Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewcia piękna różyczka, śliczny kolorek. U mnie teraz kwitnie tylko parę różyczek. Pewnie zanim się rozpogodzi to już kwiatów nie będzie ;:145
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Cudny kwiat Florentiny a czy jeszcze cudnie pachnie .Ewuniu chyba się już kurujesz czekoladą ojjjjj bedą zapachy czekoladkowe Fajny taki prezent ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu też mam Florentinę drugi sezon i powiem, że juz w ub.roku miała sporo kwiatów ale w tym roku to obsypana pnie się po łuku. Kwitnie pięknie,
długo i ta krwista czerwień, super. Przyznam zdrowiutka dziewczynka.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Krysiu- nie spodziewałam się, że róże już ruszą . To dopiero początki, ale zaczynają pojawiać się kwiaty na wielu krzewach. Myślę,że aura sprawia, że zakwitają już teraz. Większość niestety jeszcze odpoczywa. Nie wiem czy też dostały się do Twojego ogrodu choróbska? Do tej pory zdrowiusieńka przez wszystkie lata Piano złapała rdzę. Nie zauważyłam momentu pojawienia się pierwszych plamek i wczoraj oberwałam całą kuszkę liści. Mam przeczucie, że na tym nie koniec. Obok niej rośnie Jarocin, nie ma ani jednego liścia bez plamek,dla odmiany czarnych,choć i te rdzawe też już dostrzegłam. Czasem zastanawiam się, za co kocham te panienki, skoroone takie kapryśne?

Piano
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu- jakoś nie poczułam zapachu Florentiny, dlatego posadziłam ją nieco dalej od tarasu ( co to tarasem nie jest :;230 ), ale że rośnie przy pachnącym Abrahamie, to może sobie nie pachnieć. Pobyt w Wąsowie rzeczywiście był udany, szczególnie spotkanie z historykiem, który opowiadało historii zamku i jego właścicielach.Natomiast masaż byłtypowo relaksacyjny i wolę ten robiony gorącymi kamieniami (polecam!) niż czekoladą. Czekoladęto chyba wolę jednak jeść. Wczoraj zabraliśmy sięz Jarkiem za pielenie, bo młodych pnących różyczek nie było widać wśród chwastów ;:202 W szaleństwie wyrywania jednątroszkę naderwałam. Była zupełnienie widoczna - wzrostemco prawda nie grzeszy,ale daje to pojęcie o wysokości zielska.
Pokażę Ci kilka tych, które właśnie zabierają się do startu

Jazz
Obrazek

Francis Blaise - od kilku latnie zbudowałkrzaczka ;:219
Obrazek

Kronnenbourg
Obrazek

Bajazzo
Obrazek

Aniu- miód lejesz na moje serce. Mam nadzieję,żei moja będzie ładnie rosnąć, choć miejsce ma nieszczególne. Ale zobaczymy. Kiedyś posadziłam obok siebie Papi Delbard, The Pilgrim i Bienvenue mając nadzieję na cudowny kącik przy pergoli, a żadna z nich już 3 rok niczego ciekawego nie pokazała.Zastanawiam się, co jest tego przyczyną. Obok nich rośnie wielgachna Mini Eden , a te trzy to prwadziwe mizeroty.
Dla Ciebie Cudowna Rout 66

Rout66


Obrazek

Obrazek

Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Z tego co czytałam o Schneewitchen to ona występuje w dwóch formach - jako krzewiasta i pnąca. Skoro jest taka ładna, to pewnie znajdę dla niej miejsce, ale inne niż ten łuk :wink: Dziękuję za wszystkie porady ;:196 Ta Mini Eden Rose jest tak urocza, że też będzie trzeba ją gdzieś umieścić ;:224 :;230
Ja od czasu gdy chodziłam o kulach i okazało się, że świat wcale nie wali się z powodu kilku chwastów w ogrodzie :wink: też jakoś bardziej doceniłam filozofię stoicyzmu :lol: Nie ma się co szarpać z życiem, są rzeczy ważne i ważniejsze :wink:
Piszesz o wysuszonym ogrodzie, ale na zdjęciach tego nie widać ;:333 Widać za to twoje piękności, którymi kusisz niemiłosiernie ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewcia, piękne te twoje róze ;:215
Piano szczególnie.Zawsze jakoś większą uwagę zwraca się na te, których się nie ma.
rout66 - dziwwna nazwa jak na tak ładną róze.Piękny kolorek :D
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

ewka36jj pisze:

