Wąż ogrodowy spiralny ,rozciągliwy- opinie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Wąż ogrodowy spiralny ,rozciągliwy- opinie?

Post »

Witam.
Szukałem takiego tematu i trochę się zdziwiłem, że mimo iż od jakiegoś czasu dużo te węże reklamują to nie ma jeszcze żadnego wątku na Forum w tej kwestii.
A mianowicie chodzi mi te "nowatorskie" węże ogrodowe. Pod różnymi nazwami: x-hose, rozciągliwy, elastyczny itp.
Jeśli faktycznie nikt jeszcze nic nie pisał to ciekaw jestem czy ktoś już taki używa i może się podzielić jakimiś opiniami - czy to nie jest takie "zwykłe coś" (jak wiele na Mango czy telezakupy) tylko dobrze reklamowane.

A może jednak faktycznie dobrze się spisuje?

Będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się opinią albo jeśli nie umiem szukać to wskaże mi wątek na Forum, gdzie była już o tym mowa.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Są w sklepach węże identycznej budowy tylko tańsze. Wpisz w wyszukiwarkę np. "wąż ogrodowy elastyczny"
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Dziękuję ale szukam opinii ewentualnych użytkowników a nie cen :-)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Mam kilka takich węży (po 25 feet i po 50 feet), łączę je gdy mam np podlewać drzewka owocowe lub rabaty przy ulicy a to jest spora odległość od kranu. Pod ciśnieniem wody rozciągają się, gdy jednak kran zakręcę i spuszczam wodę z węża, momentalnie się kurczą i to szybko. Jednak gdy w kranie jest zbyt niskie ciśnienie, wąż się oczywiście rozciągnie ale w momencie , gdy zaczynam podlewać, zaczyna się kurczyć, raz wyrwał mi się z rąk, muszę kran odkręcić na full. Mają jedną ważną zaletę; po napełnieniu wodą nie są sztywne tak jak te zwykłe węże, są miękkie i lżejsze od tradycyjnych, idealny do podlewania grządek. Na rogach grządek mam powbijane kołki, bo ten zwykły wąż łamał mi rośliny, w ogóle nie dawałam sobie z nim rady. Jego wadą jest- nie może być przechowywany na słońcu i w wysokiej temperaturze, bo się skleja, jeśli już to powinna być w nim woda. Trzy szt. trzymam w garażu a tam jest też potwornie gorąco, sklejają mi się, ale jeśli podłączę do wody po kilku- kilkunastu minutach rozkleją się. Kolejne trzy mam cały czas podpięte do kranu i podłączone do straszaka na sarny ( na dzień straszak wyłączam bo działa na fotokomórkę i przechodząc obok po prostu mnie obleje wodą). Tutaj są stosunkowo tanie, zależy w jakim markecie albo przez amazon się kupuje- różnica nawet 10 dolarów na sztuce ( cena od kilkunastu do 25 USD za węża).
Pozdrawiam! Gienia.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Dziękuję za wypowiedź.
Na czym polega to sklejanie się?
Skleja się wewnątrz zamykając przepływ czy sklejają się jakby na zewnątrz kręgi i nie można go rozwinąć?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Skleja się wewnątrz, z zewnątrz jest obciągnięty jakimś materiałem. Posklejały mi się w garażu, chociaż były przewieszone na stojaku, myślałam, że już nic z nich nie będzie, ale później, powoli, powoli zaczęły się napełniać wodą. Zresztą jest ostrzeżenie na opakowaniu, by nie były przechowywane w wysokiej temperaturze lub na słońcu. Musiałabym je trzymać w piwnicy, jednak nie mam wejścia do piwnicy bezpośrednio z zewnątrz tylko z przedpokoju, nie uśmiechało mi się przenosić brudny, ubłocony wąż przez pralnię, potem przez kuchnię, do przedpokoju i dopiero do piwnicy.
Pozdrawiam! Gienia.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Raz jeszcze dziękuję za wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
Anija1982
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 11 cze 2013, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

A ja nie polecam. Mam dwa jeden pracował jakoś dwa miesiące i równo na srodku zrobily sie dziury i lało sie strasznie. Zakupiłam drugi po tygodniu pracy caly do wyrzucenia, leje sie z na początku, koncu i w środku. A wielka szkoda bo gdyby nie pęknięcia, bylby to moj ideał, a teraz musialam pogodzić się ze starymi wezami ;)
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Ale popękał tak sam z siebie ??
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

A może piszemy o dwóch różnych typach? Ja mam z dwóch różnych firm, nie mam niestety już opakowań, pamiętam tylko, że jedne były kupione w Walmarcie za psie pieniądze (2 szt za 14 USD) i to była inna firma, końcówka nie pasowała mi np do straszaka na sarny, tymi właśnie podlewam ogródek i leżą rzucone na kostkę słomy w szopce. Mam je od połowy maja, żaden nie cieknie a upały u nas jak w piekle.
Podejrzewam, że zrobione są z gorszej jakości materiału.
A po ile są u was w Polsce?
Pozdrawiam! Gienia.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Cena jest bardzo zróżnicowana (przeglądałem internet) i podejrzewam, że właśnie zależy od jakości, tylko że w Internecie to zdjęcia mogą być zwodnicze.
Podsumowując można kupić 5 metrów (po rozciągnięciu 15) za kwotę od 40 do nawet ponad 100 złotych.
Ja raczej dłuższy potrzebuję i to by było w zależności od oferty od 60 do 200 zł
Awatar użytkownika
Anija1982
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 11 cze 2013, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Dwóch rożnych firm, pierwszej nazwy nie pamiętam, drugi to xhaus. Tak pęka sam z siebie. Koszt koło 50 zł za sztukę tych krótszych to chyba nie mało. Ten drugi xhaus to lipa straszna już ciekł od razu po podłączeniu na końcu, i przy pistolecie. Po ucięciu i założeniu od nowa było ok przez chwilę. Jak pękł w środku, to już się nie da połączyć. Kurczę za dwa te węże miałabym pożądny np gardenii ;:14 dodam jeszcze, że nigdy nie zostawiłam w nim wody, zawsze przed końcem podlewania zakręcałam zawór i podlewałam dalej, aż stał się pusty.


Proszę odebrać pw. pomid.
lenamam433
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 sty 2016, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Hej, odświeżam temat. A co myślicie o takich wężach ogrodowych,które ponoć same się rozciągają. Są one dobre, czy nie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”