Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

newrom pisze: W ustawie nic takiego nie widzę, ale czytałem ją na szybko. Przeoczyłem?
Nie, bo takie rzeczy są tylko w uzasadnieniach do ustaw.
Chyba nie chcesz mi powiedzieć że w gminie brak odpowiedzialnego za wycinkę w okresie lęgowym? I że niema do kogo tego zgłosić?
No, organem odpowiedzialnym za gatunki chronione jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Burmistrz też jest organem ochrony przyrody, można do niego, ale mu brak odpowiednich uprawnień..... i pewnie sprawę przekaże do RDOŚ. Ten zas bedzie chciał by organ który przyjał zgłoszenie prowadził sprawę - bo brak jasnych przepisów jak postępować w takich sytuacjach. A gdy te boje ustaną i wykarze się naruszenie przepsu i tak kończy się to zgłoszeniem na Policję - tylko tu trzeba podać na tacy, dokładnie jaki przepis został naruszony.... np. potrafić wskazać konkretnego poszkodowanego (określić gatunek ptaka) - bo w innym wypadku sprawy zależeć będą od jakości adwokata strony :(, i w braku pewności, orzeka po stronie mieszkańca. Sprawa zwykle twa 2-3 lata i wynik jest 50/50. Więc pewności nie ma, i nie polecam nikomu tych nerwów. Po żadnej stronie i urzędnika jak i tego co usuwał drzewo. Bo emocji jest dużo.
Czyli sprowadza się do tego co oświadczy rolnik? Wycinam drzewo cieniujące, a jak ktoś zapyta to mówię że na opał. I wtedy jest ok?
No cóż, nie powiem że to mądre jest.
Tak jest właśnie konstrukcja przepisu. Zgadza się, mądre to nie jest. A to co teraz planują, tez mądrzejsze nie jest. Ma być ZGŁOSZENIE.
niby fajnie. Ale wolałem decyzję. Jak jest decyzja to musiałem jechać i oceniałem - zgoda/brak. Teraz jak nie pojadę, to cicha zgoda. Jak pojadę, to albo zgoda lub jej brak. No i bądź teraz mądry, jak stwierdzą że kogoś nie lubisz, bo oka nie przymkłeś na sprawę, a mogłeś..... Toż to rodzi jeszcze większą patologię.
W budowlance to przynajmniej miałeś wymiary - które podlegaja zgłoszeniu. I organ nie rozstrzygal o sensie budowli, tylko o jej zgodności. W drzewach będzie odwrotnie - bezsensowne wycinki, devoloperskie itp mamy niby blokować. Tia.... Burmstrz karze, tu masz zgłoszenie i do szafy; "nie jedziesz, bo nie musisz, prawda?"
A jak będzie chryja - to dlaczego urzędnik nie sprawdził..... to od czego jest, a Burmistrz? na papierku wydaje polecenia służbowe? wiadomo że nie. Kto zostanie kozłem ofiarnym? Wcześniej zawsze była dokumentacja i decyzją którą BURMISTRZ podpisywał. Więc mocniej trza było się zastanowić, dlaczego tak a nie tak.
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Okręg Opolski,jak lubisz górskie rzeczki i sztuczną muchę to-
Biała Głuchołaska- od granicy państwa do mostu drogowego (Biała Nyska ? Kałków)
A to mała rzeczułka-
Jemielnica- Od kładki przy stadninie koni w Zawadzie do mostu droga Luboszyce - Opole
W tamtym roku łowisk c&r było 12 w tym jest 13.

Obrazek

Obrazek
Brzeg Odry :evil:
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Dzięki. Muchami się brzydzę, ale popatrzę co tam ciekawego i za ile.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

monsheutos pisze:Ja nie potrafię bo nie mam do tego odpowiednich narzędzi ale satelita już tak :wink:Jest coś takiego jak World Resource Institute który współpracuje z Google earth.Przyjmijmy że lasów w Polsce przybywa,to jedna strona medalu,tylko nie każdy las w każdym zakątku Polski się powiększa,jedne się powiększają inne natomiast kurczą,co oczywiście stanowi problem dla lokalnych ekosystemów.
Jest jeden problem. Jak sprawdzić ilość lasu w czasach poprzednich ?. Poza tym musisz się zdecydować, czy się kurcza czy nie. Pewne tak, pewne nie, to nie odpowiedź.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Bierzesz dane GUS - dotyczące powierzchni lasu za lata 1950 - 2015. Zaś ilość drewna w lesie można sprawdzić na planach urządzeniowych lasów. Sporządza się je raz na 10 lat, więc wiele tego nie ma patrząc na czas od IIWŚ. Las ma tą zaletę, że jeśli zaprzestanie się wycinkek, to liczba m3 drewna wzrasta, bo ma solidne podstawy. Dziś wiek rębny został obniżony i tnie się młodsze drzewa niż 50 lat temu (dzięki temu pozyskuje się więcej m3 drewna, bo drzewa na masie szybciej przybierają młodsze) Ale też, przestali sadzić monokultury, tylko nowe nasadzenia wymagają sporego udziału innego gatunku drzew.
Można rzec - jest bardziej lepiej niż źle. Można się zrzymać że widzą w tym pieniądze. Dopóki widzą w tym pieniądze, to zwiększają aerały lasów. Podobnie jak Ci źli myśliwi, co robią wszystko by ratować wiele gatunków - choćby po to by móc strzelać. Powód ten jest poddawany jest negowaniu -tylko pamiętajcie, że chociażby dzięki tym powodom te drzewa czy zwierzęta są blisko nas. Gorzej będzie, jak nikt ich nie będzie chciał.
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Jak sprawdzić?Bardzo prosto napisałem "Jest coś takiego jak World Resource Institute który współpracuje z Google earth."Natomiast Google earth
"Google Earth automatycznie wyświetla aktualne zdjęcia. Aby zobaczyć, jak zdjęcia zmieniały się w czasie, wyświetl wcześniejsze wersje mapy na osi czasu.

