Budowa szklarni

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Budowa szklarni

Post »

Witam,

Sam przymierzam się do budowy mojej pierwszej szklarni, będzie nieduża i w niestandardowych wymiarach(około 2mx1.5 - będzie trochę narożna z wejściem z boku) ponieważ tylko tak mi się zmieści.
Mam zamiar wykonać ja z drewna i poliwęglany jako szyby.

Szklarnia będzie stała na betonie więc myślałem żeby zrobić ocieplona podłogę na stelarzu drewnianym - mam trochę steropianu i starych izolowanych płyt gipsowych z których mogę pozyskać materiał izolacyjny, który mam zamiar zamontować pod drewnianą podloga na która chce założyć później linoleum żeby łatwiej było sprzątać i w razie czego wodą jak się wyleje to nie będzie szła odrazu w drewno.
Drewno oczywiście impregnowane i będzie też pomalowane lakierem bezbarwnym do jachtów :)

W sumie to mam całkiem dobry plan myślę, jedyna rzecz która mnie trochę marwi to wentylacja, myślałem żeby zrobić uchylny panel na dachu w obu końcach szklarni ale nie wiem czy to się sprawdzi bo myślę że wodą będzie przenikać do środka a tego bym nie chciał.

Czy ktoś może ma jakieś odswiadczenie w tej dziedzinie? jaką jest najlepsza wentylacja ? bo może po prostu zamotowac parę kratek wentylacyjnych gdzieś na dole w rogu i potem parę pod dachem ?

Z góry dziękuję za poradę.
Pozdrawiam
Michał
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Budowa szklarni

Post »

To jeszcze raz ja, wchodzę w finałowy etap projectowania i budowania szklarni.
No i mam niestety dylemat:
Na początku myślałem żeby zrobić normalną podłogę(drewnianą rama) i ja ocieplić i na to zamontować linoleum.
Ale teraz tak myślę i oglądałem trochę zdjęć też - będę miał same ławy w szklarni, chyba nic z gruntu nie będzie rosło(zawsze mogę zrobić jakiś duży pojemnik), ale do rzeczy, większość ludzim a pod stołami warstwę kamyczków(na ziemi) żeby spływająca woda miała gdzie wsiąkać, jeżeli zrobię podłogę to chyba takiej warstwy drenażu nie będę mógł zrobić, więc nie jestem do końca pewny co zrobić.
Może po prostu zrobić jakąś dużą skrzynkę z kamyczkami? a może jakąś tackę pod stołem co by łapała nadmiar wody i odprowadzała do jakiejś butelki czy czegoś ?

Byłbym bardzo wdzięczny za porady.
Pozdrawiam
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa szklarni

Post »

Stoły zrób szczelne, z odprowadzeniem wody gdzieś z boku, rureczką do kanistra 10-20L.
Co się przeleje, to odzyskasz. Kamyczki itp są fajne gdy szklarnia stoi na gruncie, chyba że mieszkasz w domku i wylewająca się woda będzie tylko Twoje okna zalewać ;)
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Budowa szklarni

Post »

No też tak myślałem, to chyba najlepszy plan, musze tylko znaleźć jakiś plastik który użyje do tego :)
Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”