Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Cieszmy się tym, co mamy...
ODPOWIEDZ
roman63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 lip 2014, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zywiec

Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

Dzień Dobry Państwu!

Mieszkam w domu jednorodzinnym w niewielkiej miejscowości opodal Bielska -Białej ,ktorego jestem włascicielem.Dwa lata temu mrozy jakie miały miejsce ,rozmroziły mi całą kanalizację,c o oraz wodę.Przez cały ten czas probuje doprowadzic do ładu szkody jakie wyrzadziła zima aby w godnych warunkach mogły zamieszkac w połowie domu dzieci moje wraz z żoną.Jest to zdrowy ,piękny dom duzy ogrod ,bezpieczny i ogrodzony,kazde z dzieci ma mozliwosc posiadania swojego pokoju i spokoju potrzebnego do nauki oraz zajec dodatkowych np./ gra na skrzypcach,czytanie malowanie..Wchwili obecnej dzieci moje mieszkaja w ciasnym mieszkaniu wraz z żoną,co gorsza zagrzybionym ,zawilgoconym gdzie zacieki i grzyb dochodza do połowy sciany Ekspertyza inspektora budowlanego wykazała iz nie jest to nasza wina jak twierdzi własciciel czyli TBS ...Jest tam ciasno i dzieci nie maja warunków do nauki ,gdyz jeden drugiemu przeszkadza siłą rzeczy,nie wspominam juz o zagrozeniach jakie niesie z soba przebywanie w takich pomieszczeniach zagrzybionych CIAGLE CHORUJA z radosnych pełnych energi dzieci robia sie zagubione i przygnebione,brak warunkow do nauki .Najmłodsza corka juz miała wypryski naskórne alergiczne ,poniewaz cały czas spi przy zagrzybionej scianie i zawilgoconej.Czesc spi na ziemi,meble i lozka nam gnija od wilgoci,jest i tak nam bardzo ciezko gdyz brakuje nam odziezy dla dzieci zywnosci..art pismienniczych do szkoły a stan ten pogarsza sie bo wszystko przechodzi wilgocia i plesnia.

W chwili obecnej zaklad mój czyli sp.z o.o ;JEDNOSC; ogłosiła upadłosc,nie dostajemy którys z rzedu miesiac wynagrodzenia za prace w całosci ,lecz w niewielkich kwotach tzw.zaliczki,sa to kwoty rzedu 300-400zł,pomimo tego iz cały czas pracuje .Spłacam kredyt hipoteczny ,ktory wziąłem aby spłacic ciotkę dalsza oraz na remont domu.Wykonałem kanalizacje do parteru ,podciągnąłem wode z ogrodu ,załozyłem licznik na wode,cała piwnice przygotowałem aby ;pójsc; z pracami remontowymi dalej wyremontowałem pokoje zostala mi kuchnia i lazienka oraz zakup kafelek oraz NASADAY KOMINOWej TYPU H FI 150 DEFLEKTOR KWAS.Wszystko wykonuje sam z corkami najstarszymi ,zona ..Niestety sytuacja moja materialna nie pozwala mi na to,brak naleznosci za prace w całosci,zatrzymał moj remont w martwym punkcie,nigdy nie myslałem,że po 32 latach pracy nie bedę mial z czego zyc!!a musze łozyc rowniez na utrzymanie dzieci ,gdyz one muszą zjesc .

Zyje w domu bez wody,pomimo iz mam piec centralnego ogrzewania nie moge go uzywac ,gdyz nie mam rur,co mogłem to wykonałem we własnym zakresie ,niestetey brak srodkow finansowych do zycia zmusily mnie do zycia w takich warunkach .Myslałem skoncze remont i dzieci beda mogły godnie zyc i uczyc sie,niestety do tej pory nie wiem na czym stoje w zakładzie,wiem tylko iz nie mam srodkow na zycie i zyje w tragicznych warunkach.Boje sie ze dluzej nie wytrzymam tego.Pisalem prosbe do MOPS o zas celowy na niezbedny do zycia remont otzrymalem kwote 400zl na opał.Nie moge byc z rodzina bo nie ma miejsca tam myja naczynia w umywalce i brodziku a kanalizacje zatyka regularnir co 3 tyg. najprawdopodobnie jest gdzies rura pęknieta w ziemi i zasypuje przelot ,bo gdy przyjezdzaja z wodociagow czyscic kanalizacje tzw. karczerem to sama ziemia wypływa.W momencie zatkania wszystko z rur wybija na łazienke i przedpokoj-kuchnie z ubikacji i brodzika -okropnosc.

