Gdzie kupić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
mira_wlkp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 wrz 2007, o 16:14

Gdzie kupić?

Post »

Witam,bardzo podoba mi sie gruby zwir albo inaczej drobne kamyki w ogrodzie, mam pytanie: gdzie mozna kupic takie kamyki i ile kosztuja?Z gory dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Najtańsze są w żwirowniach - ja kupiłam tonę za 60 zł.

Poszłam na łatwiznę i zadzwoniłam do biura Kopalni Wielkopolskich. Powiedziałam im, gdzie mieszkam, a oni sami mi podali, która ich żwirownia leży najbliżej mojego domku. Potem wystarczy załatwić sobie transport, podjechać na miejsce, wybrać rozmiar kamyczków i... gotowe! Tutaj jest strona Krusz-Geo

Niestety ta żwirownia, do której dojechałam - miała tego dnia uszkodzoną wagę, więc podjechałam kawałeczek dalej - do innej, która już nie należała do Kopalni Wielkopolskich. Mieli te same ceny, ale stwierdzili, że "tona to drobnica" i za tę samą kwotę wsypali mi prawie 1,5 tony przepięknych kamyczków. Nie znam ich nazwy, ale mogę Ci na PW podać, jak do nich dojechać - to jest w okolicach Pobiedzisk.

A tutaj moja ścieżka z ich kamyczków :)

Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Podłączę się pod temat- też poszukuję grysu- ale na północny wschód od Krakowa. Wiem o Krzeszowicach, ale może jest bliżej- w samym Krakowie, albo z mojej strony?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Gdzie kupić...

Post »

Poszukuje drobnej w miarę miękkiej siatki metalowej.
Wymyśliłam że zrobię na działkę karmnik w przyszłym sezonie, mają to być dwie ścianki z drewna i dwie z siatki, tylko nie mam pojęcia gdzie takiej siatki szukać - oczka ma mieć ok 1 cm aby słonecznik nie wypadał.
Czy ktoś wie gdzie szukać?
Pozdrawiam. Ewa
jjdj

Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

Czy zna ktoś dystrybutora kory piniowej w Polsce? Chodzi mi o korę drobno mieloną w dużych workach np 70l.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Kora piniowa

Post »

Najlepiej poszukaj w google.
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
jjdj

Re: Kora piniowa

Post »

Wujek google nie pokazuje nic konkretnego
zakk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 17 lut 2016, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa zachod

Re: Gdzie kupić

Post »

Mewa, moze poszukaj w sklepie z materialami budowlanymi Castorama ,Obi , Leroy Merlin luv w mniejszych metalowo- budowlanych
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

A ja weszłam w google i znalazłam nieaktualne co prawda ale ogłoszenie firmy która zajmuje się sprowadzaniem tejże kory z basenu Morza Śródziemnego

Może warto odszukać telefon i skontaktować się?

Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Acer
Osiny 49A
63-600 Kępno
woj.wielkopolskie

Oferowali korę piniową.Worki 45l w cenie 50zł.

Kora piniowa importowana jest z basenu Morza Śródziemnego. Gwarantuje osiągnięcie profesjonalnych wyników przy hodowli roślin, stanowi źródło wzbogacenia gleby w mikroelementy. Rozkład kory piniowej jest o 30%dłuższy niż proces rozkładu klasycznej kory sosnowej.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
jjdj

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

Też to ogłoszenie znalazłem. Cena mnie odrzuciła. Poproszę chyba kolegę by mi kupił i do Polski przywiózł bo np. w Niemczech worek 70 l kosztuje 30 zł. Problem z tym, że rzadko on w Polsce bywa.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

jjdj a w jakim celu jej szukasz jeśli można spytać? Czy ona tak bardzo różnić się będzie od kory innej sosny?
Ciekawe gdzie tak wycinają pinię żeby aż odpady eksportować?
jjdj

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

Sporządzam sobie podłoże dla roślin z tej kory. Mam rośliny tarasowe w dużych donicach, a podłoże na bazie tej kory nie osiada i przez 2-3 lata mam spokój z jego wymianą.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kora piniowa.Gdzie kupić

Post »

Żadna kora sosnowa tak szybko się nie zmineralizuje, ale to nie moja sprawa jeśli już takową praktykowałeś. Jeśli jeszcze nie, to uważam że to nie ma sensu, to moja prywatna opinia.
Ja natomiast bałbym się że coś przywloką mi z tą korą. Zdrowe pinie nie są wycinane, nigdzie, wierz mi. Wycinane są chore/najczęściej zaatakowane przez robactwo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”