Baterie słoneczne. Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Baterie słoneczne. Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Instalacja fotowoltaiczna.Baterie słoneczne.Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Wiemy że farelka/termowentylator pobiera trochę energii elektrycznej z tego powodu wielu z nas wkładało znicze aby ustrzec rośliny przed mrozem. Ja uporałem się z tymi problemami na resztę życia podobnie jak z opłatami za energię elektryczną która zasila wszelkie sprzęty domowe.

Obrazek

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,3kW nawet w dni takie jak dzisiejszy śnieg i brak słońca produkuje 600W przez kilka godzin sprzedam do sieci około 3kWh które odbiorę w dowolnym momencie nawet w środku nocy ogrzewając tunel ;)
Instalacja pracuje od 2 tygodni i w tym czasie sprzedałem do sieci 50kWh a to już wystarczy na ogrzewanie tunelu przez kolejne tygodnie.

Obrazek
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Jak wyglądają koszty takiej instalacji?
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Do najtańszych nie należą, kompletna instalacja wraz z montażem, elektrykiem z uprawnieniami SEP D+E+OZE, dokumentami do zakładu elektrycznego 14 tysięcy PLN. Do tego należy doliczyć nasz czas który musimy poświęcić na pertraktację z zakładem energetycznym, niestety prawo zobowiązuje je do odkupowania energii elektrycznej z mikroźródła jednak skutecznie rzucają kłody pod nogi - biurokracja zajęła 2,5 miesiąca.
jjdj

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

14 tysięcy złotych. Zwróci się po kilkunastu latach.
Przykładowy artykuł http://www.budujemydom.pl/kolektory-slo ... -oplacalna.
Poza tym co jakiś czas musi przyjść pan expert by spojrzeć na panele i ewentualnie je przetrzeć za co kasuje kilkaset złotych. Sąsiad to zainstalował i płakał gdy mi o tym opowiadał.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Niestety nikt nie musi przychodzić i niczego nie trzeba mu płacić, nie ma tu ruchomych elementów które mogłyby by się zepsuć. Na panele jest 25 lat gwarancji producenta na inwerter 10 lat. Przychodzi to Pan ekspert do kolektorów słonecznych ogrzewających ciepłą wodę użytkową aby sprawdzić raz w roku anodę magnezową za co inkasuje 50 PLN uprzedzając pytania kolektory słoneczne do ogrzewania cwu też mam.
jjdj

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Jeśli Cię na to stać i uważasz, że to opłacalne to super.
Tu ładnie nam nasz rodak mówi o co chodzi w OZE https://www.youtube.com/watch?v=XBRPTo-4cFU
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Maxa bardzo lubię jednak film jest datowany na 12.04.2013, od tego czasu bardzo dużo się zmieniło, dodatkowo opowiada o sytuacji która miała miejsce w Stanach. Dlaczego już tak nie jest? Ponieważ UE nałożyła cło na panele produkcji Chińskiej cło i podatki to ponad 50%.
jjdj

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Ale wziąłeś pod uwagę, że takie panele są opłacalne tam gdzie przez większość część roku świeci słońce. W Polsce to bodajże część południowo-wschodnia kraju. W Niemczech wielu ludzi pokryło tym dachy bo tam moda na ekologię, szczególnie bogaci pokazują jacy oni ekologiczni. Ale szczerze to korzyści z tego mają małe. Klimat pochmurny.
Co robi UE to najlepiej spytać w wariatkowie pacjentów bo normalna osoba tego po prostu pojąć nie może. Jeśli Unia czegoś nakazuje, znaczy, że ktoś wziął ogromne pieniądze za to. Niemcy np. spalają więcej węgla niż Polska, ale to my mamy największe kary za jego spalanie.
Powiedział jakiś mądry facet, jeżeli UE wprowadza nowe nakazy, trzeba robić zupełnie odwrotnie by nie ponieść strat.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

@jjdj nie wiem skąd u Ciebie taka "znieczulica" na punkcie UE? Bo chyba jesteśmy jej też trochę winni i trochę czerpiemy zysku z ich danin? Jeśli nie widzisz wszech obecnych naklejek, że coś zostało wykonane ze środków pozyskanych z UE może warto zdjąć różowe okulary i rozejrzeć się wokoło.


Ale odpowiadając na Twoje zarzuty i na Twoją opinię o tym że coś nie działa. W takim razie jeśli nie działa to skąd rocznie moja instalacja pozyska 3000kWh? 3000kWh * 0,68 gr ( koszt energii elektrycznej w taryfie G11 ) = 2040 PLN rozumiem że dla Ciebie to żaden pieniądz i to mnie nazywasz "bogatym". Różnica między nami jest taka ja te 2000 wezmę w kieszeń i jadę na wakację, a Ty te same pieniądze oddasz zakładowi elektrycznemu za prąd który zużywasz. Pomnóżmy to przez 10 lat bo tyle jest gwarancji na inwerter daje nam to okrągłą sumę 20000 PLN, ciekawe jak te wartości się zmienią jeśli prąd z jakiś powodów zdrożeje .
jjdj

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

A te środki unijne to skąd niby są? Archanioł Gabriel przynosi? Polska przecież płaci składki. Okularów nie potrzebuję.
To nie znieczulica tylko reakcja na to co Unia (a właściwie Niemcy) zrobiła z Polską. Co jeszcze w Polsce polskiego jest? Język i zarobki, a reszta niemiecka.
Zanim pojedziesz na wakacje to te 2000 to pieniądze które wydałeś na instalację, czyli 7 lat wychodzisz na zero.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Patrząc tylko przez pryzmat wynegocjowanej składki z lat 2014-2020 do kasy unii wpłacimy 40 mld euro a w zamian otrzymamy 106 mld euro.

Odnośnie wychodzenia na 0, rozumiem że jak kupujesz samochód to te pieniądze też Ci się zwracają kupisz auto za 30000 PLN a po 7 latach sprzedaż też za 30000 a przeglądy, naprawa i tankowanie, jest już wliczone w cenę? Więc nie pisz że coś się zwraca lub nie bo jak udowodniłem Twoje założenie jest błędne.
ms2pl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 10 sty 2016, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Nie wiem czy to off-top, bo chciałbym odbiec od nurtu autora, więc proszę wybaczyć gdyby już ..
Mam pytanie:
Czy ktoś z was stosował z powodzeniem takie małe zestawy na 12V o mocy około 50W? (bez inwertera - sam żel)
Chodzi mi o informacje praktyczne, czy (z uwagi na cenę i co za tym idzie jakość tych zestawów) te moce katalogowe są w praktyce osiągane?
Pytam bo zastanawiam się nad taką instalacją do domku na działce gdzie nie mam prądu i myślę o oświetleniu ledowym (2,3 punkty ok. 4W każy) plus jakaś pompka do wody ok. 20W.
jjdj

Re: Instalacja fotowoltaiczna .Darmowy prąd dla domu i ogrodu?

Post »

Wiesz, bez auta jeszcze da się w dzisiejszych czasach normalnie żyć. Bez prądu raczej już nie.
Dobra, nie chcę się kłócić. Wypowiedziałem się. Kropka
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”