Gdzie kupić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

Do tego żeby się zmineralizować każda kora sosnowa potrzebuje dużo azotu, nawet bardzo dużo. Te kory w składzie niczym się nie różnią (mówię o pinii i np zwyczajnej). Nawet nie powinno się robić mieszanek ze świeżą korą bo 'zabiera' azot posadzonym roślinom.
Nie zrozum mnie źle, ja Ci nie odradzam ani nie próbuję przekonać o .., zawsze możesz poczytać jakąś profesjonalną literaturę na temat.. jeśli mi nie wierzysz :wink:
edit
I.. oczywiście ma to sens jeśli rozróżniasz 'organoleptycznie' rozdrobnioną korę pinii od kory np sosny zwyczajnej.
jjdj

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

Wiesz, świat ogrodnictwa nie jest mi obcy i wiem, że kora "zabiera" azot podczas rozkładu jak każda inna substancja organiczna.
Ta kora którą stosuję jest przekompostowana i jest wygląd i struktura różnią się od kory sosny zwyczajnej. Poza tym do kupienia jest we frakcji 2-8 mm więc idealna dla korzeni.
Korzenie w niej rosną wyjątkowo dobrze, gdy wyjmę roślinę z donicy widoczne są gołym okiem korzenie włośnikowe, wygląda to jak pleśń.
Nie używam już podłoży na bazie kompostu czy torfu bo te składniki po sezonie zmieniają się w błoto.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

I to ta zmineralizowana kora z sosny pinii o frakcji 2-8 mm? Na Twoim miejscu kupiłbym mieloną zwykłej sosny. Ale nie mój cyrk
:wit
jjdj

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

Każdy ma swoje recepty i wie co dla niego lepsze.
Próbowałeś obydwu rodzajów kory? Uważam, że doradzić można na podstawie doświadczenia, a nie teorii.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

jjdj pisze:Próbowałeś obydwu rodzajów kory?
Masz rację, nie próbowałem, ale tajemnicą nie jest jak i z czego zbudowana jest kora tej i innych sosen. I jak wygląda proces jej mineralizacji.
Nie odnoś do siebie moich 'uwag', ja czasem bywam rozsądnym człowiekiem, stąd moja opinia.
jjdj

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

A ja mam porównanie, że kora sosny zwyczajnej nie jest tak dobrym składnikiem podłoża jak kora pinii. Gdybym nie widział różnicy nie szukałbym tej drugiej.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

I ok :wit
A to jest frakcja zmineralizowanej kory sosnowej o jakiej piszesz i jakiej szukasz..tak przynajmniej zrozumiałem.
Obrazek
jjdj

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

Nie może być zmineralizowana bo to już praktycznie próchnica i nie ma tych właściwości, których potrzebuję.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

jjdj pisze:Ta kora którą stosuję jest przekompostowana i jest wygląd i struktura różnią się od kory sosny zwyczajnej. Poza tym do kupienia jest we frakcji 2-8 mm więc idealna dla korzeni.
To ja już nie wiem czego Ty szukasz..ale najważniejsze, że Ty wiesz
:wit
A swoją drogą szperając trochę w necie - hurtownicy sprowadzając pine bark sprzedaję ją jako kora piniowa :lol:
lockheed
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 lip 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to jest i gdzie to dostać?

Post »

Szukam czegoś takiego:

Obrazek

Jest to element, który można przykręcić do dziury w ściance naczynia/pojemnika i skręcić, tak aby tworzył od(do)pływ z możliwością podłączenia węża (niewielkiej średnicy).
Zależy mi też na tym, aby był wykonany z plastiku.

Niestety, nie wiem jak to się nazywa, ani - przede wszystkim - nie mogę tego nigdzie znaleźć. Szukałem już w Majstrze, Castoramie, Leroi Merlin i OBI.

Na stoiskach ogrodniczych zazwyczaj mają tylko trójniki i szybkozłączki do węży. Z kolei na stoiskach hydraulicznych są duże, grube i metalowe elementy, ale i tak nie ma czegoś takiego.

Czy ktoś się orientuje?
Goryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 691
Od: 20 gru 2013, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Co to jest i gdzie to dostać?

Post »

W porządnym sklepie hydraulicznym instalacyjnym. Skąd jesteś?
Pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Co to jest i gdzie to dostać?

Post »

To to nazywa się "przelot zbiornika" ewentualnie "przelotka wodna zbiornika" resztę drogi wskaże wujek google.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gdzie kupić?

Post »

Chce kupić trochę piasku do piaskownic. Gdzie szukać taniego. A może z plaży mogę sobie przywieźć, legalne to będzie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”