Lis jest problemem

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Lis jest problemem

Post »

Rozpleniły się bestie w naszej( i chyba nie tylko...) okolicy i mało tego, że czynią szkody podkradając drób(tego lata kilka sztuk tylko u mnie), to zrobiły się do tego stopnia bezczelne, że wchodzą na podwórka, na werandy... a sąsiadowi ponoć nawet do domu taki jeden się zakradł. Najgorsze czego się obawiamy to oprócz groźby pogryzienia jest również ryzyko wścieklizny. Jak sobie z tym poradzić? Zgłosić weterynarzowi?, leśnikowi?, czy od razu myśliwemu?; samemu jakiś wilczy dół wykopać?
A może się zaprzyjaźnić?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Post »

Od razu teraz dzwoń na Policję lub Straż Miejską i zgłoś całą sprawę oni już pokierują całą sprawą dalej.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No to faktycznie dość niepokojący gość. :? Może warto psa sobie sprawić ale z drugiej strony lepiej nie bo złapię jakąś wściekliznę. A kurki będą musiały mieć zagrodę. :?
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Psa szczepisz. A obecność lisa warto zgłosić w nadleśnictwie. Zwierzak się rozleniwił, nie chce się za szarakami biegać :lol: .
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Lis nas nachodzi!

Post »

maryann pisze:ryzyko wścieklizny.
Jak się będzie nietypowo zachowywał - osowiały lub bardzo agresywny - to można coś podejrzewać :?

maryann pisze:Zgłosić weterynarzowi?
Jak będzie podejrzenie choroby, to musi pomóc...
maryann pisze:leśnikowi?
To nie moja "działka" ( jestem leśnikiem), ale zawsze pomagam :)

( 4 akcje w ciagu 20 lat pracy - ten ostatni faktycznie wściekły - u mnie na podwórzu niestety...sanepid, weterynaria, kwarantanna 3-miesięczna dla psów, brrr...)
maryann pisze:czy od razu myśliwemu?
Warto już teraz ustalić procedury postępowania - w razie kłopotów jest mało czasu na dywagacje :?

W każdym KŁ jest strażnik łowiecki - warto mieć do niego numer, bo to on jest od takich "awaryjnych" spraw.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Lis nas nachodzi!

Post »

gemciu83 pisze:Od razu teraz dzwoń na Policję lub Straż Miejską
Mieszkam na wsi, a to jest tak powszechne, że mieli by chyba więcej wyjazdów do lisa niż strażacy do szerszeni!
krzysiek86 pisze:kurki będą musiały mieć zagrodę.
Mają, ja i mój sąsiad mamy dokładne ogrodzenia, chyba po siatce chodzi.
Łysy pisze:Jak się będzie nietypowo zachowywał
Słyszałem, że nadmierna śmiałość też jest objawem wścieklizny. I nie boi się- podczas ostatniej wizyty w nocy(juz ciemno było dobrze- po 21.) nie uciekał mimo krzyków aż podszedłem do niego na długość grabi, a i wtedy przeszedł trochę, by popatrzyć na mnie z innej strony... Widzieliśmy też w TV, że jak tygrys uciekł, to weterynarze z nabojami usypiającymi się za nim uganiali.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Uparty gość i dziwnie odważny :? A może ludzi się nie boi bo ludzie go wychowali. Też tak może być kiedyś taką historię słyszałem. :?
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

To żeby nabrał "strachości" może go potraktować jakimś pistolecikiem w stylu hukowy bądź delikatna wiatróweczka ? Psa też kup, na wsi mieszkać psa nie mieć, dziwne dla mnie :lol:
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Mam taki problem. Po sąsiedzku jest opuszczona posesja. Jest bardzo zaniedbana, nikt tam nie zagląda. Budynek, który na niej stał rozsypał się a chaszcze są wyższe ode mnie. I właśnie tam zamieszkały lisy a u nas znalazły stołówkę w postaci drobiu. Właścicielką tego terenu jest babcia mieszkająca za granicą. Choć było kilku kupców na ten teren to o sprzedaży nie ma mowy (babcia jest osobą bardzo upartą i trudną). W kraju mieszkają jej synowie ale w ogóle tu nie zaglądają i z matką chyba nie utrzymują kontaktu. Sprawa jest już pilna bo lisy narobiły bardzo dużych szkód. Co można zrobić? Kto może pomóc? Gmina? Dopóki to co się dzieje tam na podwórku nie szkodzi innym to nic mi do tego ale to już wykracza poza prywatne podwórko. Macie jakieś pomysły?
Alicja
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Lis w sąsiedztwie - proszę o rady. Pilne

Post »

Koło łowieckie właściwe dla danego terenu.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lis w sąsiedztwie - proszę o rady. Pilne

Post »

Spróbuję ale ze 2 lata temu kilka domów dalej był podobny problem i koło łowieckie nic nie zrobiło. Ale coś z tym trzeba zrobić :evil:
Alicja
Awatar użytkownika
Marcin84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 23 kwie 2009, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Mam do was pytanie drodzy koledzy i koleżanki czy odstraszacze zapachowe działają na lisy? Ponieważ skubaniec zrobił sobie stołówkę z mojego drobiu, dodam ze siatka ogrodzeniowa jest cała 1,70 wysokości więc musi przechodzić po niej jak kot :evil:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: problem z lisami

Post »

Trzeba wybrać, albo zabić lisa, lub pozbyć się kur, bo już będzie przychodził, aż ostatnią kurę weźmie. Ja mam umowę z lisami, jeśli wejdą, to z psami pójdę tropem po jego rodzinę, innej możliwości nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”