Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 26, 27, 28, 29, 30  
Autor Wiadomość
irpam
 Tytuł: Re: Ogród i róże Ireny
PostNapisane: 28 wrz 2019, o 09:48 
200p
200p

1 szt.
dorzucę jeszcze kilka innych ogrodowych zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powtórnie zakwitł młody powojnik. Ale się zdziwiłam jak go zobaczyłam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzecie kwitnienie chyba Barcarolle
Obrazek

A na koniec jeszcze dodam iż w październikowym wydaniu Mojego Pięknego Ogrodu są zdjęcia mojego ogrodu, za który otrzymałam w zeszłym roku hamak.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

duju
PostNapisane: 28 wrz 2019, o 11:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Irenko, fajnie opisujesz różyce. Dobrze wiedzieć ze źródła jak się sprawują.Ja będę szaleć w przyszłym roku z różami,więc opisy chętnie czytam. Bardzo podoba mi się to zdjęcie, droga do ....
Obrazek

JAKUCH
PostNapisane: 28 wrz 2019, o 21:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Irenko dobrze ,że jednak do nas dotarłaś ;:196 Byłam ciekawa Twojej walki z ćmą i gdyby wszyscy pryskali to nie byłoby jej tyle .Jeden człowiek nie zaradzi tej szarańczy nawet gdyby dziennie pryskał . Angielki widać ,ze zdrowiuteńkie u mnie serbki to okazy zdrowia i rozbujały się nieprzyzwoicie w tym roku, będę miała z nimi dylemat wiosną ;:224 Inne róże też dały w tym roku do wiatu jednak nie wszystkie sa zdrowe jak serbki , Bremer Stadtmusikanten czy Aphrodite. Reszta jako tako ,część złapała ostatnio plamistość, jednak już niczym nie pryskam szkoda nerwów tylko zbieram na bieżąco opadłe liście.Coś zaczynam przesadzać w inne miejsca, coś usuwam, bo wszystkie byliny okropnie się rozrosły i przeszkadzają różom. Super widok https://images89.fotosik.pl/256/1e0842c99bcc9f97.jpg miłej niedzieli ;:196

daysy
PostNapisane: 29 wrz 2019, o 08:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Coś się wczoraj stało z moimi postami, tyle się napisałam i nic nie przeszło ;:131
To powtórzę ogród masz prześliczny, widok z ostatniej fotko przeniósł mnie do niedawno odwiedzonego ogrodu w Longleat, elegancki, bezpretensjonalny, takie lubię ;:63 ;:63 ;:63 , rozplenica widzę radzi sobie i w półcieniu.
Napisz mi Irenko jakich używasz pułapek feromonowych, mam takie w sadzie i naprawdę się sprawdzają, od 2-ch lat nie pryskamy a owoce nie są robaczywe. Budki są pełne robactwa.
Nie wiem jednak czy to również działa na ćmę bukszpanową, na razie nic się z moimi nie dzieje, ale wiesz, przezorny zawsze ubezpieczony ;:333

anabuko1
PostNapisane: 30 wrz 2019, o 20:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jak zawsze ogród pełen elastancji, uroku i pięknych roślin ;:180 \
Twoje hortensje są śliczne. Rozchodniki ciekawe i łądniutkie.Begonie wciąż pięknie kwitną. ;:215
Co to za cudna trawa https://www.fotosik.pl/zdjecie/1e0842c99bcc9f97 ??

dorotka350
PostNapisane: 2 paź 2019, o 10:57 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Irenko, czytam o Twojej walce z ćmą bukszpanową i do tej pory myślałam, że to tylko w niektórych regionach naszego kraju się pojawiła.. Niestety dotarła i do mnie. Straciłam ponad 20 bukszpanów, bo nie zauważyłam pierwszych objawów. A jak wróciłam z urlopu to wszystkie już były brązowe. M musiał je wykopać. Został mi jeden, największy, który rośnie przed domem. Możesz mi napisać czym zrobić oprysk, bo jeśli ćma dopadnie i ten, to się zapłaczę ;:145 To ogromna, pięknie uformowana kula i żal byłoby ją stracić.
Jak długo masz Wildeve? Też mam tę odmianę, ale krzaczek jest mizerny i osiągnął może ze 30cm :roll:

irpam
PostNapisane: 3 paź 2019, o 15:34 
200p
200p

1 szt.
Sezon różany powoli dobiega końca. (na szczęście ten na ćmy bukszpanowe też się kończy )
Moje panienki kwitną trzeci raz. Jedne więcej, drugie mniej, ale jakoś dają radę. Ale ile wody ja im w tym roku wlałam ;:202 Mnóstwo.
Tyle podlewałam, że aż mnie na koniec obrzydzenie do podlewania wzięło. Co nigdy mi się nie zdarzało. ;:306