Bardzo proszę o jakakolwiek pomoc w mojej sprawie moze ktos ma niepotrzebne jakies materiały abym mogl skonczyc remont ja zyje bez wody toalety myje sie w zakladzie lub u dzieci .Sam jestem w stanie go dokonczyc w niespełna 2 tyg. poniewaz znam sie trochę na tych robotach a czego nie wiem czytam i robię.
Nie wiem co robic czy oddac dzieci do rodziny zastepczej chodzic i zebrac wyjechac? Cale moje zycie to rodzina i dzieci,mielismy zadluzenie w TBS dlatego przeszlismy na mieszkanie ktore mialo byc socjalne ,lecz czynsz jest taki sam jak za komunalne.Zona chciala pomalu splacac zadluzenie lecz nie mamy mozliwosci bo drozej ja wynosi mieszkanie w ktorym przebywaja obecnie ,nie wspomne o kosztach za leki dla dzieci..
Bardzo prosze ,wrecz błagam o pomoc,chce udostepnic całe 1 pietro dzieciom,beda wtedy bezpieczne,zdrowe ,radosne,beda mogły dalej kontynuowac swoje pasje i hobby,beda miały spokoj i cisze i warunki do zycia i nauki.Nie beda musiały oglądac pijakow wystajacych pod oknami i pijacych oraz przeklinajacych jaki to przyklad dla dzieci? sam zamieszkam wtedy na parterze domu,będę mogł poswiecic im wiecej czasu a co najwazniejsze dla nich beda czuły sie bezpieczne i beda miały swoj upragniony dom,

Wysłalem tyle juz @ do biur poselskich urzedu miasta fundacji-wszedzie rozumieja jest im przykro ale skoro rodzina nasza nie jest patologiczna nie ma alkoholu przemocy klopotow wychowawczych z dziecmi -nie moge liczyc na pomoc.Z urzedu miejskiego dostalem pismo ze jestem zlym ojcem ,bo nie potrafie zapewnic bytu rodzinie-ale nikt nie przyjdzie nie zobaczy jak zyjemy co zostalo zrobione nie zada pytania dlaczego rury mi rozmroziło,fakt mamy zadluzenie ale wiele ludzi ma ,czasy sa ciezkie teraz sie ma prace a jutro moze jej nie byc,nie uciekniemy od dlugu pomaly bedziemy go splacac ,lecz bardzo boli fakt ze zostałem zepchniety na margines .Moze gdybym pił bil rodzine to predzej byłaby jakas pomoc a moze gdybym popelnił samobojstwo ? dostali by rente i łatwiej byłoby zakonczyc te pare rzeczy w domu? ale co wtedy z psychika dzieci?
Dziewczynki sa kochane i zdolne tyle juz osiagneły chlopak jeden rodzynek gra w pilke nozna to jego pasja tez mu brakuje i getrow i korkow-wszystkimjest ciezko ale najbardziej odbija sie to na dzieciach .
Moze ktoś z Państwa bedzie nam mogł pomóc,moze ma zbedne materiały typu farba olejna do okien,2 paczki uzywanych paneli w/w deflektor bez ktorego niestety nie ma ciągu w kominie i cały dym wraca na mieszkanie,jakąs wykladzine lub duży dywan zbedny,brakuje nam łóżka typu mała sofa lub fotel rozkładany,uzywane meble do kuchni,odzież dla dziewczynek od wzr.140 do 166cm chlopca 168cm,obuwia rozm od 33,34,36,38,chlopiece 39-40.Za wszystko bedziemy bardzo wdzieczni.Przez jakis czas braliśmy odpady z pobliskiego marketu i zona wykorzystywała co sie dało,lecz niestety zmienił się kierownik i stwierdził ,iż taka sytuacja nie może mieć miejsca i odmówił nam takiej formy pomocy,na chwilę obecną często głodujemy.Końcem sierpnia zwalnia sie miejsce w tutejszej placowce pocztowej i zona ma duze szanse aby dostac sie do pracy na 1/2 etatu,lecz nie mamy za bardzo gdzie mieszkac.Dom ktoremu tak mało brakuje jest nie wykonczony a z wynajmowanego miszkania dostali wypowiedzenie .Okres najmu sie skonczył i teraz nie wiadomo co -albo kontenery albo pod most.Mamy zaległosc w wodociagach w wys.500 zł jezeli do 23.07 nie dokonamy wpłaty na dodatek zostanie nam odcieta woda.Wplacamy ile mozemy ,troche na prad,troche na wode ale to niestety za mało,nie wiem gdzie szukac pomocy dlatego ośmieliłem sie prosic Panstwa o pomoc jakąkolwiek,jestem w stanie dostarczyc wszelkie dokumenty do wgladu uwierzytelniajace nasza sytuacje,czy zdjec,zapraszam do nas -prosze ,błagam niech mnie ktos usłyszy.....moj @ to romstr63@wp.pl
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

Wysłałam informację na mail'a.
Życie, Ty wariacie...
Ace31
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 lip 2014, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

Poszło PW..