Otwórz Google Earth.
Znajdź lokalizację.
Wybierz Widok a następnie Zdjęcia historyczne lub kliknij Czas Time nad przeglądarką 3D."

Obrazek



Obrazek
Widzisz jak ładnie widać zmiany.
Oczywiście możemy wierzyć że google i NASA manipuluje przy zdjęciach satelitarnych,oczywiście możemy wierzyć że LP ma porządek w papierach a to co pisałem
"Dla nich wylesione od 10-15 lat obszary - to nadal lasy .... Co roku ubywają setki hektarów z obszarów produkcyjnych LP ale to w ewidencji to nadal "obszary leśne" to bzdury.
Jak myślisz,jaką reakcję w społeczeństwie i u ekologów wywołałyby słowa że wycinamy więcej lasów niż sadzimy?
HOSTA-"Bierzesz dane GUS" bardzo lubię statystyki
np.ja mam żonę a sąsiad ma żonę i dwie kochanki więc statystycznie mamy po jednej żonie i po jednej kochance :wink:
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Tak, by się wydawało gdyby statystyka to tylko średnia zwykła, a jest też ważona itd.

Z drugiej strony, można patrzeć na to że są dwie kochanki, dwóch mężów i dwie żony. I tu się wszystko zgadza. A pytanie jest, kogo dziecko. No i ?

Jak widzisz, statystyka to prawdziwa matematyka. I te liczby mogą pokazać wiele, i jeśli ktoś nie udostępni wszystkich danych, to jest to żonglerka a nie matematyka.
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

No właśnie,zależy kto waży.LP po swojemu a ekolodzy po swojemu.
https://youtu.be/9W6WDLzlolI
Odwiedzam lasy, grzybiarzem jestem, nie zauważyłem aby choć 1m2 tych lasów przybyło ale zauważyłem że parę ulubionych miejsc wykarczowano sadząc młodnik.Rozumiem pozyskiwanie drewna ale czy świeżo posadzone drzewka można nazwać już lasem?
Ostatnio coraz więcej pada zarzutów pod adresem LP NIK,Puszcza Białowieska,Karkonosze itd.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Hosta pisze: Powód ten jest poddawany jest negowaniu -tylko pamiętajcie, że chociażby dzięki tym powodom te drzewa czy zwierzęta są blisko nas. Gorzej będzie, jak nikt ich nie będzie chciał.
Zwierzęta (duże) możesz sobie zabrać.

Dalej nie wiem jak to porównać z 1945 rokiem.

Na koniec taka ciekawostka jak władza co ma władza ma w d...e ochronę przyrody, o którą się niektórzy tak zabijają.
http://www.wykop.pl/ramka/3650785/wycin ... owe-bloki/
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Mieszkam w Puszczy. Młody las można nazwać lasem - bo dlaczego nie?
Zważyć należy, że po IIWŚ ogrom terenów został zniszczony a lasów wyciętych na potrzeby wojny. Po wojnie nasadzono nowy las. To dzisiejszy las w wieku rębnym. LP tnie wiec te lasy obecnie, ale w formie bardziej rozciągniętej w czasie, niż tempo sadzenia. + dla LP.
LP obecnie coraz mnie wycina jedne wielkie połacie a zaczyna ciąć pasami. Rośnie więc różnorodność wiekowa drzewa na 1ha lasu. + LP - mas zwięcej podszytu. W tych warunkach robią się lepsze miejsca żerowe dla zwierzyny, ostoje rozrodcze dla wilków itp.

W wyniku dotacji, wiele obszarów zostało dodatkowo zalesionych. Ogrom łąk, które zniszczyli ekolodzy (chcieli bobry, nie panują nad ich działalnością, piszą petycje przeciwko odstrzałom, uważają że to naturalne tereny bobra) - łąki które użytkowali rolnicy a obecnie nie mogą użytkować, bo nie da się wjechać sprzętem do koszenia, a i pokos jest niskiej jakości przeznaczyli pod zalesienia.

Stąd też był hałas w KE, bo obszary Natura 2000 były niszczone, bo zagrożeniem było właśnie zaniechanie dotychczasowego użytkowania rolnego. A rolnik co miał robić? Woda po kolana, traktorem nie wjedzie bo utopi. KE cofnęła dotacje do zalesień wielu takich obszarów. Ale pozostawione łąką też zarastają drzewami, bo nikt nie wycina. Czyli giną miejsca lęgowe dla zwierząt z przestrzeni otwartych, - ale powierzchnia zalesiona i zadrzewieniona znacząco wzrosła.

LP dzisiaj - gospodaruje na drzewach sadzonych wg decyzji z lat 50-tych. Efekty obecnej polityki widoczne będa dopiero za lat 30, 50. Dlatego tak trudno oceniać LP. Zmiana polityki, sposobów zarządzania nie jest widoczna. Toteż gdy ktoś ocenia na podstawie "bo ja nie widziałem"..... nijak ma się do rzeczywistości.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

DecoY pisze: Zwierzęta (duże) możesz sobie zabrać.
naprawdę, dyskusja z Tobą to strata czasu.
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Ja rozumiem potrzebę gospodarowania lasami bo i drewno potrzebne ale po co wyciągać łapska po drewno w parkach krajobrazowych?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8521
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Poczytałam to co przybyło od ostatniego mojego wpisu i zastanawiam się o czym
piszecie . :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”