Szambo na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Ale bzdury tu czytam. Tak się składa że akurat w tym roku dostałem pozwolenie na budowę szamba, więc trochę znam przepisy. Otóż po nowelizacji PB można zrobić szambo na zgłoszenie ale..Tylko i wyłącznie na działce budowlanej i w zabudowie jednorodzinnej/siedliskowej. Ja musiałem się starać o PnB bo szambo będzie na działce rolnej.
Odnośnie tej głupoty którą ktoś tam wyżej napisał, to teraz jest dokładnie odwrotnie niż mu się wydaje. A więc kiedyś było w prawie że na oczyszczalnię nie potrzeba pozwolenia a teraz jest dołączony punkt "zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe o pojemności do 10 m3".
Wsio.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

W tym roku znowelizowano prawo budowlane w art 29 i dodano punkt 3a
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/443/1 Data ogłoszenia: 2015-03-27
piotrekjunior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 sie 2015, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Ja musiałem się starać o PnB bo szambo będzie na działce rolnej.
Kolego a masz na potwierdzenie tego jakieś artykuły z PB ??
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Na stronie rządowej masz plik pdf dziennik ustaw link podałem wyżej lub ten http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0150000443
piotrekjunior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 sie 2015, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Dzięki, ale czy masz może konkretny artykuł stanowiący o podziale na działkę budowlaną i rolną odnośnie PnB i Zgłoszenia ?
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Przeczytaj ten artykuł raz jeszcze:
3) PRZYDOMOWYCH oczyszczalni ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę;
3a) zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe o pojemności do 10 m3;

Działka rolna nie jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową więc nie ma mowy żeby na niej było szambo na zgłoszenie. Taki absurd ale jednak jak się okazuje, nie ma od niego wyjątków.
Możesz próbować u siebie w urzędzie-może Jadzia urzędniczka nie pokapuje się w zeznaniach i przybije pieczątkę. Są różne urzędy, u mnie zgłoszenie nie przeszło ale być może gdzie indziej walą pieczątki jak Reksio we wstępie do bajki.
Z resztą, na zgłoszenie według nowych przepisów i tak musisz mieć wszystkie papiery wymagane przy PnB więc nie rozumiem o co tego.. Różnica jest tylko taka że nie musisz czekać 14 dni aż PnB stanie się ostateczne. Finansowo wychodzi na to samo-mapa do celów projektowych, projekt x4 itd.
piotrekjunior
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 sie 2015, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

A jak to wygląda z przyłączami (prąd i woda) ??
19a) sieci:
a) elektroenergetycznych obejmujących napięcie znamionowe nie wyższe niż 1 kV,
b) wodociągowych,
c) kanalizacyjnych,
d) cieplnych,
e) telekomunikacyjnych;
20) przyłączy: elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych;
Nie ma mowy nic o PRZYDOMOWYCH itp. więc wnioskuje (może znowu błędnie) że na zgłoszeniu.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Po przyłącze prądowe czy też wodne zawsze musisz złożyć wniosek do dostawy mediów. Więc albo składasz takowy do Energi czy jakiego tam chcesz operatora, albo do gminy do wydziału wodociągów. Oni załatwiają resztę. Sam nie masz najmniejszych szans robić wodociągu czy też przyłącza energetycznego-chodzi mi o przyłącze na granicy działki. Dalej to robisz jak ci się tam podoba, ewentualnie według projektu jeśli go masz.
O to właśnie chodzi w tym paragrafie że skoro chatę możesz postawić na zgłoszenie to bzdurą było by żeby robić przyłącza na PnB.
eMBe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sie 2015, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Dlaczego działka rolna nie jest przeznaczona pod zabudowę?
Przecież w wielu przypadkach w miejscowych planach zagospodarowania działki rolne są przeznaczone pod zabudowę.
Sam mam taką działkę i wszystko co na niej robiłem odbywało się na zgłoszenie.
Mapa do celów projektowych do zgłoszenia też nie jest potrzebna.
Wystarczy zwykła mapa do celów opiniodawczych, ewentualnie czasami wymagają jeszcze mapy ewidencyjnej.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Działka rolna jest przeznaczona pod konkretny cel rolniczy-jak sama nazwa wskazuje. Czyli-może to być pastwisko itd. Jeśli jest dopuszczona zabudowa w MPZP to tylko i wyłącznie siedliskowa/zagrodowa. Nie ma możliwości że działka rolna jest działką budowlaną chyba że kawałek tej działki zostanie odrolniony. Na zgłoszenie, na działce typowo rolnej możesz sobie co naj wyżej postawić budynki gospodarcze.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Wojtass pisze:Na zgłoszenie, na działce typowo rolnej możesz sobie co naj wyżej postawić budynki gospodarcze.

Dla mnie jest to trochę chore w tym naszym "kraju", chcę też postawić budynek gospodarczy 6x6 na zgłoszenie ale mogę tylko do 30m2 pow. Najlepsze jest to że mogę sobie takich budynków postawić nawet 15 ale żeby były w odstępach 0,5m. Tak samo jest z wymianą poszycia dachowego, zmieniając z papy na blachę mogę zrobić tylko 30% pow. dachu na rok :;230
eMBe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sie 2015, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Wojtass pisze:Działka rolna jest przeznaczona pod konkretny cel rolniczy-jak sama nazwa wskazuje. Czyli-może to być pastwisko itd. Jeśli jest dopuszczona zabudowa w MPZP to tylko i wyłącznie siedliskowa/zagrodowa. Nie ma możliwości że działka rolna jest działką budowlaną chyba że kawałek tej działki zostanie odrolniony. Na zgłoszenie, na działce typowo rolnej możesz sobie co naj wyżej postawić budynki gospodarcze.
A zabudowa np. mieszkaniowa jednorodzinna (MN) nie może być dopuszczona na działce rolnej w MPZP? :wink:
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

eMBe pisze:
A zabudowa np. mieszkaniowa jednorodzinna (MN) nie może być dopuszczona na działce rolnej w MPZP? :wink:
Nie. Jeżeli w planie działka widnieje jako MN to jest to działka budowlana a nie rolna. Być może kiedyś taką była ale została odrolniona i jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową.

-- 12 sie 2015, o 07:29 --
PiotrekP pisze:
Dla mnie jest to trochę chore w tym naszym "kraju", chcę też postawić budynek gospodarczy 6x6 na zgłoszenie ale mogę tylko do 30m2 pow. Najlepsze jest to że mogę sobie takich budynków postawić nawet 15 ale żeby były w odstępach 0,5m. Tak samo jest z wymianą poszycia dachowego, zmieniając z papy na blachę mogę zrobić tylko 30% pow. dachu na rok :;230
A skąd takie rewelacje wziąłeś? Sąsiad tak powiedział?
Po pierwsze nie słuchaj plotek tylko zajrzyj w MPZP. Jeśli go nie ma dla twojej działki to nie możesz niczego na niej zbudować dopóki nie wystąpisz o Warunki Zabudowy. Według PB na każde 500m2 działki możesz postawić max 2 budynki gospodarcze, czyli jednak nie 15-chyba że masz minimum 7,5 hektara. Co do odległości między budynkami to jest ona określona w ustawie i z pewnością nie jest to pół metra. O ile się nie mylę minimalna odległość między budynkami gospodarczymi to 15 metrów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”