Przebudowa kominka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
grzesio511
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Poznań

Przebudowa kominka

Post »

Witam. Czytam i oglądam na forum śliczne kominki i postanowiłem podzielić się swoim problemem. Mam działeczkę ROD z murowanym domkiem a wnim otwarty kominek. Chciałbym go przebudować i umieścić w nim wkład kominkowy. Nie wiem jak sie do tego zabrać,czy robić sam czy zlecić fachowcą. Może coś podpowiecie w tym temacie. Domek jest piętrowy a na piętrze jest coś w rodzaju antresoli bez ściany i marzyłoby mi się rozprowadzenie ciepła na to piętro.

Obrazek

FachowcOM!!! Wrrr! Nalewka
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Doradzam fachowca.
Dosyć w grudniu było ofiar...

Podpowiedź

http://erwpatbud.prv.pl/porady.html


http://forum.leroymerlin.pl/read.php?5, ... 4#msg-1434
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

nemo56 pisze:Doradzam fachowca.
W pełni popieram te słowa - tym bardziej, że jak sam piszesz..
grzesio511 pisze: Chciałbym go przebudować i umieścić w nim wkład kominkowy. Nie wiem jak się do tego zabrać...
Zaleciłbym jednak zanim zdecydujesz się na jakiegoś fachowca - sprawdzić jego preferencje i odpowiednio spisać umowę. :!:

Znam przypadek, gdzie "fachowcy" (sprzedający wkłady kominkowe) zainstalowali wkład, który był prawidłowo zamontowany jednak całe ogrzewanie nie działało prawidłowo. Z czterech pomieszczeń, które miał ogrzewać kominek - ogrzane były jedynie dwa, a na reklamacje użytkownika odpowiedzią było jedynie to, że...
" my zapewniamy jedynie prawidłowe podłączenie i działanie wkładu (taka była umowa) i nie odpowiadamy za działanie całego ogrzewania....." :shock:
Drobne niedopatrzenie w umowie - a ile później problemów. :?
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
grzesio511
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 30 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Przebudowa kominka

Post »

Miałem też taki problem swego czasu. Pierwszy mój pomysł to też były drzwiczki, póżniej wkład w stary kominek. Jednak obydwa pomysły nie przemawiały do mnie chociażby ze względów bezpieczeństwa. Skończyło się na rozebraniu starego kominka otwartego i postawieniu nowego z wkładem przez specjalistyczną firmę, Wszystko jest teraz bezpieczne, fajnie pali powietrze ciągnie z zewnątrz, grzeje jak trzeba i jest ok. Myślę,że to jest najlepsze rozwiązanie no ale najbardziej też kosztowne. Ale warto było.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Przebudowa kominka

Post »

Przebudowę kominka należy zlecić firmie.!
Mam znajomą która po zakupieniu najlepszego wkładu kominkowego i postawieniu najlepszego komina, postanowiła zaoszczędzić na robociźnie przy montażu i wykonaniu obudowy kominka
Niefortunnie trafiła na pseudo fachowca od stawiania kominków.
1.Zredukował dopływ świeżego powietrza z przekroju 100 na 80
to powodowało, że zimne powietrze nie dostarczało odpowiedniego ciśnienia do wypchnięcia gorącego powietrza
2.W związku z powyższym namówiona została do zakupienia specjalnego wentylatora, dodatkowy koszt 5oozł.- wentylator był nieskuteczny,
3. Wyczystkę w kominie pozostawił otwartą ? to powodowało zakłócenia ciągu komina i spadanie sadzy za obudowę!!
4.Obok komina był komin wentylacyjny w nim pozostawiono dziurę i całe nagrzane powietrze uciekało do nieba!!!!!!.
5. Komora tzw. baba została niechlujnie ocieplona, rury spiro nieprzytwierdzone do dystrybutora wisiały w powietrzu.
6. Obudowa nad wkładem kominkowym wykonana z drewna ( belka) nie została zabezpieczona przed wysoką temperaturą.
7. Nie można było rozgrzać kominka, bo belka przy wysokiej temperaturze zaczynała się palić.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Przebudowa kominka

Post »

A ja radzę samemu rozebrać i potem wziąć fachowca, najlepiej zduna z przeszłością.
Koszt będzie mniejszy o rozbiórkę a fachowiec przynajmniej będzie znał się na rzeczy.
Grażyna.
kogro-linki
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przebudowa kominka

Post »

Mój Małż kupił odpowiednią lekturę, popatrzył na stary piec, jak rozbierał i mimo, że nie zdun, i nie fachowiec od kominków zbudował i piec i kominek sam. Wszystko działało ( piec w starym domu - historia) i działa.( No, ale M jest zdolnym inżynierem ;:224 ) A pierwsze rozpalanie kominka z zimnym kominem na ogół powoduje zadymienie, nawet przy dobrym, sprawnym kominku.
pitres
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 maja 2015, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przebudowa kominka

Post »

Jakies opinie o kominkach z zewnętrznym rozprowadzeniem ciepła? Może ktos ma takie rozwiązanie?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Przebudowa kominka

Post »

Wprawdzie mam taki kominek z zewnętrznym rozprowadzeniem ciepła ale to nie ja go stawiałem. Spisuje się świetnie tylko że to zasługa 3 potężnych turbin. Oczywiście wszystko wygląda tak że człowiek bez wykształcenia może to złożyć. Wkład - wyjścia, trójniki, turbiny, rury, kratki wylotowe. Oczywiście musi być sonda i układ sterujący. Radzę przemyśleć temat jakie oszczędności uzyska się pomijając fachowca. Wkład z szybą nigdy nie spowoduje zadymienia pomieszczenia - z własnego 20 letniego doświadczenia.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
mckayla49
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 wrz 2021, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przebudowa kominka

Post »

Niedawno przerabiałam w salonie taki sam stary kominek. Znajdź firmę, która Ci w tym pomoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”