Justynko - ten widok to mam przed domem, a droga prowadzi za dom, do ogrodu z bukszpanami i różami. Na schodach stoją donice z mirtem i dwoma roślinami przywiezionymi kiedyś z Włoch. Wszystkie przycinam w kule. A zimą przebywają w jasnym pomieszczeniu pod tarasem. Światła im tam nie brakuje i temperatura nie spada poniżej 4 stopni. Zazdroszczę szaleństw z różami, bo miejsca masz pod dostatkiem. Kupuj sprawdzone odmiany, pięknie i długo kwitną angielki. Zresztą na pewno wybierzesz coś dla siebie w tej mnogości odmian.

Jadziu - tak jak już pisałam wyżej do Justynki ten obrazek jest przed domem, od strony północno-wschodniej. Róże jedne zdrowe, jedne gołe, inne w plamki, jeszcze inne z mączniakiem, ale dają radę. Kwitną już po raz trzeci. Też je niczym nie pryskam, zbieram opadłe liście i walczę jeszcze z ćmą, ale to już ostatnie opryski w tym roku.

Daysy - dziękuję za pochwałę. Widzę, że wszystkim podoba się ostatnie zdjęcie. Dobrze,że bukszpany jeszcze żyją, bo nadają pełni drodze za dom. Co do pułapek feromonowych, to kupiliśmy na Allegro. W zestawie był pojemnik z jednym wkładem, który wystarczył tak na 4 tygodnie. Zmieniałam wodę w pojemniku codzienne wylewając utopione motyle.
Jak piszesz,że działają takie pułapki feromonowe na szkodniki owocowe, to też musimy wypróbować. Niczym nie pryskamy więc w tym roku było mnóstwo śliwek robaczywych. To są na wszystkie drzewa owocowe, czy też na każde inne w zależności od szkodników?

Aniu - ta trawa to rozplenica japońska, rośnie w takim dołku zostawionym wśród kostki brukowej od strony północnej i chyba miejsce jej służy. A wiosną, jak jest malutka, kwitną krokusy i hiacynty, wsadzone pod nią.

Dorotko - na temat ćmy odpisałam Ci w Twoim wątku. Powtórzę tylko,że pryskamy Mospilanem z substancją czynną Acetamipyryd - która działa w sokach rośliny przez jakiś czas 2-3 tygodni i zatruwa żywiące się listami bukszpanu gąsienice. Chyba dużo osób kupuje ten Mospilan, bo w ostatnią niedzielę handlową szukaliśmy go po marketach i dopiero w 3cim trafiliśmy, a wszędzie mówiono nam,że został wykupiony. Dodatkowo zastosowaliśmy pułapkę feromonową do ćmy bukszpanowej zakupioną na Allegro. Jest też preparat biologiczny Lepinox, ale sprzedają go narazie w dużych 1 kg opakowaniach. Chyba jednak wiosną go kupimy. Wokół mnie prawie u wszystkich sąsiadów krzewy bukszpanów wyglądają jak suche, w kolorze brązowym.Przykro na to patrzeć. ;:185 ;:145 Moje jeszcze są zielone. Ale oprysk stosujemy co 2-3 tygodnie wieczorem.

No to kilka wspomnień
Drugoroczna Artemis startowała od takich małych patyków
Obrazek

a później się rozrastała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ascot w towarzystwie Ditera Millera. Nie wiem tylko dlaczego nie powtórzyła w tym roku kwitnienia, pozasychały jej młode pędziki i było tylko czerwcowe kwitnienie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam do zobaczenia ;:3

daysy
PostNapisane: 4 paź 2019, o 10:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Irenko dziękuję za podpowiedź w sprawie ćmy bukszpanowej. Póki co u mnie jej nie ma, ale gdyby co, trzeba będzie walczyć, więc dobrze wiedzieć czym.
Od dwóch lat stosujemy pułapki feromonowe i co roku są pełne, za to jemy zdrowe owoce. Nie powiem Ci dokładnie, na pewno na grusze kupowaliśmy osobno i na jabłonie też. zawsze kupujemy w ogrodniczym i tam nam uprzejmy Pan podpowiada co na co ;:333 .
Może nie są najtańsze, ale na pewno owoce są bez "nadzienia" i nie zawierają chemii.
Pułapki zawieszamy wiosną, w fazie pąka. Pułapki są na określony areał, więc może być potrzebna jedna lub dwie, w zależności od wielkości sadu. Nam wystarcza 1-na na jabłonie i 1-na na grusze.

