Kosiarka bębnowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
marcela
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 maja 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: na północ od Krakowa

Kosiarka bębnowa

Post »

Kosiarka bębnowa Fiskars Momentum
Ktoś ma, używa, widział na żywo :D ? Bardzo mnie kusi bo nie hałasuje i nie dymi :D - trawy mam ok.8 ar. Myślicie że dałaby radę?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka bębnowa Fiskars Momentum

Post »

Kosiarka da radę, ale czy Ty dasz? :D

Bardzo fajny sprzęcik i tnie bardzo dobrze, byle trawa nie była za długa.
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 116
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kosiarka bębnowa Fiskars Momentum

Post »

Przeczytałem opis i albo to rewolucja, albo...
"ostrza kosiarki nie stykają się ze sobą, co wpływa na..." - to co tutaj kosi/ucina trawę?
"Technologia InertiaDrive? zapewnia dwukrotnie większą moc cięcia; pozwala na przecinanie niewielkich gałęzi, chwastów czy gęstych kęp trawy" - czym, jeśli noże się nie stykają? A może to tnie tylko badyle, a cienką trawę zostawia?
"Kosiarka posiada unikalny mechanizm wyrzutu ściętej trawy do przodu" - to nie unikalny mechanizm, tylko kawałek blachy. I jak ona to robi, że się tą ściętą trawą nie zapcha?
Tu jest filmik, który doskonale pokazuje, z jakim szacunkiem kosiarka traktuje trawnik :;230 .
https://www.youtube.com/watch?v=Y7ey2FHIVvg
Wyższa, grubsza trawa została. Po korekcie regulacji nie da się tym jechać... Straciłem resztki sympatii do firmy F. ;:222
40 lat temu miałem ręczną kosiarkę bębnową prod. polskiej. Zachowywała się tak samo. 20 lat temu kupiłem bębnową elektryczną, z koszem. Póki była nowa, było cicho. Z wiekiem hałas stał się nie do wytrzymania. Po latach prób i testów różnych sprzętów (miałem ok. 1500mkw. trawnika) przeprosiłem się z nożową. Korpus to odlewane aluminium, przy koszeniu słyszę ćwierkające ptaszki :D
grodnik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 sty 2019, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka bębnowa Fiskars Momentum

Post »

A ja mam jakiegoś chińskiego (zapewne) "nołnejma" już czwarty sezon i naprawdę sobie chwalę. Musiałem tylko lekko zmodyfikować trawnik do jej potrzeb i pięknie śmiga. Naprawdę polecam do mniejszych ogródków.


youtu.be/Q3SbJZeVP3g
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Kosiarka bębnowa

Post »

Zawsze myślałem, że to się kupuje, żeby dzieciaki się mogły pobawić w koszenie...

PS.
Ten Fiskars kosztuje ponad tysiaka :;230
Pozdrawiam,
Tomek
ezechiel

Re: Kosiarka bębnowa

Post »

Chyba się na taką zdecyduję. Mam od groma koszenia i koszt się zwróci w niecałe 2 sezony, gdy przestanę paliwo kupować. Patrzę na opinie np. na amazonie i wiekszość ludzi sobie ją chwali. Można nawet kosz na ściętą trawę dokupić.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Kosiarka bębnowa

Post »

Ile masz arów, że chcesz odrobić tyle kasy w paliwie? Bo koszenie tym więcej niż 1-2 będzie bardzo męczące. Mi kosiarka spalinowa wypala 0,8 litra paliwa w 2,5-3 godziny koszenia.
Pozdrawiam,
Tomek
ezechiel

Re: Kosiarka bębnowa

Post »

Sam nie wiem ile arów. Trochę już trawy zlikwidowałem pod rabaty i jeszcze zamierzam, ale koszenie zajmuje 5-6 godzin i spala 4-5 litrów. Niestety kosiarka ma już swoje lata i napęd padł, więc trzeba się napchać kupy metalu. Ktoś kiedyś dobrze powiedział, że trawnik to najbardziej pracochłonna i najdroższa część ogrodu.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Kosiarka bębnowa

Post »

Tyle koszenia to pewnie z 50 arów. I poważnie chcesz to kosić bębnową? To nierealne.
5-6 litrów w takim czasie to duży traktor spali a wykosił by to w 20 minut, coś tu się nie zgadza. Może jednak nowsza kosiarka albo robot - ich ceny zeszły już do rozsądnych poziomów, zero wysiłku a dosyć ekonomiczne.
Pozdrawiam,
Tomek
ezechiel

Re: Kosiarka bębnowa

Post »

Myślę nad tym jeszcze. Na początek porobię więcej rabat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”