liści wypuściły nowe, bez oznak choroby np.Mushimara, ale zakwitła zaledwie 2-ma kwiatami.
Moje wchodzą pomału w okres drugiego kwitnienia, szału nie ma ale nie jest źle. Byłoby lepiej, gdyby nie ostatnie ulewy, które skutecznie niszczyły pojawiające się kwiaty.

Aniu, moje cisy są stosunkowo młode, bo kupione chyba w 2017 roku, mają może ze 130cm, nawet jeszcze nie cięte.
Odmiany nie jestem pewna, wiem, że to najbardziej polecana na żywopłoty chyba Hilii, ale głowy nie dam ;:131.te wolniej przyrastają.
Mam 4 starsze wysokie na 0k 2-ch m, kupione w markecie podobno Wojtek, które muszę przyciąć w przyszłym roku. Ma bardzo ciemną barwę igieł, nie choruje. Do tej pory delikatnie strzyżony z szerokości. Masz Aniu porównanie , na 1-szym młody cis a na drugim zdjęciu w tyle jest starszy

Obrazek

Obrazek

Aniu/Anabuko1 dziękuję w imieniu róż ;:108
Rutewki mam 3 /biała i 2 fioletowe/, te białe o których piszesz to właśnie białe rutewki. Lilie rzeczywiście w tym roku pięknie zakwitły, muszę w tym roku je wykopać, bo widzę, że się zaczynają zagęszczać. Tojady zakwitły mi ładnie pierwszy raz, nawet nie spodziewałam się kwiatów, zawsze były takie mikre.
Aniu to jest właśnie biała rutewka :)
Obrazek

Agnieszko
wielkie dzięki ;:167 , czasem się coś uda ;:333 Na zdjęciu to nie jest gipsówka tylko rutewka. Ta na zdjęciu róża to Miss Fine, jest to jej właściwie pierwsze kwitnienie, ale fakt popisała się dziewczyna ;:224 . U mnie niestety też sucho, może ratuje mnie glina, która zatrzymuje więcej i na dłużej wodę. Teraz już od kilku dni pada, co mnie niezwykle cieszy, zwłaszcza dzisiejszy delikatny deszczyk, który dobrze nawilża ziemię.

To tymczasem ;:196 :wit
Zgram zdjęcia i wieczorem będą aktualne fotki ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Tak się składa, że to chyba jedne z ostatnich róż w tegorocznym ogrodzie, podsumowując ten sezon, mogłabym powiedzieć jeden ze słabszych. Nie jest to tylko winą sadzonek, myślę, że mam ich zbyt dużo w swoim ogrodzie, są ściśnięte, niektóre mają za mało światła, brak odpowiedniego przewiewu. Róże tracą na atrakcyjności.
Niestety, ale trzeba będzie pomyśleć o wielu przeróbkach na rabatach, aby zapewnić wszystkim krzewom lepsze warunki. Bez tego nie da się
utrzymać krzewy w dobrej kondycji. Pytanie tylko czy dla wszystkich starczy miejsca, trzeba jednak będzie wybrać mniejsze zło.
Już teraz widzę, że na nowej rabacie popełniłam zasadniczy błąd, The Shepherdess okazała się mniejszą różą niż myślałam i posadziłam ją za Gentle Hermioną, niby mała różnica, jednak ta druga ma piękne przyrosty i widzę, że będzie sporo wyższa niż przewidywałam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mme Knorr, to dopiero pachnidełko ;:167 , włożyłam jedną do wazonu, pięknie się rozwija a zapach nieziemski
Obrazek

Obrazek

Sutter's Gold niesamowity kolor
Obrazek

Obrazek

Polka ma piękne kwiaty
Obrazek

Versigny długo odpoczywała, sądzę, że powinna mieć więcej światła
Obrazek

To samo Eisvogel
Obrazek

Charles Darwin ma piękne kwiaty ale póki co ma ich stanowczo za mało
Obrazek

Obrazek


William Morris kwiaty ładne, ale krzew nieforemny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jude the Obscure to praktycznie pierwsze kwitnienie w tym roku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cream Abundance
Obrazek

Novalis
Obrazek

Obrazek

Największy jeszcze w pąkach
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Piękne te Twoje widoczki.
Róże, hortensje, lilie takie dostojne.
Zaciekawiła mnie Twoja róża Diorescese.
natomiast rabata niebiesko fioletowa bajeczna.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Podobno .... "Mimozami jesień się zaczyna", jeśli niektórzy naszą pospolitą nawłoć nazywają mimozą, można powiedzieć, że jesień już się u nas rozgościła na dobre.
Na pewno już czuć ją w powietrzu a i dni już coraz krótsze, dzieci wróciły do szkoły, czyli trzeba myśleć o jesiennych porządkach na rabatach i grządkach.
Po ostatnich deszczowych dniach róże nabrały wigoru, oczywiście nie historyczne, bo one nadal stoją gołe ;:131 .
Polka nawiązała sporo pąków, to samo La Villa Cotta, Kosmos, nieźle wygląda Queen of Sweden, The Mill on the Floss, to dzisiejsze ich zdjęcia w tej samej kolejności


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Graham Thomas jak zawsze niezawodny i w pierwszym kwitnieniu i w drugim zachwyca
Obrazek

Obrazek

Obrazek

The Pilgrim mimo trudnych warunków
Obrazek

Novalisa przedstawiać nie trzeba, żeby nie te "kapryśnie" kwiaty, albo posklejane, albo przypalone, można byłoby powiedzieć róża doskonała.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Geisha
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I troszkę różności
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec chciałabym Was prosić o rozpoznanie moich dwóch traw ;:131

Obrazek

Tę splotłam w warkocze ;:333 ,
Obrazek


Ewo
wielkie dzięki za miłe słowa ;:167 , Diorescense też mi się podoba ,mam ją od 2015 roku, ale dopiero po ubiegłorocznym przesadzeniu tak ładnie zakawitła. Interesująca jest również Terra Limburgia, ciut ciemniejsza.
Obie kupione w tym samym czasie i w tym samym czasie miały przeprowadzkę na nowe miejsce, co jak widać wyszło im zdecydowanie na zdrowie ;:224 .
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Kompozycja z lili w połączeniu z różami oraz rutewek robi wrażenie. ;:215
Miło się spaceruje w takim otoczeniu . ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ta jedna z traw nie jest to czasem Red Baron ta z czerwonymi listkami.U mnie też nie wszystkie przebarwiają się na czerwono. La Villa cotta cudowny ma kolor taki jaki uwielbiam soczysty oranż zmieszany z czerwienią ;:333 .Novalis szalona róża u mnie też cudnie zakwitła, chociaż trochę później niż wszystkie ,ale to chyba odchorowała jesienną przeprowadzkę. Wreszcie zaczynam normalny żywot i zamiast do swojego wątku wpadam najpierw z odwiedzinami do zaprzyjaźnionych wątków moich ulubionych ;:167 ;:167 Daysy obfite kwitnienia masz u mnie trochę gorzej, ale ujdzie w tłoku.Teraz już będę na bieżąco ;:196 Hurrra jest pączuć na La Villa tak liczyłam że do jesieni powinna pokazać kwiatka :heja :heja
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

To moje drugie kwitnienie będzie o wiele słabsze i późniejsze.
Co do Novalis, to posadziłam ją w półcieniu i chyba to jej służy, bo kwiaty ma zawsze bardzo ładne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”