Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Zablokowany
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, Twój różany ogród robi niesamowite wrażenie. Jest baśniowy, nieprawdopodobna obfitość kwitów jest zachwycająca.
Wspaniale też o nich opowiadasz. Róże znalazły u Ciebie idealne warunki i prezentują się w pełnym zakresie swoich możliwości.
Im więcej oglądam tym bardziej wydłuża mi się lista moich faworytek. Już nie wiem, które podobają mi się najbardziej. 'James Galway' i 'Geoff Hamilton' mam zamiar zmówić wiosną, to już zdecydowane. Zaczęłam zastanawiać się nad 'Princess Anne', 'Darcey Bussel', 'Heritage', Gentle Hermione'. Bardzo podoba mi się też ciemno purpurowa 'Diamond Eye' oraz piękności z serii Flower Circus. Red Leonardo też wygląda wspaniale. Nie mam miejsca na taką ilość nowości. I co teraz począć, kiedy chodzą mi po głowie.

Powiedz mi, proszę cóż to za królowa o olbrzymich fioletowo purpurowych kwiatach, w lewym górnym rogu fotki?
Czy to jest Young Lycidas'?

Obrazek

Czy w prawym dolnym rogu to ta sama róża?

Obrazek

I jeszcze przy okazji, poproszę o nazwę tej ślicznotki.


Obrazek
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, ty kusucielko ;:oj . A tak dobrze się trzymałam z niekupowaniem róż ;:219 . Słaby człowiek się naogląda tych Twoich rajskich zakątków i sam chce podobne mieć ;:223 . No i dzisiaj poszło zamówienie - wiem, że na pewno będziesz ciekawa co kupiłam, więc od razu piszę :D. Podpatrzone u Ciebie - Darcey Bussell i Parfum Flower Circus ;:167 , i jeszcze skusiła mnie Eisvogel i Ashley (podobno ta druga ma bardzo trwałe kwiaty, zobaczymy). Jeszcze czekam na Stephanie Baronin zu Guttenberg - jak będzie dostepna w F to ja domówię, bo cudna jest ;:167
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, jak kiedyś przyjdzie mi odejść z tego świata, to mam nadzieję, że tak wygląda ten prawdziwy RAJ ;:oj
Przepięknie kwitły Ci róże, angielki mają w sobie niesamowity wdzięk i urok ;:215
Mówisz, że trzeba było brać Port Sunlight zamiast Maid Marion? ;:124 No nic, już posadzona i ładnie rosła w zeszłym sezonie, myślę, że się polubimy :D
Powiedz, że ten ogromny Artemis to nie jest jeden krzew!!!!! Bo w takim razie muszę starannie zaplanować miejscówkę mojemu. Obecna będzie zmieniana najpóźniej do jesieni. Póki co, mój nie szaleje, ale mam nadzieję, że zdążę go przesadzić, zanim zacznie. Z pewnością jednak nie będzie takim okazem jak Twój ;:167 Niesamowicie bujnie to wszystko wygląda.
Lista ubiegłorocznych zakupów imponująca, choć i ja na jesień zaszalałam :wink: Opis Anne Boleyn bardzo zachęcający, obawiam się, że wszystkie kolejne też takie będą ;:173
Miejmy nadzieję, że ten sezon będzie rokiem naszych róż ;:333
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko ja też zakochałam się w różach, ale mam mało miejsca i mam pytanie jakie 3 najlepsze są róże dla ciebie pod każdym względem, takie, że jakby ci wypadła to jak najszybciej chciała byś ją zdobyć. :wink:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Cześć Dorotko, cieszę się nie tylko ze wspaniałych zdjęć, ale i opisów, mam nadzieję, ze będziesz kontynuować.
Jak szuka się informacji o konkretnej odmianie, wyszukiwarka wypluwa kilka stron, ale jest mało konkretów.
ewarost pisze:... Ciekawe czy są róże o imionach wszystkich żon Henryka VIII ;:306
Chyba nie ma, ale nic straconego, liczymy na kreatywność hodowców ;:108 .

;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorota, ach te Twoje różanki przenajcudowniejszej urody!! ;:180 Chciałabym poczuć zapach Twojego ogrodu w czerwcu.. ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Jak zobaczyłam ile Twoje róże mają pączków, to padłam z "zazdrości"
U mnie nigdy w najlepszych czasach tylu nie było
Masz niesamowitą rękę, ale i cierpliwość do podlewania gnojówką
Ja tak nie potrafię
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko jak zawsze zachwyca mnie ten Twój busz róż... ;:215
Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko R A J , co to krzew Rh po prawej wśród róż stronie?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, witam Cie w nowym roku i od razu zadaję pytanie:gdzie kupiłas Batshebę? Jeżeli u Austina napisz mi, jak wygląda płatnosć, szczególnie za przesyłkę. Może wchodzę nie na tę stronę, co powinnam, bo nie mogę znaleźć tej informacji.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Witajcie!
Dwa tygodnie temu, za tęczowy most, odszedł mój ukochany - Mango ;:145 Nie potrafię przeboleć straty, bo wszystko w domu przypomina mi, że jego już nie ma. Walczyliśmy o jego życie ze wszystkich sił, ale niestety walkę tę przegraliśmy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to ja musiałam podjąć dramatyczną decyzję o jego uśpieniu. To ja go zawiozłam do weterynarza i byłam z nim do samego końca... Tłumaczę sobie, że tam, za tęczowym mostem nie ma już bólu i cierpienia. Jest wieczna psia radość i merdanie ogonem. A jednak ból rozrywa mi serce na myśl, że już nigdy nie położy swojej brązowej głowy na moich kolanach. Nie spojrzy na mnie tymi mądrymi oczami. Nie przejrzy różanych rabat... Nie ogrzeje się przy kominku a ja nie pogłaszczę jego aksamitnych uszu... :cry:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko - smutno nam, gdy nasi przyjaciele odchodzą. Wiele lat temu musiałam podjąć decyzję o pożegnaniu się a Asem, cudnym owczarkiem niemieckim. Weterynarz powiedział mi wtedy, że mogę oszczędzić pieskowi niewymownych męczarni. Czasem o naszej miłości świadczą trudne decyzje. Głęboko wierzę, że po drugiej stronie jest miejsce nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Przykro mi :(
Ja też musiałem się pogodzić z odejściem moich wielu zwierząt.
Szczególnie przeżyłem śmierć mojego 8 letniego psa .
Trzymaj się !
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”