JAKUCH
PostNapisane: 4 paź 2019, o 17:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Mój Artemis w tym roku też dał popis kwitnienia z czego bardzo sie cieszę, bo mój patyczkowy i parę razy zmieniałam mu miejsce.Teraz już trzeci rok jest w tym samym miejscu i zaraz widać jaki zadowolony. Trochę się obawiam ,bo widziałam egzemplarze nie nadające sie do mojego małego ogródka aż trach się bać ;:202 .Cudownie w tym sezonie kwitła również Gartentraume na 6+ do teraz jest ukwiecona jak jeszcze nigdy dotąd ;:167. Niby rok jaki był wszyscy wiemy ,ale większości róż to odpowiadało ,bo rozszalały okropnie aż się boję co będzie w przyszłym roku o ile zima tego nie zweryfikuje.Irenko z różami to tak jak u mnie jedne zdrowiuteńkie inne z plamami i rdzą .Muszę poczytać jak uniknąć tej rdzy w przyszłym sezonie ,bo na maczniaka znalazłam sposób

irpam
PostNapisane: 7 paź 2019, o 09:05 
200p
200p

1 szt.
Dzisiaj z rana nie mogłam się oprzeć aby zrobić kilka zdjęć w prawie zimowej odsłonie (po raz pierwszy w tym roku). Na termometrze było -3 stopnie. Wieczorem kilka donic schowaliśmy do szklarni, a owocującą jeszcze cukinię przykryłam agrowłókniną. Ale to już wstęp do zimnych nocy.
Daysy - dziękuję za informację w sprawie tych pułapek feromonowych dla drzew owocowych, musimy zastosować to na wiosnę.

Jadziu - jaki to sposób znalazłaś na mączniaka? U mnie rdzę miała jedna róża - William Shakespeare. Poobrywałam jej wszystkie zarażone liście.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

duju
PostNapisane: 7 paź 2019, o 12:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ślicznie, u mnie było -2st.

JAKUCH
PostNapisane: 7 paź 2019, o 13:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Też musiałam zrobić parę oszronionych fotek .U mnie rano niestety tak samo wyglądało, a teraz znów świeci słonko, jednak widok zważonych daliowych liści mnie zmartwił bo przecież miały jeszcze tyle pąków ;:222

daysy
PostNapisane: 9 paź 2019, o 12:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Irenko i wzajemnie ;:196 , muszę popytać o te pułapki na ćmy. Na razie jest ok ale wiadomo kiedy zechce mnie odwiedzić :wink:
Nie chciałabym stracić bukszpanów, zwłaszcza tych dużych.
Ogród przyprószony szronem przypomina nam o zimie, jakkolwiek za nią nie przepadam, to jednak nie można odmówić jej uroku.y
Ten tydzień i następny ma być jeszcze ciepły, szkoda, że mróz większość roślin zważył, mogły jeszcze pięknie kwitnąć, przecież październik to nasza, polska złota jesień ;:173

adka321
PostNapisane: 16 paź 2019, o 14:22 
50p
50p

0 szt.
Witaj Irenko nie mogę sie napatrzyć na twoje żywopłociki z bukszpanu.Współczuję ci tej ćmy i życzę by w końcu na zawsze ją szlak trafił .Masz o co walczyć , a to jednak taka wizytówka twojego ogrodu.Ja mam parę formowanych bukszpanów.Sprawdzam na bieżąco w środku ,czy coś tam czyha ;:174
U ciebie już na minusie ;:oj ,ale zdjęcia piękne .Moje róże w tym roku kwitły średnio, niektóre łapały mączniaka.
Irenko widzę ze masz falstafa i the prince.Na jakim stanowisku u Ciebie rosną ?.Właśnie czekam na dostawę tych różyczek i jeszcze tradescant .Chciałam trochę wzbogacić moją różankę w ciemne królowe.

Róże i inne kwiatki u Adki

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 407 ]  Idź do strony nr...        1 ... 26, 27, 28, 29, 30  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości