Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu..u mnie jeszcze nie przymroziło ale kolorków już nie było więc żadna strata. ;:oj Poza tym jak my chcemy czasem odpocząć tak i nasze kolorki tego potrzebują. Tylko czemu aż tak długo. ;:306
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witaj Wandziu :wit . Pięknie wygląda ścieżka w sezonie ;:215 . Te róże masz przepiękne ;:108 . Zaciekawiła mnie róża Kosmos , piękna budowa ;:108 . Historyczne to potwory ale jakie ładne ! Pozdrawiam i słonecznego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu co to za cudo ;:oj ta ostatnia biała lilia nakrapiana, wygląda jakby miała wypukłe te kropki.
Masz rację zimą też może być ciekawie...nawet bardzo ;:306 jak będziemy tańcować z łopatą.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, nie tylko Amelki są zmarzluchami ja uwielbiam ciepełko i upały ;:3a tu nadchodzi zima. Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Szczypie w nosy, szczypie w uszy..... ;:168

Obrazek


Obrazek

Zuziu,troszkę przymroziło ale teraz mokro nie ciekawa pogoda a i mnie troszkę rozłożyło przeziębienie, jestem smarkata ;:306


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Ewelko, Róze Kosmos, mam pierwszy rok ale podbiła moje serce . Na YouTube jest filmik to możesz sobie obejrzeć , linków nie mogę wstawiać ;:131 Różyczki już prawie śpią i pozostało nam czekać do wiosny, oby była łaskawa dla naszych roślinek.


Obrazek


Obrazek

Eluniu, Lilia o którą pytasz to biały tygrys. Lilia White Tiger mam ją około 6 lat już była parokrotnie przesadzana , ponoć
lilie to lubią . Mam wrażenie , że lilia z roku na rok ma mniejsze kwiaty. Tańcowanie z łopatą jak dosypie śniegiem, to mnie na pewno czeka , ale z tego łopatowania to najbardziej cieszy sie nasz piesio.

żółta tygrysia,
Obrazek
biała tygrysia.


Obrazek

Obrazek
czwartek, 2 lutego 2017 09:10 wspomnienia z zeszłej zimy.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu tej ostatniej fotki mogłaś jeszcze nie pokazywać aż zimno mi się zrobiło brrrrr.Też lubię ciepło byle nie upały. Jednak strażnikowi chyba pasuje taka pogoda :) .Cudne kwiaty ma Amelka no cóż jeśli zmarznie z pewnością drugiej nie kupię .Wspomnienia piękne ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu piękne te lilie w towarzystwie róż... mam kilka lili ale rosną razem... muszę je rozsadzić żeby je wyeksponować, bo w grupie nie widać ich różnorodności... właśnie zobaczyłam doniczki koszyczki z butelek po wodzie... (obciąć na odpowiednią wysokość i gorącym metalowym prętem, albo lutownicą zrobić dużo dziur) nornica nie zje a cebulki mają się dobrze ... Zimowy obrazek z tych pięknych... w ubiegłym roku prawie nie było u mnie śniegu ;:222 może tej zimy trochę nasypie ... ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, uwielbiam upały ale lubię taką śnieżną zimą, bielutko wokoło,mroźny dzień a gwiazdki śniegu skrzą się w słońcu,
w oddali słychać dzwoneczki janczarów, po prostu uwielbiam takie klimaty ;:167 Twoja Amelka na pewno będzie szczęśliwa jak ją
będziesz wozić na saneczkach a ta druga Amalia z przytulnego chochoła ;:306

Obrazek
róża 'Casanova'

Obrazek

Obrazek

Ewuniu, Lilii nie mam dużo ,ciągle dokupuje i znikają albo wymarzają albo nornice robią sobie z cebulek sałatki ;:306
tulipany sadzę w doniczkach ale lilie są luzem w gruncie . Wykorzystanie butelek to świetny pomysł ;:333
Zeszłej zimy śnieg spadł w nowy rok i utrzymał sie przez dwa miesiące, jak dużo śniegu nasypie, to będzie idealna pierzynka dla
naszych panienek . ;:168

Obrazek


Obrazek
Ładna lilia, ale aby jej zrobić zdjecie trzeba sie położyć na trawniku ;:306
Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Raczej zimy na razie nie bedzie
Przynajmniej takie są zapowiedzi
Od środy ocieplenie i to znaczne
A podobno długoterminowe prognozy mówią, ze grudzień i styczeń mają być dużo cieplejsze od normy
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ogrzałaś moje serducho tymi letnimi wspomnieniami. Rzadko ostatnio zaglądam na forum, bo i czas nie najlepszy, ale warto było zajrzeć do Ciebie, w najbliższym czasie obiecuję poprawę :oops: .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Lilie tygryski masz przepiękne Wandziu ;:138 .
Może w przyszłym roku dokupię różne kolory. U mnie dosyć dobrze rosną jedynie co to wody im brakuje.
Teraz jak pada muszą się dobrze nasączyć żeby miały zapas.
Pogoda nieciekawa więc można w domu zaległe prace podgonić.
:wit ;:196
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Gosiu, sprawdzałam prognozy pogody, nie wiem co robić bo w grudniu temperatury mają być na 2 < 4 stopni na plusie,
ale deszczowe i bez słońca. Zastanawiam się czy w ostatnich dniach listopada nie zrobić kopczyków . Dzis oglądałam filmik
na YouTube o okrywaniu róż na zimę i też, zalecają aby sie nie spieszyć z kopczykowaniem,że kopczykować można nawet
w styczniu przed samymi mrozami a nie przymrozkami . Też zalecał,że jezeli to nam nie przeszkadza to nie powinniśmy przycinać
róż jesienią. ;:168
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Daysy, zima będzie długa, to będziemy miały czas na wspomnienia i urządzać długie spacery ;:65 po ogrodach i podpatrywać
co nie co. Zima szybko zleci, teraz juz myślimy o przygotowaniu do świąt, prezenty , choinka, no i dobra kuchnia. W styczniu
będziemy marzyć o wiośnie i robić listy wiosennych zakupów. ;:168

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Elżuniu, Lilie są śliczne, ale po zimie zawsze któraś wypadnie albo w trakcie okopywania, uszkadzam motyką ;:174
Wiosną na pewno dokupię parę cebulek .Masz rację brzydka pogoda sprzyja do nadgonieniu zaległych prac domowych , dziś wyczyściłam
piekarniki , teraz muszą sie wywietrzyć i można piec. ;:168
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Tylko czym potem usypać te kopczyki jak ziemia już porządnie zmarznięta.
Specjalnie ziemię kupować, żeby krzaczki obsypać, za bardzo mi się nie uśmiecha....
No i co tu robić? Na razie spokojnie czekam....A potem będzie mroźno i ręce będą marzły... ;:306
A ja tak nie lubię marznąć... ;:145
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Olu, ja mam przygotowaną pryzmę ziemi, wymieszaną z kompostem i przykryłam planetką , aby nie nasiąkła wodą,
oprócz tego dokupiłam parę worków kory drobno-mielonej. W przyszłym tygodniu jak nie będzie padało to o kopczykuje
róże te przy chodniku a pozostałe beda czekały na chłodniejsze dni. Olu, ja też z miłą chęcią przeprowadziłabym sie w cieplejsze
klimaty ;:3 Pierwsze dwa tygodnie grudnia zapowiadają bez słońca , deszcz , deszcz ze śniegiem, temperatury maksymalnie do 6 stopni,
noca -1 / -3 stop, ale mrozów nie zapowiadają. ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”