Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Kary za ścinanie drzew

Post »

Ciekaw jestem czy tu mieli zezwolenie


Obrazek

Obrazek
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

A dlaczego nie mieli by mieć? Bo drzewa proste? A może to z Ls ? Wówczas jeszcze prościej, bo nawet można dostać nakaz usuwania drzew :D, a potem wykonania nowych nasadzeń.
helmud123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 cze 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to za choinka

Post »

Witam mam nietypowe pytanie dla niektórych może i głupie ale muszę wypełnić wniosek o wydanie zezwolenia na wycięcie drzewa

1 pytanie co to za gatunek drzewa?

Obrazek

bo nie wiem co wpisać w wniosku.

2 pytanie w wniosku muszę podać numer działki który znalazłem ale obok jest skrót obr. co on oznacza?

Obrazek
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

jakiś świerk .Zdjęcie niewyraźne pod światło. może być kłujący albo srebrny.

obr. - obręb ewidencyjny
helmud123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 cze 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Obręb ewidencyjny a skąd mam to wziąć?
Mogę w wniosku napisać po prostu świerk?
Do wniosku muszę dołączyć mapkę sytuacyjną może macie jakiś przykład jak ją zrobić?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Obręb ewidencyjny to określona lokalizacja danej mapy.

Masz np. gmina Lubrza obręb "nazwa wioski". - czyli dane te masz wpisane zawsze razem z nr ewidencyjnym działki.

Można wpisać "świerk" - choć lepiej wpisać nazwę gatunkową a nie rodzajową - w przypadku czepialskiego urzędnika.
helmud123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 cze 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Numer obrębu ewidencyjnego czyli inaczej TERYT?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Nie, nazwę obszaru ewidencyjnego. Teryt nie jest tak dokładny.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Wg tej ustawy, krzewy jałowca wysokości 2m rosnące w ogrodzie można wyciąć bez problemu, tak jak jałowca koło domu wys 3m, czy się mylę.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

jak jest młodszy niż 10 lat, to tak. Starsze również bez problemu- tylko wcześniej trzeba uzyskać decyzję - winno być bezproblemowe z ogródka przydomowego.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Czyli problemowo :), muszę uzyskać decyzję z urzędu, że na swojej działce krzak który zasadził teściu, urzędnik łaskawie pozwoli mi wyciąć. Odnoszę się tutaj do punktu dwa:
2) krzewów na terenach pokrytych roślinnością pełniącą funkcje ozdobne, urządzoną pod względem rozmieszczenia i doboru gatunków posadzonych roślin, z wyłączeniem krzewów w pasie drogowym drogi publicznej, na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz na terenach zieleni*;
Moje krzewy pełnią funkcję wyłącznie ozdobną, a teraz właściwie nie, i dlatego chce je wyciąć.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Mea culpa. Tak rzadko stosuję ten zapis że zapomniałem. Tak, na podstawie tego przepisu z ogrodu możesz usuwać krzewy ozdobne bez zezwolenia.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Proszę nie kulpować :). pytam poważnie bo nie jestem obeznany w materii, a wiem że się pozmieniało. Dzwoniłem do mojej gminy na wiosnę i babka powiedziała jedna że trzeba, a druga że nie, a teraz doczytałem z tym drugim punktem, i wychodzi na to że nie trzeba, ale potrzeba byłoby podstawę prawną zacytować, bo znowu może się okazać że interpretacja inna. Może ktoś ma doświadczenie urzędnicze/fizyczne jak to się robi.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”