Nawadnianie szkółki krzewów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wernyhora89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 kwie 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Nawadnianie szkółki krzewów

Post »

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie nawadniania szkółki. Nie posiadam własnej szkółki ale planuje w przyszłości otworzy taka działalność. Dopóki miałem te rośliny w p9 nie było dużego kłopotu z podlewanie jednak teraz gdy będą one stopniowo przesadzone do c3 należy zastanowić się nad jakimś systemem zraszaczy. Tak więc wodę poprowadzę z domu z przyłącza wodociągu mam już licznik zewnętrzny ogrodowy żeby nie płacić dodatkowo za ścieki. I teraz rodzi się kilka pytań. Jaki przekroj węża powinienem zastosować żeby uzyskać odpowiednie ciśnienie? Czym kierować się przy wyborze zraszsczy? (chciałbym je zamontować tak jak to już gdzieś w szkółce widziałem podniesione na ok 1,2m na pionowej rurze czy czymś takim) . Zapewne jest tutaj wielu szkolkarzy by może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami w tej kwestii,bo ja przyznam szczerze nie mam dużego pojęcia o tych sprawach. Czekam na info.
wernyhora89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 kwie 2012, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawadnianie szkółki krzewów

Post »

Pomimo, że nikt nie pomógł mi w założonym wątku ja postawiłem tunel i zrobiłem w nim system zraszania. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy niech pisze w tym wątku. Postaram się pomóc na tyle ile potrafię.
cybio
50p
50p
Posty: 51
Od: 17 lut 2017, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RadomSko

Re: Nawadnianie szkółki krzewów

Post »

Może wrzucisz jakieś zdjęcia i opis ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”