Zuziu - czekam, żebyś pokazała swoją NN-kę.BYłam u Ciebie, ale jeszcze jej nie wkleiłaś. Poczekam ;:65 Piszesz, że wkurzają Cię kapryśne pannice, powiem Ci, że mnie też. Ale co zrobić,skoro zakochałam się w nich bez pamięci. Najbardziej denerwuję się, gdy chorują jedna od drugieji nie chcą rosnąć tak jak powinny.
Ewuniu..troszkę z opóżnieniem pokazuję, upss ;:131 U mnie tak właśnie zaraża się jedna od drugiej, nawet te co rosną z daleka od siebie. :wink: . Wczoraj nie wytrzymałam i sięgnęłam po chemię, najgorzej wygląda u mnie Heandel. Mimo wszystko Ewuniu twoje wyglądają na zdrowe i do tego pięknie kwitną ;:333 . Rout66 ma bardzo ładny kolorek :D A to moja NN.. https://naforum.zapodaj.net/2f294e1dd53b.jpg.html
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś, na moich różach też pojawiły się choroby. Nie na wszystkich, ale kilka dość ucierpiało, w tym Pashmina, która razcej póki co była zdrowa. różyczki ponownie zaczynaj cieszyć oko, chociaż już nie maja tyle kwitów.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Małgosiu- pewnie nie ma teraz ogrodu, który nie byłby wysuszony ( tylko w górach padało). Ja nie mam nawadniania kropelkowego,więc nie mam już trawnika :;230 , ale co tam - na pewno się odbuduje! Znaleźlismy z Jarkiem sposób na szybsze pozbycie się zielska. Ja podważam je widłami,a on wyjmuje je z ziemi. Do tej pory każdy z nas działał w pojedynkę. Robota szła znacznie wolniej. Teraz, gdy lekarz zabronił mu kopania, wolniutko robię to ja. Nie przejmuję się, że ciągle jeszcze jest zielsko, powiem szczerze, że wspólna praca całkiem mi się podoba. Łokci sobie jednak nie urabiamy :;230
Jeśli pozwolisz będę nadal kusić ( imię zobowiązuje,czyż nie?). Zastanawiłam się, jaką rózyczkę Ci zadedykować.Skoro jednak mówimy o kuszeniu, to pokażę Ci moje ulubione,czyli róże o pojedynczych platkach. Wśród nich jest niewielka Bright as a Button i jeszcze mniejsza od niej,bo ciągle młodziutka Global Walter oraz polecana przeze mnie Bajazzo.

Bright as a Button

Obrazek

Obrazek

Global Walter

Obrazek

Bajazzo
.
Obrazek


Aniu-Anabuko - Rout ma kapitalną barwę, chyba jedną z najciekawszych i na pewno niepowtarzalną. Piano, róża o której zawsze mówiłam,że jest terminatorką, zaczęła chorować na rdzę.Bardzo się o nią niepokoję! Jeśli pozwolisz przedstawię Ci różę, z którą wiążę ogromne nadzieję - to L.D. Braithwaite. Posadziłam ją w ubiegłym roku i jeszcze nie jest duża, ale czekam cierpliwie, bo kwiaty ma fantastycznie piękne.

