Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
dorotka350
 Tytuł: Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie
PostNapisane: 1 gru 2019, o 17:50 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
13. Crown Princess Margareta – rok zakupu – 2016. Miejsce zakupu – Rosaplant.
Kolor – żółty, morelowy do pomarańczowego. Zmienny w zależności od pory roku i warunków
Wielkość kwiatów – 10 cm
Zapach - intensywny
Wysokość - 1,80m i więcej
Zdrowotność w skali - 4
Trwałość kwiatów – 4-5 dni
Powtarzalność - 4
Pokrój - 3
Ocena ogólna – 4
Róża o pięknych kwiatach, pachnąca, dość zdrowa, chociaż z końcem sezonu potrafi złapać dołem trochę plamek. Dlatego nie otrzymała najwyższej oceny za zdrowotność. Krzew po trzech sezonach mocno się rozrósł, zmężniał, wypuszcza bez trudu nowe pędy. Jedyny mankament, to jak na mój gust niezbyt zgrabny pokrój. Trochę się rozłazi na boki i trudno nagiąć zbyt sztywne pędy. Na dodatek wypuszcza pojedyncze, długaśne baty, które nieco psują pokrój całego krzaka. Pierwsze kwitnienie obfite, kolejne już znacznie skromniejsze. Kwiaty pojawiają się w mniejszych ilościach do września. Dobrze zimuje bez kopca i żadnego okrycia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

14. Dame Judy Dench – rok zakupu – jesień 2017. Miejsce zakupu – David Austin.
Kolor - morelowo -pomarańczowy dość intensywny, ale nie agresywny
Wielkość kwiatów – 10-12cm
Zapach – dobrze wyczuwalny
Wysokość - 0,6m
Zdrowotność w skali - 4
Trwałość kwiatów – 5 dni
Powtarzalność - 4
Pokrój - 4
Ocena ogólna – 4
To jeszcze młoda róża, ma za sobą dopiero drugi sezon. Kwiaty z daleka widoczne, przyciągają wzrok intensywną barwą. Wyglądają na rabacie atrakcyjnie, ożywiając całość. U mnie posadzona w towarzystwie Lions Rose z lewej strony, z tyłu Royal Jubilee, a nieco po prawej, rośnie Aspirin Rose. Jej mocny, cukierkowy kolor fajnie komponuje się z różem Royal Jubilee. W tym roku jej pierwsze kwitnienie przypadło w największe upały i trwałość kwiatów nie była jej mocną stroną. Kwiaty nie wytrzymywały palącego słońca i temperatur powyżej 35*. Po kwitnieniu zaczęły jej żółknąć i opadać liście. Najwyraźniej coś jej dolegało. Ścięłam ogołocone pędy o połowę i dość długo czekałam na liście a potem na kilka dosłownie kwiatów. W drugiej części sezonu już nowe liście były zdrowe, ale to mocne cięcie przełożyło się na ilość kwiatów. W nadchodzącym sezonie będę ją bacznie obserwować, bo zaniepokoiły mnie te dziwnie opadające liście. To nie była ani plamistość, ani przędziorek i zupełnie nie mam pojęcia co jej dolegało? A może zwyczajnie brakowało jej wody? Po tym drugim, niezbyt udanym dla niej sezonie nie mogę się wypowiedzieć o tej odmianie rzetelnie. Myślę, że trzeci sezon okaże się kluczowy i wtedy może jeszcze pokuszę się o kilka słów o Dame Judy Dench.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj w szerszej perspektywie

Obrazek

Obrazek

15. Darcey Bussel – rok zakupu -2015. Miejsce zakupu – Rosaplant.
Kolor – szkarłatno-różowy
Wielkość kwiatów – 10-11cm
Zapach – słabo wyczuwalny
Wysokość - 1,30m
Zdrowotność w skali - 4
Trwałość kwiatów – 5 dni i więcej
Powtarzalność - 5
Pokrój - 5
Ocena ogólna – 4,5
Na temat tej róży pisałam już wielokrotnie i tę odmianę mogę polecić z czystym sumieniem. Rośnie i kwitnie od pierwszego sezonu bardzo dobrze. Zwykle rozpoczyna jako pierwsza i jako ostatnia kończy. Jeszcze w tej chwili ma dwa kwiaty. Jest niezmordowana w tworzeniu wciąż nowych pąków. U niej nie ma dwóch, czy trzech kwitnień,ona kwitnie praktycznie non stop, a przerwy są prawie niezauważalne. Na dodatek kwiaty ma dosyć trwałe i nawet przy dużych upałach nieźle sobie radzą. Rośnie raczej szeroko i potrzebuje nieco przestrzeni. Kolor ciekawy, trudny do fotografowania, bo zazwyczaj na zdjęciach wychodzi czerwony, a wcale taki nie jest. Róża dość zdrowa, ale 5 nie otrzymała, bo trochę plamek pod koniec sezonu potrafi jednak złapać. Gdyby nie to, byłaby prawie ideałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

JAKUCH
PostNapisane: 2 gru 2019, o 17:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cudny kolor Darcey Bussel i obficie kwitnie, to samo Dame Judy Dench bardzo energetyczna i chyba lepiej kwitnąca niż Crown Princess Margareta.Achhh patrząc Dorotko na fotki z sezonu juz chciałoby sie znów takie oglądać w realu ;:167 ;:167 .Sporo kwitnacych różyczek masz jeszcze u siebie Lady w fajnych jesiennych kolorach

nifredil
PostNapisane: 4 gru 2019, o 21:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dorotko, powiem ci w sekrecie, że mam takie róże co to już 7 lat siedzą i nadal nie zbudowały krzaczka. Patrzę teraz na twoją Darcey Bussel i chyba pomału dorastam do tego żeby się wreszcie pozbyć mojej siedmioletniej Senteur Royale. Wciąż mała, wciąć przymarza, wciąć chora i nie widzę już dla niej szans. Może jakaś donica ją uratuje.. sama nie wiem. Szukałam nawet na necie zdjęć tej różycy, ale tak żeby ktośwstawił cały krzew i wiesz co, też nie ma. To chyba taka felerna odmiana. Albo moje miejsce, albo, tak jak piszesz, wina sadzonki i podkładki. W tym miejscu posadzę Darcey, i wreszcie będę cieszyła się obfitym kwitnieniem, a nie 3 (słownie: trzema) kwiatkami na cały sezon ;:223

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 157 ]  Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości