Szambo na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Szambo na działce

Post »

Tu jest problem, bo mam gliniastą ziemię. Na górze 40 cm ziemi niżej już sama glina.
:)
wojtek72r
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 lis 2016, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szambo na działce

Post »

Też mam gliniasta, schemat szamba mam tak jak u ciebie, 2 w- boxy szeregowo zainstalowałem na wiosnę. No i pierwszy rok działa bez problemu. Rura pcv z otworami w dolnej części znajduje się nad w-box . Scieki rozsaczaja się na całej długości w- box i jakoś zdaje to egzamin.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Szambo na działce

Post »

A jak od strony prawnej ? Zgłaszałeś taki wynalazek z rozsączaniem od razu ?
U mnie jest też wysoko woda. Działka jest na górce a obecnie 10 cm pod ziemią jest woda to na 1,5 metra nie będzie?
:)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Szambo na działce

Post »

Ze smutkiem piszę, że pomysł się nie sprawdził. Z nieznanych mi przyczyn mausery zapadły się w środku. Dzisiaj wypompowałem wodę. W środku mausery są tak pokrzywione, że masakra. Na jesieni wylałem z nich wodę, nic nie nachodziło. Po deszczach podniósł się poziom wody i ta woda jakoś dostała się między beton0 i mausery. Wyparła je do środka. Z 1000 litrów w każdym zostało może 200-300. Na jesieni jak będzie niskim poziom wód gruntowy, będę to musiał jakoś naprawić i coś do tego czasu wymyśleć. Dlaczego tak się stało, nie wiem :(
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”