Szambo na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Ale stary! Jak można wymieniać dach tylko częściowo i na raty? Przecież to jest technologicznie nie możliwe. Który paragraf PB nakazuje częściową wymianę dachu? Jak w Starostwie pierniczą takie farmazony to muszą się podpierać podstawą prawną.
A tego rozbierania domu przez pomyłkę urzędnika to już nie skomentuję.
Albo skomentuję. Żyjemy w takich czasach że od takich spraw są sądy. U mnie np. Starostwo przybiło kwit na budowę budynku gospodarczego bez wydania warunków zabudowy-bo planu wtedy jeszcze nie było. Okazało się że tego typu budynek nie miał prawa stać na działce na której nie ma domu mieszkalnego. Nadzór kazał rozbierać a budynek stoi już 5 rok i ma się dobrze.
Po prostu sąsiad poszedł do sądu i wygrał sprawę. Kwit był? Był. Dziękuję i ariwederczi roma.
Ot polska. Nielegalnie stoi jednak legalnie :)
eMBe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sie 2015, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

A ja osobiście widziałem dziesiątki MPZP, w których działki figurujące w ewidencji gruntów jako rolne, były przeznaczone pod zabudowe mieszkaniową jednorodzinna (MN) lub pod usługi (U).
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Wojtass pisze:Ale stary! Jak można wymieniać dach tylko częściowo i na raty? Przecież to jest technologicznie nie możliwe.

Mi to mówisz?... jak zatrudniają ludzi z plecami to tak jest :) temat rzeka... to samo tyczy się pielęgnacji drzew w mieście. Ten co pokazuje jak ciąć drzewa na wiosnę to z zawodu jest mechanikiem samochodowym. Ciąć po pniu.... stanowiska są oblepiane przez rodziny rodzin, kolegów kolegów :uszy
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

PiotrekP pisze: Dla mnie jest to trochę chore w tym naszym "kraju", chcę też postawić budynek gospodarczy 6x6 na zgłoszenie ale mogę tylko do 30m2 pow. Najlepsze jest to że mogę sobie takich budynków postawić nawet 15 ale żeby były w odstępach 0,5m.
Smiejesz się? A co powiesz, gdy sąsiad zgłosiłby tylko budowę 50 takich 30m2 budek, ale postawionych jedna przy drugiej i na 4 piętra w górę?
Po co pozwolenia na budowę kamienicy, wieżowca, co Ci światło zabierze? Zrobimy to na zgłoszenie. Gdzieś ta granica musi być i taka właśnie do 30m2 została uznana że na zgłoszenie. Takie "smieszne" ograniczenia mają swoją racje bytu.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szambo na działce- co o tym mówią przepisy?

Post »

Na działce budowlanej, przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową-szambo na zgłoszenie. Na działce rolnej z budynkiem gospodarczym-PNB.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szambo na działce

Post »

Temat dość leciwy, ale może się to komuś przyda. Moje szambo zbudowane z dwóch beczek po 200l. + bakterie do szamba.
Bakterie moim zdaniem działają bardzo sprawnie, nad wywietrznikami nie czuć "zapaszku".
Beczki zakopane w ziemi, do pierwszej bez dziur dochodzi rura ściekowa. Ta połączona jest w ok 2/3 wysokości z drogą beczką, ta z kolei ma w dolnej części otwory którymi uchodzi woda. Do toalety co kilka tygodni dodawane są bakterie do szamb. Taka oczyszczalnia jest regulaminowa na moim ROD.

Obrazek
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Szambo na działce

Post »

Hej chcę zrobić takie oto szambo z dwóch wolnych mauzerów. Razem pojemność 2000l.


Obrazek
założenie jest takie
- szambo do domku letniskowego.
- szambo ma być szczelne, stąd opaska 10 cm betonu naokoło tak aby mauzery wytrzymały napór ziemi. Mauzery mają być zamurowane z koszami jako zbrojenie. Całość ewentualnie wzmocniona prętem fi 6 naokoło w dwóch miejscach.
- pierwsza komora ma zawierać pierwsze ścieki + tabletki z gównojadami.
- woda z drugiej komory ma służyć ewentualnie do podlewania drzewek ozdobnych na działce, ale nie koniecznie. Nie powinno być problemu z zaproszeniem szambowozu raz w roku, ponieważ więcej ścieków zapewne nie wyprodukuję.

i najważniejsze pytanie czy takie coś da radę wybudować na zgłoszenie o którym mowa w art 30 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 29 ust.1 pkt 3a ustawo prawo budowlane ?
:)
wojtek72r
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 lis 2016, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szambo na działce

Post »

Do drugiego zbiornika podłącz 2 pakiety rozsaczajace w - box (149 zł na allegro 1 szt.) i będzie . git. Długość jednego 2,4 metra. Na warunki letniskowego użytkowania powinno wystarczyć.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Szambo na działce

Post »

Tu jest problem, bo mam gliniastą ziemię. Na górze 40 cm ziemi niżej już sama glina.
:)
wojtek72r
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 lis 2016, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szambo na działce

Post »

Też mam gliniasta, schemat szamba mam tak jak u ciebie, 2 w- boxy szeregowo zainstalowałem na wiosnę. No i pierwszy rok działa bez problemu. Rura pcv z otworami w dolnej części znajduje się nad w-box . Scieki rozsaczaja się na całej długości w- box i jakoś zdaje to egzamin.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Szambo na działce

Post »

A jak od strony prawnej ? Zgłaszałeś taki wynalazek z rozsączaniem od razu ?
U mnie jest też wysoko woda. Działka jest na górce a obecnie 10 cm pod ziemią jest woda to na 1,5 metra nie będzie?
:)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Szambo na działce

Post »

Ze smutkiem piszę, że pomysł się nie sprawdził. Z nieznanych mi przyczyn mausery zapadły się w środku. Dzisiaj wypompowałem wodę. W środku mausery są tak pokrzywione, że masakra. Na jesieni wylałem z nich wodę, nic nie nachodziło. Po deszczach podniósł się poziom wody i ta woda jakoś dostała się między beton0 i mausery. Wyparła je do środka. Z 1000 litrów w każdym zostało może 200-300. Na jesieni jak będzie niskim poziom wód gruntowy, będę to musiał jakoś naprawić i coś do tego czasu wymyśleć. Dlaczego tak się stało, nie wiem :(
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”