Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Karol1983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 15 maja 2014, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nożyce do żywopłotu

Post »

Szukam jakiś dobrych nożyc do żywopłotu. Polecacie jakieś? i czy żywopłot można obcinać w porze zimowej?
Awatar użytkownika
iscar
100p
100p
Posty: 103
Od: 18 lis 2008, o 01:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry górnośląskie strefa B6

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Mam nożyce Florabest od 4 lat i ponad 100 m żywopłotu do obcięcia , sprawują się bezbłędnie . Dzisiaj dokupiłem teleskopowe też z tej samej firmy , mam już problem z wysokością , w tym sezonie mam nadzieję ułatwią moją pracę . obcinam żywopłot 2 razy w sezonie , niektóre pędy dość grube .
Pozdrawiam!!! Grzegorz
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

W tym roku kupiłem spalinowe nożyce mcculocha, ale jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek opinie, oprócz tego, że są przyzwoitej wagi (5kg). Za kilka tygodni będę walczył z żywopłotem o długości ponad 200m, więc wtedy coś będzie można o nich powiedzieć.
damianp75
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 cze 2018, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Witam .Pacjent cis,forma żywopłot,długość 100m,jakie nożyce polecacie ? Z racji na wagę raczej elektryczne.
Po jakimś rozeznaniu wpadło mi coś takiego GARDENA EASYCUT 500/55 9832 lub MAKITA UH5261 czy może szukać jeszcze coś innego ??
dago
100p
100p
Posty: 115
Od: 25 kwie 2011, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Posadziłem thuje, nastał czas przycinania. Kupiłem nożyce elektryczne (z wysięgnikiem) i mam pytanie do posiadaczy takich nożyc: czy po zwolnieniu przycisku start/stop cięcia pojawia się wam na silniku na krótko iskrzenie/mała łuna i zapach silnika? Sprzedawca twierdzi, że to norma podczas wyhamowywania pracy silnika. Czy tak faktycznie jest?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

To zjawisko nie dotyczy tylko nożyc, ale też innych elektronarzędzi z hamulcem silnika. U mnie w wiertarce i wkrętarce udarowej Makity również widać iskry przy zatrzymywaniu, a działają już 10 lat bez najmniejszej usterki, więc to nie wada :wink:
dago
100p
100p
Posty: 115
Od: 25 kwie 2011, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

jaro710j pisze:To zjawisko nie dotyczy tylko nożyc, ale też innych elektronarzędzi z hamulcem silnika. U mnie w wiertarce i wkrętarce udarowej Makity również widać iskry przy zatrzymywaniu, a działają już 10 lat bez najmniejszej usterki, więc to nie wada :wink:
Nawet takie iskrzenie? http://pl.tinypic.com/r/vxf12u/9
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

No aż tak to nie :D
Awatar użytkownika
DayIsGone
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 wrz 2018, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła marka Ryobi, choć byłem sceptycznie nastawiony, ale sprzedawca mnie przekonał. Znacznie tańsze niż Makita, bo za swój dałem 280 zł razem z wysyłką u autoryzowanego partnera Ryoubi, w sferisie. Elektryczna oczywiście, moc 650W, ostrze 60 cm, gwarancja 3 lata. Gdyby ktoś był zainteresowany to model RHT6560RL, dla początkujących jak znalazł 8-)
I would take it back
For just another minute
Just another chance with you
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Ryobi - kupiłem tą markę i dwa akumulatory - żaden nie wytrzymał roku. Miałem gwarancje na 3 lata i wymianę przeprowadzałem co roku. Nigdy więcej użerania się ze sprzedawcą i nigdy więcej zakupu od producenta który ładuje w te akumulatorki ogniwa chińczyków. Mam nadzieję że Tobie się uda lepiej.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
DayIsGone
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 wrz 2018, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

asprokol pisze:Ryobi - kupiłem tą markę i dwa akumulatory - żaden nie wytrzymał roku. Miałem gwarancje na 3 lata i wymianę przeprowadzałem co roku.
No i moja radość z zakupu uleciała ;:218 A kiedy kupowałeś? Może to jakiś starszy model?
Na szczęście moja jest elektryczna, więc przynajmniej problem akumulatorów mam z głowy
I would take it back
For just another minute
Just another chance with you
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Moim zdaniem porównywanie Ryobi do Makity to jak pocieszanie się właściciela Matiz-a że jeździ jak Mercedesem. Poważnie kiedyś miałem kilka sztuk sprzętu tej marki odkurzacz ogrodowy, nożyce, wkrętarka. Też pocieszałem się że spełniają te same funkcje. Odkurzacz wyzionął ducha po 14 miesiącach, wkrętarka po 120 wkrętach wiem bo miałem ich do wkręcenia 160. Nożyce akumulatorowe były OK tylko baterie padały. Cena czyni cuda ale sprzęt to raczej na cud trzeba liczyć kiedy kieruje się tą zasadą.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

leszeg pisze:W tym roku kupiłem spalinowe nożyce mccullocha, ale jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek opinie, oprócz tego, że są przyzwoitej wagi (5kg). Za kilka tygodni będę walczył z żywopłotem o długości ponad 200m, więc wtedy coś będzie można o nich powiedzieć.
Udało mi się w tym sezonie kilka razy przetestować nożyce spalinowe mcculloch superlite i muszę przyznać, że robota idzie o wiele szybciej niż nożycami ręcznymi i łatwiej o równe cięcie, ale niestety jest to ciężka praca jeśli ma się sporą ilość żywopłotu. Po 2/3 godzinach pracy czuć mrowienie w rękach i oczywiście ramiona też dostają lekko w kość. Dodatkowo sprzęt jest dość głośny, więc słuchawki ochronne do pracy są tutaj bardzo wskazane. Nigdy nie używałem elektrycznych, więc niestety nie mam porównania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”