Siatki osłonowe na ogrodzenia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x-d-ka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 lip 2016, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Siatki osłonowe na ogrodzenia

Post »

Witam, Nie wiem czy wybrałem dobrą grupę tematyczną, jeśli nie proszę o przeniesienie. Niestety nie znalazłem na forum nic o siatkach osłonowych na ogrodzenia. Dlatego też utworzyłem nowy wątek. Szukam dobrego sposobu, aby w końcu sąsiedzi nie zaglądali mi do podwórka. Co polecacie? Słyszałem coś o siatkach osłonowych. Jednak kompletnie się na tym nie znam. Jaki mam wybrać ten stopień zacienienia? O co chodzi z gramaturą? Pomóżcie
x-k-35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 25 lip 2016, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie polecacie siatki osłonowe na ogrodzenia?

Post »

Droga darianko im wyższy stopień zacienienia tym widoczność jest bardziej ograniczona. Jeżeli zależy Ci, aby sąsiedzi nie widzieli co się dzieje u Ciebie na działce najlepsza będzie siatka taka 95%. Chociaż ja w poprzednim roku kupiłam siatkę 90% grandinet i również jestem zadowolona z zakupu. ;:138
x-d-ka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 lip 2016, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie polecacie siatki osłonowe na ogrodzenia?

Post »

Dziękuję za poradę, a czy może są jakieś kolory do wyboru z tej siatki grandinet ? No czy nic Ci się nie dzieje z tą siatką po roku? Chodzi mi głównie o jej wytrzymałość, żebym nie kupowała na rok i później nie musiała wyrzucać.
x-k-35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 25 lip 2016, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie polecacie siatki osłonowe na ogrodzenia?

Post »

Ja mam ciemno zieloną, ale wiem że można kupić też brązowe tylko że 95%. Sądzę, że nic lepszego nie ma na ogrodzenia od tej siatki cieniującej, Mam ją cały rok lato-zima i nic się z nią nie dzieje, a kolor to już kwestia gustu i uznania.
x-s-b
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 wrz 2016, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie polecacie siatki osłonowe na ogrodzenia?

Post »

Witam, również jestem zainteresowany zakupem takiej siatki cieniującej grandinet strong właśnie w kolorze zielonym, największy stopień zacienienia jaki widziałem to 95%, nie powiem, bo te co do tej pory oglądałem jak najbardziej mi pasuje i kolor i wymiar i cena. Tylko zastanawiam się czy są takie siatki jeszcze o wyższym stopniu zacienienia, czy to jest już max?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatki osłonowe na ogrodzenia

Post »

A ja zakupiłam osłonę z wikliny. Ciężka bardzo i przy mocnym wietrze odrywa się od siatki - jest przymocowana plastikowymi paskami do mocowania takich osłon. Czy zna ktoś lepszy sposób na zamocowanie takiej osłony z wikliny do siatki?
Plus takiej osłony jest taki, że wygląda bardzo naturalnie i dobrze komponuje się z roślinami na rabacie.
Pozdrawiam
Agneska
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Siatki osłonowe na ogrodzenia

Post »

Agnesko...Ja tego nie potrzebuję, ale mocowałem u siostry. Plastykowe paski to chłam. Użyj drutu, najlepiej miedzianego. trzeba taką matę dosłownie przyszyć do siatki.Tylko czy masz mocną siatkę? Przy silnym wietrze parcie jest potężne!
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3716
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Siatki osłonowe na ogrodzenia

Post »

Ja mam takie maty wiklinowe 2m wys na siatce. Mocowałem drutem alu w polewie. przy ekstremalnych wiatrach część popękała. Wzmocniłem drutem miedzianym. Ogólnie jestem zadowolony. Mam zacisznie i nie tak wieje.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatki osłonowe na ogrodzenia

Post »

Bardzo Wam dziękuję za rady. Na wiosnę zamocuję więc moje maty drutem miedzianym. Zdjęłam je na zimę (lub raczej same odpadły prze silnych wiatrach...).
Pozdrawiam
Agneska
Pietrov
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 sie 2018, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siatki osłonowe na ogrodzenia

Post »

Witam,
ja mam siatkę . Szarą.
Zaslonilismy nią siatkę oraz zbudowaliśmy przęsła tymczasowego płotu.
Efekt na zdjęciach poniżej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Siatki osłonowe na ogrodzenia

Post »

My niedawno remontowaliśmy ogrodzenie i mam ten sam problem- każdy kto idzie gapi się jak w muzeum, a ponadto amatorzy owoców i warzyw sobie podpatrują co by tu warto było...
Wpieniłam się i poszłam na zakupy do marketów budowlanych ale tu znów problem jak chodzi o wymiary. Wszystko pakowane,albo szerokie a krótkie ,albo znowu wąskie i dłuższe. Znalazłam czarną siatkę mocno kryjącą i na próbę kupiłam 3 różne wymiary, ostatecznie zamontowałam jedną o szerokości 1m i 3 m długości, tak żeby tylko zasłaniała pigwę.Resztę ma opanować mój tato, podobno upatrzył coś na necie i kupi. Szukamy czegoś takiego żeby można było łatwo przepleść przez przęsła panelu ogrodzeniowego- może to być np 2x 60cm. Chętnie pooglądam więc co proponujecie.
Nie spodziewałam się, że życie bez żywopłotu może być takie ciężkie....
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”