Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017/2018

Zablokowany
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

O, bardzo miłe są te wspomnienia. Twoje róże tak pięknie i obficie kwitły. Wydaje mi się, że moje nie były takie łaskawe.
Pozdrawiam i ślę ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Aniu - Minnie, Port Sunlight mam od wiosny 2016 roku, czyli drugi sezon. Kwiaty bardzo ładne, pełne, w ciepłym odcieniu, nie są jednak bardzo duże. Coś ok. 5-6 cm. Za to w dużej obfitości i to praktycznie od pierwszego sezonu. Pędy jak na razie wiotkie, mocno się przewieszają. Moja przez cały sezon rosła podparta obręczą. Zdrowa przez oba sezony. Tylko mocne słońce jej nie służy, bo widać, że kwiaty cierpią i smętnie opuszczają główki. Lubi w takie gorące dni dobrze wypić :wink: Trzeba o tym pamiętać i co dwa dni dać jej spore wiadro wody. Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż Maid Marion.

Obrazek

Wiolu, fajnie, że wróciłaś po dłuższej przerwie i zajrzałaś do mnie ;:196
Wyobraź sobie, że po raz pierwszy od kilku lat nie planuję żadnych wiosennych zakupów ;:202 Nie to, żebym do szkółek nie zaglądała... :;230 Co to, to nie, ale jakoś do tej pory nic nie wpadło mi w oko. Zresztą miejsca już brak i teraz to chyba tylko coś wyjątkowego bym kupiła. Jeśli jakaś panna wypadnie po zimie, to może wtedy pomyślę... ;:224

Obrazek

Daysy, u mnie do mrozów w kwiatach stała Pashmina, Schone Koblenzerin, Bonica i kilka innych. Mam nadzieję, że kilka dni z temperaturą poniżej zera zdołało je uśpić i nie przemarzną. Najbardziej martwię się o maleństwa sadzone jesienią. Tylko one dostały spore kopczyki i tym wszystkim maluchom było chyba zbyt ciepło, bo wszystkie jak jeden mąż miały całkiem spore kiełki :roll: Pocieszam się, że jeśli zmarzną pędy powyżej kopczyków, to co jest pod nimi, jakoś zdoła przetrwać bez uszczerbku.

Obrazek

Ewelinko, dziękuję za życzenia i wzajemnie ;:196 W obecnej chwili pozostały nam tylko wspomnienia minionego lata. Wszyscy wspominają, wrzucają kolorowe fotki i dzięki temu razem nam jakoś łatwiej wytrwać do wiosny ;:136
Ciekawa jestem, na którą różę ostatecznie się zdecydujesz? A może wybierzesz jakąś całkiem inną odmianę?

Obrazek

Tolinko, dziękuję za życzenia i wzajemnie wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ;:196
Miło, że masz ochotę oglądać obrazki z mojego ogrodu. Dla mnie takie słowa to miód na serce ;:170

Obrazek

Elu, jak przeglądam niektóre zdjęcia z czerwca to sama nie mogę uwierzyć, że tak pięknie może wyglądać ukwiecony różami ogród ;:167 Tyle kolorów, zapachów...Ach, kiedy znów będzie można takie obrazy podziwiać w realu?...

Obrazek

Wando, dobrze, że mamy zdjęcia, bo dzięki nim możemy choć na chwilę przenieść się w inny, piękniejszy świat ;:333 Zimowe krajobrazy może i są ładne, ale monotematyczne i szybko się nudzą. Za to ogród latem, ciągle się zmienia i wciąż nas zaskakuje czymś nowym. A a już czerwiec przebija wszystko! Każdego dnia rozkwita jakaś nowa róża, kwiatów przybywa, a na taki widok serce każdej różomaniaczki rośnie z radości Obrazek

Obrazek

Jolu, Austinki to moje oczko w głowie i wielka miłość ;:167 Z każdym kolejnym sezonem ta miłość pogłębia się coraz bardziej. One mają w sobie to 'coś', co do mnie przemawia. Kwiaty bardzo w moim guście, cudowny zapach, w większości przypadków bardzo dobrze i obficie kwitną i tak samo powtarzają. Świetnie zimują i na ogół cieszą się dobrym zdrowiem. Już kiedyś pisałam, że gdybym tylko miała większy ogród, to zapewne posadziłabym wszystkie róże tego hodowcy ;:108 I tak na dzień dzisiejszy stanowią całkiem sporą część mojej kolekcji, bo aż 86 sztuk i nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa ;:224
Wildeve mam, ale to był jej pierwszy sezon i to niezbyt udany. Zaszczyciła mnie jednym kwiatem, słabo rosła, a w zasadzie to wcale. Przesadziłam ją jesienią w inne miejsce i zobaczę jak będzie w tym roku. Jeśli nadal nie zechce ruszyć, to wymienię ją na inną sadzonkę. Zmienię źródło, bo z tej szkółki, to już kolejna, która tak marnie rośnie ;:222 St. Swithun nie mam, ale kto wie? Może kiedyś się skuszę?

