Woda zawierająca żelazo (z zardzewiałej beczki)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
platinum90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 mar 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Woda zawierająca żelazo (z zardzewiałej beczki)

Post »

Witam, tak jak w temacie mam pytanie czy podlewanie wodą deszczówką która gromadzi się w zardzewiałej beczce (woda jest aż zółta) szkodzi rośliną i jak tak w jaki sposób?
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewnie roslin wodą z zardzewiałej beczki

Post »

Cóż, mogę Cię zapewnić że rośliną na pewno nie.
Roślinom zapewne też nie, jeśli po liściach nie lejesz.
loginal
200p
200p
Posty: 370
Od: 2 sie 2011, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Podlewnie roslin wodą z zardzewiałej beczki

Post »

Polecam używanie takiej właśnie wody do podlewania trawnika z mchem. Testowałem to osobiście u siebie. Testowałem przed tygodniem (temp. +3'C). Po 2 godzinach mech ściemniał, następnego dnia zrobił się niemal czarny. Trawie zaś to nie przeszkadza w żaden sposób.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Podlewnie roslin wodą z zardzewiałej beczki

Post »

"Grzybowysklepie" tu nie idzie o metodę podlewania tylko o samą wodę, wysoce zmineralizowaną przez rdzę z beczki...

Ps. beczki są z reguły malowane, bardziej mogą zaszkodzić resztki farb i lakierów niż rdza.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
majorowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 7 cze 2011, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pokrzywnica koło Piły

Re: Podlewnie roslin wodą z zardzewiałej beczki

Post »

A ja myślę że warzywek to raczej nie powinno się taką wodą podlewać . Wiesz co było w tej beczce i co w czasie wchodzi w reakcję z wodą ? Co prawda zjadamy z pewnością gorsze świństwa ale po co się truć dodatkowo :roll:
Pozdrawiam cieplutko ;:167

Oto mój... Mały rozsadnik
loginal
200p
200p
Posty: 370
Od: 2 sie 2011, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Podlewnie roslin wodą z zardzewiałej beczki

Post »

Jeśli beczka jest mocno zardzewiała to nie spodziewałbym się resztek jej zawartości i wpływu na uprawy. Inna sprawa - pewnie wkrótce całkowicie przerdzewieje i utraci swoją przydatność. Polecam wszystkim podlewanie trawnika z mchem tą wodą. A jeśli ktoś nie ma takiej fajnej beczki - polecam zakup siarczanu żelaza (średnia cena to 9zł za 3kg), rozpuszczenie dwóch łyżeczek w 10l wody w konewce i podlanie tych miejsc w trawniku, w których mech zdominował trawę. Jednak nie samej ziemi, ale tylko mech. Najoszczędniej - rozpylaczem.
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewnie roslin wodą z zardzewiałej beczki

Post »

Poza trawniczkiem - żelazo iglakom służy, a często mają niedobór.
:wit
zygmunt01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 maja 2012, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Woda a żelazo

Post »

Witam chciałbym się poradzić kogoś w jaki sposób mógłbym pozbyć się lub ograniczyć żelazo w wodzie, liście niektórych roślin żółkną od tego i nie wiem jak temu zaradzić. Ciekawi czy macie jakieś sprawdzone sposoby (oprócz filtrów)??

Mam też powiedzmy taki mały "basenik", z którego też czerpie wodę i słyszałem, że słońce w jakiś sposób może wytrącić to żelazo, czy to prawda??
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewnie roslin wodą z zardzewiałej beczki

Post »

Ja takich beczek używam od lat :lol: w co naleję w spodnie ? Ciepła woda i aż bujają rośliny. Z plastyku lepiej ? Woniajet cały czas poza tym nie nagrzewa się tak szybko.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Podlewnie roslin wodą z zardzewiałej beczki

Post »

Niektórzy z Was przesadzają. Woda z takiej beczki to żaden problem. najmniej bałbym się o "resztki farb" i "wiesz jakie reakcje zachodzą" .

Dopóki beczka jest używana cały czas to problemu żadnego nie winno być. A rury w ścianach to z czego są?
wachcio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 maja 2014, o 00:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Woda ze studni głębinowej z dużą zawartością żelaza a trawnik

Post »

Witam

Mam automatyczne nawodnienia ogrodu podłączone do studni głębinowej. Woda była badana i nie jest zdatna do picia przez wielokrotnie przekroczoną normę zawartości żelaza i manganu. Czy taka woda ma negatywny lub korzystny wpływ na mój trawnik, truskawki, maliny, drzewa owocowe czy kwiaty ozdobne? Nawozy z żelazem stosuje się przeciwko mchowi ale czy to żelazo w takiej formie jak w wodzie ze studni?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”