-------------------------------------------------
Reklamę zmoderowałam. Ja polecam zapoznanie się z naszym Regulaminem. bab...
roman63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 lip 2014, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zywiec

Re: Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

Dziękuję w imieniu całej rodziny P.Kasi za zainteresowanie i bardzo dziekujemy za okazaną pomoc.Nie wystarczyłoby miejsca na podziękowania,ale bedziemy mieć w pamięci i sercu i w modlitwie...

-- 30 lip 2014, o 22:53 --

Pani ACE31 ,nie doszedł@

-- 30 lip 2014, o 22:54 --

Droga P.Natalio-dziekujemy za ubranka dla dzieci!!,bardzo..
roman63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 lip 2014, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zywiec

Re: Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

Witam ponownie Państwa.Wiem,ze nikt nie moze przesłac materialów budowlanych,nie każdy ma zbędną odzież,ale proszę czy mogłby mi z Państwa ktoś pomóc w kupieniu brakujących podreczników?Nie będę miał z uwagi na moja obecną sytuacje środkow na ten cel,dostałem wymówienie ,czekamy na odprawy ,ktore moga potrwac nawet do 2 mies.,co mogłem to czesć niewielka wykupiłem ,brakuje troszke przyborów do szkoły,.Nie jest Łatwo pisać prośbe o pomoc tak łatwo mozna byc postrzeganym jako człowiek nieporadny,ale są w życiu ojca takie chwile,że zostaje zmuszony proscić o pomoc -co i ja czynie,bardzo proszę-dobrej nocy
roman63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 lip 2014, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zywiec

Re: Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

Witam,P/Agato-nie wiem @ na jaki mam odpisać-mój adres to romstr63@wp.pl-pozdrawiam
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

Mam kilka podręczników do 4kl szkoły podstawowej.Jeżeli są potrzebne to proszę o kontakt
MaZak89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 paź 2014, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

Być może w przyszłym roku i ja pomogę.
roman63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 lip 2014, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zywiec

Re: Ojciec błaga o pomoc dla rodziny

Post »

kamilajoz pisze:
roman63 pisze:Witam ponownie Państwa.Wiem,ze nikt nie moze przesłac materialów budowlanych,nie każdy ma zbędną odzież,ale proszę czy mogłby mi z Państwa ktoś pomóc w kupieniu brakujących podreczników?Nie będę miał z uwagi na moja obecną sytuacje środkow na ten cel,dostałem wymówienie ,czekamy na odprawy ,ktore moga potrwac nawet do 2 mies.,co mogłem to czesć niewielka wykupiłem ,brakuje troszke przyborów do szkoły,.Nie jest Łatwo pisać prośbe o pomoc tak łatwo mozna byc postrzeganym jako człowiek nieporadny,ale są w życiu ojca takie chwile,że zostaje zmuszony proscić o pomoc -co i ja czynie,bardzo proszę-dobrej nocy

Panie Romanie, przy niskich dochodach w szkole mają obowiązek zakupić podreczniki. Wystarczy isc do pedagoga, otrzyma Pan od nich stypendium na ten cel.

Witam po długiej nieobecności,pedagog nie ma obowiazku zakupu podrecznikow,moze w wiekszych miastach.. nie wiem .. ale wiem jak jest u nas .Stypendium przechodzi przez M.O.P.S i mamy przyznane ale nie jestesmy w stanie go zrealizowac z uwagi na prosta rzecz.Aby otrzymac zwrot poniesionych kosztów trzeba przedstawic faktury imienne,nie mam na zywnosc a co dopiero na miesieczny zakup czegokolwiek dla dzieci.Jest to problem wiekszosci rodzin,wiec stypendium przepada.Pytałem w Urzedzie miejskim czy moge dac liste wykaz podrecznikow ,przyborow ktore sa mi potzrebne zeby mi zakupiono-niestety nie ma takiej mozliwosci.Takie sa przykre realia,wiec bardzo dziekuje za dobre rady.Pozdrawiam

-- 4 lut 2015, o 20:32 --
MaZak89 pisze:Być może w przyszłym roku i ja pomogę.
Bardzo dziekuje ja mam nadzieje ze w przyszłym roku ja tez będę mogł pomoc komus,poki co po miesiecznym pobycie w szpitalu nie umiem sie ogarnąć do zycia.Wiara to jest to ,co nas trzyma przy zyciu ,u mnie niestety zdrowie podupadło bardzo a i wiara sie zatraca po czesci.Tak wiec prosze o modlitwe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrody Serc Naszych - [ OSN ]”