Obrazek

Asiu, ja na razie tylko przeglądam i nic nie zamawiam. Taki mam plan, żeby tej wiosny oprzeć się pokusie. Co z tego wyjdzie? To się zobaczy ;:209
Z polskich róż miałam Chopina, ale już nie mam.

Obrazek

Ewa - Pashmina, w czerwcu róże kwitły zabójczo ;:215 Potem niestety przyszły deszcze i kolejne kwitnienie nie było już tak zjawiskowe. Druga połowa sezonu u mnie też nie była zbyt udana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko obrazy jak z Botanicznego Rozarium ... kiedy ta moja Ballerina tak urośnie ;:224 Też pewnie konfitur w tym roku jeszcze nie będzie, ale mam upatrzone Hansa, Louise Odier i Mme Isaac Pereire no i już nie na konfitury Westerland parkowa ...no chyba że cos mi się odmieni ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Piękne wspominiki Dorotko , ja tez już tęsknię za ogrodem , ale wczoraj się przeszłam po nim i nie jestem zadowolona , dużo róż mi się nie podoba , zimy jako takiej jeszcze nie było , ale trochę mroziło no zobaczymy.
Nie mam Maid Marion , a piszesz ze ją masz , czy trzyma prosto kwiat i czy jest duży i jaki buduje krzak pozdrawiam ;:3 :)
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko czy ma w pełnym rozkwicie Salmon Flower Circus? dla mnie cudo
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko mnie też serce bolało gdybym miała zbierać kwiaty z najpiękniejszych krzewów na konfitury, ale łakomstwo to wielka siła więc LO posadziłam przy płocie i do konfitur zbieram kwiaty rosnące od jego strony więc krzew nie traci na urodzie.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Obiecałam, że napiszę kilka słów o debiutantkach z ubiegłego roku. Spróbuję skupić się głównie na Austinkach, bo do nich ciągnie mnie namiętnie i o nich mogę mówić bez końca Obrazek Jak zerknęłam na swoją listę, to okazało się, że tych debiutów było całkiem sporo. Postaram się przedstawić róże posadzone jesienią w 2016 roku i wiosną 2017, czyli te, które zakwitły po raz pierwszy. Oczywiście poza angielkami posadziłam też kilka róż od innych hodowców, ale czasu do wiosny pewnie i tak mi nie wystarczy, więc w pierwszej kolejności napiszę właśnie o moich pupilkach. Nie wszystkie debiuty okazały się udane, a to za sprawą samych sadzonek - tak myślę, ale o tym później...A teraz lista:

1. Anna Boleyn - wiosna 2017
2. Bathsheba - wiosna 2017
3. Benjamin Britten - wiosna 2017
4. Boscobel nr 2 - jesień 2016
5. Carolyn Knight - jesień 2016
6. Charles Austin - wiosna 2017
7. Charles Darwin - wiosna 2017 i kolejna jesień 2017
8. Christopher Marlowe - wiosna 2017
9. Desdemona - jesień 2016
10. England's Rose - wiosna 2017
11. Gentle Hermione - wiosna 2017
12. Golden Celebration - czerwiec 2017
13. Hyde Hall - wiosna 2017
14. Jude de Obscure - jesień 2016
15. Lady Emma Hamilton - jesień 2016
16. Lady of Shalott - jesień 2016
17. L.D. Braithwaite - wiosna 2017
18. Lichfield Angel - wiosna 2017
19. Molineux - wiosna 2017
20. Roald Dahl - wiosna 2017
21. Sister Elizabeth - czerwiec 2017
22. The Ancient Mariner - jesień 2016
23. The Poet's Wife - jesień 2016
24. Tradescant - wiosna 2017
25. Tranquillity - jesień 2016
26. Wildeve - jesień 2016


Sama jestem zaskoczona taką ilością ;:oj

Anna Boleyn, przyszła od samego Mistrza i jak na renomę szkółki, sadzonka nie zawiodła mnie swoją jakością. Posadziłam ją początkowo w donicy i tam ruszyła z kopyta. Dość szybko poszła na stałe miejsce. Wypuściła sporo pączków i zakwitła, a ja z miejsca pokochałam te niezwykle urodziwe kwiaty ;:167 Od początku dostała obręcz, bo wiedziałam, że młode gałązki będą cienkie i jeśli ich nie podeprę, to zdjęć nie będzie jak zrobić. No chyba żebym wykopała obok dół, tam wlazła i wtedy pstryknęła kilka fotek :;230 Nierealne, bo u mnie na takie ekscesy nie ma miejsca. Pozostała więc obręcz. Kwiaty średniej wielkości, nie wąchałam, bo ona niska i nijak się nie dało a może wąchałam, ale nie pamiętam... ;:14 Średnio trwałe, ale w kolorze takie jak sobie wyobrażałam. Jedyne w swoim rodzaju a może raczej w stylu właśnie Austina. Kto lubi wzajemne przenikanie się kilku kolorów, ten będzie wiedział, co mam na myśli. Takie właśnie niejednoznaczne kolorystycznie, pełne kwiaty podobają mi się najbardziej. Tam gdzie, znajdziemy odrobinę żółci, pomarańczu, różu w różnych odcieniach a nawet bieli czy srebrnych akcentów i kolor, który czasami trudno określić nadaje róży takie właśnie indywidualne cechy. I właśnie to na mnie robi ogromne wrażenie. Powtórka była po długiej przerwie. Jak dla mnie zbyt długiej :roll: Zobaczymy czy ona tak ma, czy może jednak zrzucić to na karb młodości? Nie urosła również zbyt wysoka. Zresztą jak podaje Austin na swojej stronie, Anna należy do trochę niższych róż. Za to całkiem nieźle poszła w szerokość, bo w pewnym momencie zaczęła bokami wymykać się spod obręczy. Zdrowa przez calutki sezon. Tak na szybko wygrzebałam zaledwie trzy zdjęcia...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Zaszalałaś - z tej listy nie mam 5 odmian , co się tyczy Anny była w tym roku brana pod uwagę , ale Morley kupiłam . ;:108
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

;:oj ;:oj ;:oj Dorotko no to będę miała co czytać i podziwiać, ja w ogrodzie mam chyba tyle róż, co ty kupiłaś w minionym sezonie ;:306 Anna Boleyn ma bardzo ciekawy kolor. Ciekawe czy są róże o imionach wszystkich żon Henryka VIII ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Doroto, przejrzałam listę róż jakie teraz będziesz omawiała ;:oj chciało by się mieć wszystkie w ogrodzie ale nasze ogrody,
nie są z gumy ;:306 Doroto, czy mogłabyś mi napisać jak wysoko rośnie róża Minewrakupiłam ją jesienią i posadziłam
w grupie takich róż jak :RHAPSODY IN BLUE- krzaczasta , NEW IMAGINE, KRISTALL rabatowa i SWANY okrywowa i mam nadzieję,
że MINERA będzie niższa a RHAPSODY IN BLUE będzie górowała nad tymi różami . ;:168
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko, ja również cieszę się jak dziecko z tej śnieżnej pierzynki. Moje panny okryte tylko częściowo i widać, że spać im nie za bardzo się chciało. Wschodzących cebulowych nie widziałam, bo całe rabaty przysypałam w listopadzie obornikiem, więc nawet gdyby zdecydowały się wystawić noski, ciężko było by je wypatrzeć.
Nie wiedziałam, że Twoja lista debiutantek liczy aż tyle pozycji ;:oj Nieźle ;:224 Ciekawa jestem Twoich opinii.
Szczególnie na temat boscobel, bo sama się na nią skusiłam zeszłej wiosny i jeszcze nie mam wyrobionego zdania. Na pewno kolor ma cudowny ;:108
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Dorotko mam:
Benjamin Britten od wiosny ub.roku ale jestem zachwycona, kolorem, trwałością, zdrowotnością, to taka "piwonia"

Boscobel - kolor cud, zachwyca kwitnieniem wprost cały sezon, chyba nieco tylko boi się obfitego deszczu, ale więcej może w tym sezonie bo jest to "nieletnia"

Charles Austin - no cóż Karolek bezapelacyjnie zdrowy, przepięknie się krzewi u mnie poszedł w pnącą, jesienią mocno przycięty, kolor wprost ideał, zdrowy, kwitnie do mrozów.


Tradescant - u mnie padł ale przez moja głupotę.

Zazdroszczę Ci takiej kolekcji ale zawsze tylko pozytywnie ;:167
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2017

Post »

Fotki z minionego sezonu sprawiają ,że motyle w brzuchu sie odzywają .Piękności każda jedna, jednak moja gleba nie dla angielek bo niestety one u mnie wegetują ;:174 Czytam Dorotko ,że robisz podsumowanie sezonu w kwestii pierwszaków.Anna B -cudny kwiat,kolor i fajnie sie rozkrzewiła.Prawdziwa królowa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”