Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
m_dzialkowiec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 cze 2014, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

Może ktoś ma jakąś poradę w następującej kwestii.
Kupiłem beczkę 120l na deszczówkę. Po jednej nocy średniego ale ciągłęgo deszczu beczka wypełniła się "po sufit"
Zdecydowałem że kupię 220l a tą 120l przerzucę pod inny mniejszy daszek.
Niestety napotkałem pewien problem kotry juz za pozno dostrzegłem - więcej w pytaniu 1.
I teraz dwa pytania:
1. Kupiłem beczkę z takimi dwoma dziwnymi otworami na górnej części (do podlaczania i wysysania albo pompowania chyba). Tylko jest problem bo beczka nie ma odkręcanego dekla.
To jest jakaś beczka po nawozach czy opryskach (niby) i prawdopodobnie jednorazowa.
Tu rodzi się pytanie. Mógłbym oczywiście odciąć dekiel tylko ze tracę wtedy pokrywę z góry.
Łatwiej byłoby co zresztą i tak musze zrobić to otwory tuż pod deklem na rynny ktore wlewają wodę.
Tylko co teraz zrobić z kranikiem w dolnej części.
Podejrzewam, ze nie ma możliwości ot tak wkręcić ponieważ ścianka jest zbyt cienka.
Pozostaje rozwiązanie jeśli istnieje -> kranik z rozporowym gniazdem gumowym -> coś na zasadzie rozprezanych wkrętów do pustaków/płyt/kartonipsów że się rozszerzają w tej części pustej.
Wkęcany kran ale no właśnie jak obrobić gniazdo w boku takiej beczki żeby trzymało, nie przeciekało i jeszcze pozwoliło wkręcić kran.
Chyba że włożyć w otwór a wcześniej potraktowac klejem na gorąco?
Czy ktoś robił takie kombinacje?

2. (mniej krytyczne) Beczka 120l. Na dole zrobiłem otwór wiertłem do drewna - takim do dużych otworów, włożyłem kranik z uszczelką skręcany wewnątrz beczki (tak ... wlazłem do środka i dokręciłem :)
Trzyma ładnie.
Czy można taki otwór czymś zaślepić na stałe gdybym chciał tą beczkę wkopać do ziemi?.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

Ad. 1 Ja osobiście bym wyciął wieczko tnąc po ściance kilka cm niżej, a potem bym ten wąski pasek przy wieczku rozgiął. Ale jak nie chcesz to możesz wspawać mufę gwintowaną, lub ostatecznie wkleić na cyjanoakryl.
Ad. 2 Proponuję wyciąć łatę z plastiku i przykleić na jakiś klej epoksydowy np. poxipol od wewnątrz. Możesz dać klej bliżej dziury, a kawałek dalej silikon ostatecznie, ale jak dobrze pokryjesz klejem na pewno będzie szczelne. Ważne jest oczywiście, żeby obie powierzchnie dokładnie oczyścić i odtłuścić oraz trochę przetrzeć papierem ściernym :wink:
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

Nie wiem czy o taki kranik Ci chodziło, ja mam go w beczce na gnojówkę z pokrzyw, ale pewnie źle Cię zrozumiałam bo to przecież prościzna, może wrzucisz zdjęcia.

Obrazek
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

Mozesz kupić coś takiego jak śrubunek, do przejsć przez np. szkło. Do srubunku tradycyjnie podłączyć każdy przewód rurowy, końcówkę czy bezpośrednio kran.
Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

Pewnie problemem z tym śrubunkiem jest długość ręki oraz średnica otworów wlotowych. Jednak każdy może być bohaterem w swoim ogrodzie i rozwiązać ten problem.
Beczka w pozycji leżącej nasuwa proste rozwiązania kosztem kilku litrów pojemności.



Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

asprokol pisze:Pewnie problemem z tym śrubunkiem jest długość ręki oraz średnica otworów wlotowych.
Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia:
Obrazek

Nakrętkę można podać na sztywnym drążku z ruchomą pętelką która przytrzyma nakrętkę przez wymagany czas.

Wersja z beczką leżącą jest również dobrym rozwiązaniem.
Problem z klejami na zewnątrz wynika z ich sztywności i pracą materiału pod wpływem zmiennej temp czy ilości wody w beczce - łatwo o spękania i nieszczelność.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

Odświeżę temat.

Dokładnie krok po kroku, co muszę dokupić i jak zainstalować, żebym kranikiem spuszczała wodę z beczki.
Beczka jest 200 litrowa i stała by pod rynną pionowo. Bliżej dna beczki chciałabym ten kranik sobie zamontować.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

To powinno pomóc: http://pl.lmgtfy.com/?q=kranik+do+beczki+plastikowej :lol: A tak na poważnie to kupujesz taki kranik co ma z jednej strony gwint plastikowy, a z drugiej nakrętkę z uszczelką, wycinasz otwór w beczce i przykręcasz :wink:
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Beczka (zamknięta). jak zamontować kranik?

Post »

Myślisz, że nie patrzyłam? Jasne, że patrzyłam i dlatego mnie trochę zdezorientował ;:219
natłok informacji i chciałam w punktach :;230

Czy ten kranik ma jakąś nazwę?
Otwór trzeba wyciąć ciut mniejszy czy jaki?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”