L.D. Braithwaite

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Zuziu- mimo tego, że na forum jest wielu przeciwników chemii, jak do nich nie należę. Nie mam możliwości ani chęci robić gnojówki z czegokolwiek, raz dlatego, że nie mam gdzie jej trzymać, a dwa - nie wierzę w jej skuteczność. Niestety chemia też do końca nie jest skuteczna, choć pewnie używana częściej niż ja jej używam, mogłaby przynieść efekt. Tak więc rozumiem Cię, kiedy róże zaczynają bardzo chorować, chcemy je uratować. Ważne, żebyśmy opryskrobili wieczorem, kiedy pszczoły już śpią. Patrzyłam na zdjęcie - przez myśl mi przeszła pnąca Hella, ale skłaniam się z niemal 90% pewnością,że Twoja NN-ka to Schneewittchen, czyli Królewna Śnieżka. Wysoka Ci rośnie?
Bardzo lubię białe róże i choć mam ich niewiele, z każdej cieszę się niezmiernie. Teraz z białych tylko Schneewittchen kwitnie.

Maria Curie - godna polecenia róża, którą niestety LO zaraził plamistością.

Obrazek

Obrazek

Ewo - Pashmino - powiem Ci, że coraz bardziej kolorowo robi się już od kilu dni. Fajnie kwitnie Abraham, dużo pączków ma Sonnenwelt i jak zwykle Mary Rose. Nie ma rożnicy między pierwszym a drugim kwitnieniem u Goldenki. Myślę,że za chwilę ruszy też Clair. Niestety oprócz plamistości na wielu krzewach pojawiła się rdza. Próbowałam obrywać liście, ale nie nadążam.
Czas pokaże, co się stanie.

Początek kwitnienia Mary Rose

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj Ewo :wit . Całkiem sporo nie było mnie w Twoim różanym raju :roll: . Złapał mnie brak czasu a potem jeszcze doszła skleroza :oops: . U Ciebie czytam o suszy i oczom nie wierzę bo u mnie odwrotnie. Suszę to ja miałam rok temu a teraz trawnik zielony a rośliny łapią grzyba :roll: . Szkoda, że pogoda nie podzieliła po równo ;:222 . Twoje róże mimo wszystko dają radę i cudnie kwitną ;:215 . Praca wspólna z eMem i mnie się marzy ale On jednak nieogrodowy a ja na końcu i tak wszystko wolę zrobić sama ;:306 . Świetny prezent dostaliście bo taka czekoladową noc oraz czekoladowy masaż brzmi świetnie i smacznie :lol: . Schneewittchen wygląda u Ciebie pięknie a mój tego roku mocno cięty a forma pnąca w ogóle do zera więc kwiatów chyba nigdy na łuku nie doczekam. Daję jej ostatnią szansę tej zimy bo baty ma już długaśne więc solidnie okryję je na zimę i zobaczymy czy w przyszłym roku obdarzy mnie kwiatami ;:131 . Jednoroczne rośliny są bardzo fajne bo kwitną niezawodnie i można zmieniać swoje koncepcje . Ja powoli zaczynam doceniać je mimo, że trzeba je wysiać, zrobić rozsadę itd. Jednak zdecydowanie warte są zachodu ;:108 . Pozdrawiam :wit .
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ja niby rozłożyłam kropelkowe, ale jeszcze nie na wszystkie rabaty, a trawa musi sobie radzić sama ;:224 Co roku usycha w upały, a potem odżywa po deszczach...
Bright as a Button urocza ;:173
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu... dzięki że zechciałaś zerknąć na moją NN , od dziś będzie mieć nazwę :heja Przed chwilą zmierzyłam swoją Schneewittchen, ma 120 cm wys, plusem jest to że prawie na okrągło kwitnie..z małymi przerwami . Niestety i ją już dopada plamistość, co za rok :( . Bardzo ładna Mary Rose ;:333 , póki mi złość nie przejdzie na te kapryśne królewny o nowych różyczkach nie myślę ;:185 . Pozdrawiam ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”