Wykaszarka,jaką wybrać ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wykaszarka,jaką wybrać ?

Post »

Witam.

Przymierzam się do kupna wykaszarki. Mam wybranych parę modeli ale nie mogę się zdecydować który wybrać.To będzie moja pierwsza wykaszarka (ale nie raz miałem styczność
z takim urządzonkiem) dlatego nie chcem kupować jakiegoś chińskiego badziewia za 500 zl.Chciałbym aby pochodziła parę dobrych lat. Dlatego myślałem nad husqvarna i stihlem.
Modele to husqvarna 545 RX i 555 RTX oraz stihl FS 490 C-EM i FS 560 C-EM. Fajnie by było jak by była mało awaryjna,nie paliła jak smok oraz pracowała ok 5h non stop
z przerwami na uzupełnienie paliwa. Jeśli chodzi o warunki to używana by była do koszenia dużej gęstej trawy,chwastów o średnicy ok 2cm i odrostów korzeniowych.
Obszar do koszenia to parę ha zwłaszcza międzyrzędzia. Proszę o ocenę tych modeli podania zalet i minusów oraz doradzenia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

U mnie tą rolę od 5 lat spełnia Shindaiwa C3410.
Zero problemów a dużo tańsza niż Stihl czy Husquarna. :D
Pozdrawiam Wojtek
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Ja wziąłbym Stihla bez gadania ale dla tego, że lubię Stihla. Jednak na tym poziomie jakości maszyny to chyba bez większej różnicy co wybierzesz. Obie firmy bardzo dbają o jakość urządzeń profesjonalnych.
MoWo pisze:U mnie tą rolę od 5 lat spełnia Shindaiwa C3410.
Zero problemów a dużo tańsza niż Stihl czy Husquarna. :D
Zgadzam się w pełni. Dolmar, Solo, Shindaiwa czy Echo to maszyny, które też z powodzeniem możesz katować i prędzej zajedziesz siebie niż je. Jak szukałbym ceny to wziąłbym właśnie którąś z tych marek. Jeśli nie szukałbym ceny a chciał mieć święty spokój to ze świadomością przepłacenia i tak wziąłbym Stihla. Wszędzie serwis, części, rysunki.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Ja też przychylam się do Stihla. Cena odpowiada jakości w tym wypadku. A awaryjność zależy w dużej mierze od czynnika ludzkiego i stosowaniu się do planu konserwacji i zalecanych środków do smarowania. Jak się dba tak się ma.
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Ok a który model bedzie lepszy ? roznica w cenie jest dosyć spora
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Model już będziesz musiał sobie wybrać sam. Ty widzisz teren, wiesz w czym masz pracować i jak będziesz kosił. Złego wyboru nie podejmiesz więc się nie obawiaj :) Pamiętaj jednak, że lepiej mieć delikatny zapas mocy niż nie mieć :)
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

To fakt święte słowa.

zmod, pomid.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Kolego ja bym wziął Husqvarna 545 RX, lub 555 RTX. Moi rodzice mają 545 RX. Pracowałem na niej i powiem tak . Tam się leje tylko paliwo i nawija się żyłkę. Można tym pracować cały dzień.Nie ważne, że trawa po pas, czy kretowiska. Harata wszystko co napotka To jest sprzęt profesjonalny. Jak masz trochę więcej do koszenia do weź większą siostrę 555 RTX, tam bodajże jest już 3,8 KM. W Polsce nie ma żadnego takiego zielska, by ta maszyna nie dała rady ;:333
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Nie pomagacie :p Co bym nie wybrał to i tak kiedyś padnie a wiadomo każdy ma swoje zdanie i bedzie polecał co innego.
Myślałem też nad modelem FS 260 mało waży i kosztuje ok 2400 zl
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Obie firmy są super w tej klasie maszyn, które wybierasz. Radekcezar poleca Husqvarnę, ja polecam Stihla a prawda taka, że oba sprzęty będą super działać. Lepszej sytuacji nie będziesz miał, co wybierzesz będzie ekstra.
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Chyba się skusze na 490 ale ciekawią mnie wibracje i ciężar kosy czy bedzie bardzo odczuwalny bo jednak troszke waży.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

Wiadomo że silniejsza wykaszrka jest cięższa i nie ma bata. Ale ma, to co mniejsze nie mają. Chodzi tutaj o MOC ;:oj .
U mnie w pracy mamy Kawasaki, coś koło 2,2 KM. Fajna, leciutka itp. Nadaje się do podkoszenia drzew, czy zielska pod płotem. Ale podpiąć, ją do konkretnej roboty, to męczy się niemiłosiernie. Większa trawa, spada na bęben i brakuje mocy by ją wyrzucić na bok i co najgorsza owija się wokół bębna, co na prawdę może doprowadzić do konkretnego wyprowadzenia z równowagi. Przy konkretniejszej pracy gorzej się zmęczysz używając mniejszej niż większej. Te duże i profesjonalne wykaszarki mają i profesjonalne szelki ;:108. Różnica jest ogromna w porównaniu do tych mniejszych .
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
MrPomO
200p
200p
Posty: 251
Od: 20 paź 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wykaszarka husqvarna czy stihl co wybrać ?

Post »

A może taka schwarzbau tt-bc520 ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”