Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
daysy
 Tytuł: Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
PostNapisane: 31 paź 2018, o 12:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witam :wit

Lato nadal nie odpuszcza, dzisiaj naprawdę piękna pogoda ;:173 .
Od rana słońce, wiatru ani krzty. Można byłoby powiedzieć chwilo trwaj, złota polska jesień niech trwa i czaruje oczy pięknymi barwami jak najdłużej.

Dorotko bardzo lubię takie barwy, jesień ma swoje walory, zresztą jak każda pora roku. Im jestem starsza tym bardziej doceniam zalety każdej z pór roku.
Krzew, który wpadł Ci w oko to berberys, ozdobny przez cały rok. U mnie też ostatnio popadało, deszczy spokojny dobrze nasączył ziemie z czego cieszę się ja i moje roślinki. Od wczoraj wróciło lato, temperatury powyżej 20 stopni a w nocy nawet 13 się zdarzyło.
Oj naprawdę bardzo brakowało opadów w tym roku, rośliny bardzo źle zniosły suszę. Ja również ;:131

Jadziu z ogórków i pomidorów nie zrezygnuję, nawet dla róż. Takich świeżutkich nie dostanę na żadnym rynku, nawet Lidla :;230 Moja Grace marketowa, ale daje sobie radę, tylko wybrałam dla niej nieciekawą miejscówkę i teraz czeka na przeprowadzkę.
W tym roku nie powinnam się nawet wypowiadać na temat kwitnienia, bo i nie ma o czym pisać. Mam porównanie z poprzednimi latami i zaręczam to było ;:222

Kasiu
Rhapsody in Blue, bo o niej piszesz, każdego zauroczy. W tym roku nie zachwyciła kwitnieniem, ale zmieniła miejscówkę i trochę to odchorowała, za to teraz sprzyja jej pogoda i chyba miejsce lepsze od poprzedniego.

ed04, no cóż jakoś nie potrafię się cieszyć drugim kwitnieniem, ale pierwsze było całkiem niezłe i wolę mieć w pamięci to czerwcowe. Niedługo powspominam troszkę, to będzie na czym oko zatrzymać. Bardzo jednak dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.

Irenko też bym chciała zapomnieć o tym lecie jak najszybciej, umęczyło mnie niesamowicie, o roślinach nie wspomnę. Żal patrzeć na zasuszone kwiaty hortensji, a kwitły w tym roku r e w e l a c y j n i e, teraz straszą suszkami. To chyba one najbardziej ucierpiały. Róże jakoś sobie radziły jedne lepiej inne gorzej, tym razem te w półcieniu były w zdecydowanie lepszej sytuacji.
Też mam nadzieje, że wszystkie te apokaliptyczne przepowiednie się nie sprawdzą ;:224

yteiterV
szkoda, że nie znam Twojego imienia, ale bardzo dziękuję za ciepłe słowa w imieniu moich róż. Staram się ;:333

Zobacz profil Wyślij e-mail      

anabuko1
PostNapisane: 31 paź 2018, o 14:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No przepiękne jesienne róże.
Mają raj u ciebie. ;:215
Może kiedyś ja doczekam się ladnuehszych.
Funkie w tym roku ładnie się zzolcily.
Berberysy piękne. Mam ochotę kupić sobie jakieś 2 czerwone.
Twój jesienny ogród jest bardzo malowniczy . Śliczny. ;:180

JAKUCH
PostNapisane: 1 lis 2018, o 22:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Daysy też nie chciałabym rezygnować z warzyw na razie widzę sporo wolnych miejscówek, ale to nie na długo, bo wiosną wszystko znów zarośnie szczególnie liczę na kwiaty rutewek, bo dostały nowe miejscówki chyba bardziej odpowiadające im zapotrzebowaniom szczególnie cudna Delavaya była wiecznie tłamszona przez dalie i nie umiała złapać oddechu .Teraz będzie rosnąć w miejscu Elin, a ta poszła w liliowce niech sie tam poplątają :;230

Margo2
PostNapisane: 5 lis 2018, o 22:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Nareszcie szersze plany.
Nadal nie wiem, dlaczego tak narzekasz na nie
Uważam, że jest super.
U mnie większość róż z zielonymi listkami. I u mnie pełno pączków kwiatowych
Ciekawe czy zdążą

irpam
PostNapisane: 6 lis 2018, o 17:25 
200p
200p

1 szt.
Ja też mam swoje pomidorki. Kilka lat temu namówiłam męża na szklarnię. W tym roku mieliśmy swoje pomidory od początku czerwca i jeszcze dzisiaj przyniosłam 2 czerwone do domu. A w szklarni jeszcze cała masa zielonych. Jak dojrzeją to dobrze , a jak nie to trudno. I tak długo były. Uwielbiam je . Szkoda,że nie można ich hodować samemu przez cały okrągły rok.
Różyczki jeszcze kwitną pojedynczymi kwiatami, chociaż w większości na gołych badylach. ;:306 :;230 U Ciebie mają jeszcze mnóstwo zielonych liści. I jak ładnie jeszcze kwitną. ;:224
Dobrze ,że deszcz pada, ale jak taka pogoda na dworze, to nic mi się nie chce. Najlepiej kocyk, książka i dobra herbata. ;:40

Elizabetka
PostNapisane: 8 lis 2018, o 10:12 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Och jaka piękna zakręcona ścieżka. ;:oj
Cudnie ją ujęłaś Daysy... no i w ogóle pięknie u Ciebie. Te czerwone klony robią piękne tło i można spacerować do woli. Na pracę w ogrodzie nie pozostanie czasu. :wink:

e-genia
PostNapisane: 19 lis 2018, o 16:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
deysy witaj przyszłam z rewiytą ,masz piękny ogród , najbardziej zauroczyły mnie Twoje róże i żółta piwonia .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 231 ]  Idź do strony nr...        1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości