Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ja tylko powzdycham do tych cudnych wspomnień.Jednak białe kapelusiki na różach też cudnie wyglądają.Ten ostatni biały floks ma kwiatki jak wiatraczki cudny jest ;:167 Czy ma jakąś nazwę ????? bo widać ,że solidnie zakwitł razem z mieczykami tworzy dobrany duet
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, folksy w moim ogrodzie nie przesadzam są conajmniej 50 lat, moja mama miała dużo odmian floksow. ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu widzę u ciebie powojnika, którego mam u siebie od wiosny... te białe gwiazdki... czy go okrywasz na zimę ? U mnie jeszcze nie było tyle śniegu, ale wszystko przede mną ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, powojnik przycinam na 1metr. U nasady pędów usypuje kolczyk z kory, liści a pędy kładę na ziemi i przykrywam gałązkami choiny. Na wiosnę pędy skracam do 70cm.
'Paul Farges', powojnik rośnie jak szalony ma bardzo duże przyrosty. Ewuniu nie wkleję zdięć bo mam nowy laptop w którym nie mam zdjęcie . Pa życzę miłej niedzieli. ;:168
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu..najpierw pochwalę wspominkowe kolorki , nie ma to jak lato. ;:128 . Dziś byłam na swojej działce, tam teraz smutno wręcz ;:222 ..nie chce mi się już jeżdzić. Tylko z musu. ;:oj . Bardzo ładne masz floksy , moje zmieszały się wszystkie kolory na jednej rabacie, nie ma jak rozdzielić..ja nie mam pomysłu choć przymierzałam się zrobić to w tym roku. :wink: .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ;:168 dziękuję... tak zrobię i ze swoim i to chyba nawet jutro ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Czerwony liść na zielonej trawie ;:oj Cudnie ;:63 To winorośl, czy klonik? Stawiam na winorośl, bo wydaje mi się, że klonik ma bardziej wystrzępione listki, ale nie mam ani jednego, ani drugiego ;:224
Soczyste kiście białego floksa wyglądają jak winogrona, takie do schrupania. Moje stare floksy są bardziej płaskie, ale obficie kwitną, to im wybaczam. A młode miały pojedyncze kwiaty, to jakoś nie zwróciły mojej uwagi.
Za śniegiem nie tęsknię, róż jeszcze nie okrywam. W ubiegłym roku okrywałam przy -15* i tylko wierzchnia warstwa pryzmy była lekko przymarznięta.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

No to czyli musiałaś Wandziu jednak kupić nowy komp .Wiesz ,ze patyczki dla próby wsadziłam w ten piasek i na razie trzymam w domu ,żeby się ukorzeniły i okryłam je workiem .Jestem ciekawa co z tego wyjdzie ;:196 Wiesz jestem w gorącej wodzie kapana :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, raczej trzeba się wstrzymać z kopczykowaniem
Ja któregoś roku kopczykowałam pod koniec stycznia, bo wtedy nadchodziły duże mrozy
Temperatury do -5 w nocy nie powinny zaszkodzić
Gorsze jest o tej porze słońce, które rozgrzewa gałązki, a w nocy one marzną
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Zuziu,masz tak ładnie zaprojektowany rajski ogród, ze o każdej porze roku jest uroczy, mimo braku kolorowych
kwiatów. Teraz zapowiadają śnieg to wszystko będzie takie bielutkie, roślinki będą spały pod puchową pierzynką ;:19 .
Floksy często wędrują po ogrodzie i wiosną muszę je przesadzić, bo okazało się ze floksy lubią łapać mączniak
a są za blisko posadzone przy różach. ;:168
te zdjęcia są z 24 listopada.
Obrazek

Obrazek



Ewuniu, ja jeszcze nie okrywam, będę okrywała Clematisy w przyszłym tygodniu. Mam tylko 6 Clematisów ale Paul Farges
to mój ulubieniec, pięknie się rozrasta i bardzo długo kwitnie ;:333


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Iwonko, listek klonika do mego ogrodu przywiał wiatr , też nie mam klonika a dzikie wino mam, razem z bluszczem
oplata słup telegraficzny. Klonik teraz ma pięknie wybarwione liście i cudownie wygląda na tle srebrnego świerka, w ogrodzie u mojego sąsiada. ;:131 W zeszłym roku róże byłam zmuszona okopcowawszy początkiem listopada, może to było przyczyną ,że
róże bardzo żle zniosły zimę. Floksy jak rosły w pół cieniu troszke były zaniedbane to kwiat miały bardzo marniutki, ale jak przeniosłam je do słońca i zostały odpowiednio nakarmione, to kwiat mają naprawdę duży, z daleka niektórzy mylili je z hortensją bukietową ;:168

Obrazek

Obrazek

Jadziu, mam komputer ;:215 pożyczony ale mam .Teraz muszę sie do niego przyzwyczaić i wgrać swoje zdjęcia.Jadziu w piwnicy w piasku mam zakopcowane patyczki, zobaczę jak przetrwają grudzień, to w styczniu zacznę próby z ukorzenianiem.
Teraz w butelce z woda / na grzejniku/ mam parę patyczków, ale chyba nic z tego nie będzie ;:131 .Tą metodę ukorzeniania podał mi Pelikano. ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Gosiumasz rację , że wiecej szkody może różą przynieść słonce niż 5 stopniowy mróz, ja jednak też teraz nie bedę okrywała róż poczekam , mam ten komfort ,ze ogród mam przy domu to w każdej chwili mogę ubrać ciepłą kurtkę, rekawice
i do ogrodu.Zabezpieczę tylko Clematisy, mam je dopiero drugi rok wiec nie mam co do nich dużego doświadczenia, wiem
tyle co wyczytałam w necie. ;:168

Obrazek

Obrazek
To już ostatnie kwiaty tej jesieni, od poniedziałku zapowiadają śnieg, wiec wszystko przykryje puchowa pierzynka ;:19
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

To niesamowite, że jeszcze w listopadzie tak kwitną róże ;:oj U mnie właściwie ciagle na plusie ( jakieś delikatne -1 tylko było), ale róże już w większości stoją golaski z pojedynczymi pąkami, które już się nie rozwiną. Muszę i ja poczytać kiedy przykryć powojniki, bo też mam sześć nowych. pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Iwonko,dziś w nocy było, -1 a teraz na plusie + 3/ chwilami prószy śnieżek ,chociaż na trawie prawie go nie widać. Clematisom
dziś usypałam kopczyki z kory, przy takiej temperaturze to im powinno wystarczyć. Róża Romanze ,2015 r kwitła do samych świąt ,
dopiero w drugi dzień świąt przyszedł mróz -8 i dopiero poszła spać , jest to róża nie do zdarcia a kupiłam ją na targu. Po prostu żal
mi sie zrobiło tej Pani, wszyscy omijali jej rózyczki leżące na ziemi /bez etykietek/ i ja kupiłam 2 krzaczki i nie żałuję ,są u mnie ponad 10 lat
przez te lata nigdy ich nie okrywałam nawet nie robiłam kopczyków .Zawsze pięknie kwitną.


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu jesteś tak samo szalona jak ja na punkcie ukorzeniania patyczków :;230 No cóż wyrzucić zawsze zdążymy a doświadczenia w ukorzenianiu bezcenne.Masz fajne róże które nadal sobie kwitną .Moja tez jeszcze sobie kwitnie .Wsadziłam patyczki Purple tiger, bo pąki się zmumifikowały ,więc ciachnęłam pęd i do gleby :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”