Wąż ogrodowy spiralny ,rozciągliwy- opinie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Ja kupiłem, online, jeden z tych tańszych. Tańszy bo zależało mi na naprawdę długim i za taki długi a lepszy to bym sporo zapłacił a nie było opinii więc nie chciałem ryzykować.

Po jakimś czasie używania muszę powiedzieć, że cena odzwierciedla jakość niestety.
Ta materiałowa powłoka się przeciera, końcówki kiepskiej jakości, wąż urwał się już kilka razy w miejscu przyczepiania końcówki.

Za to przydatność (praktyczność) takiego węża jak dla mnie bardzo duża.

Trzeba jednak kupować z rozwagą szukając rozsądnego kompromisu cena-jakość. Te najtańsze odradzam. Mój już leży w kącie nie używany prawie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7498
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Z czterech kupionych tego typu węży w ub, roku, dwa poszło na śmietnik (jeden w ub. roku a drugi teraz, w czerwcu) a dwa jeszcze są dobre. Z tych wyrzuconych; jeden pękł na środku a z drugiego lało się przy złączkach i na zaworku do odkręcania wody- one są plastykowe. Teraz podobno te złączki robią miedziane. Synowa kupiła inne dwa węże ale z takiego materiału jak węże strażackie, drogi. Noooo, to dopiero jest porządny wąż!!! Lekki, łatwo się go zwija bo pusty robi się płaski, na gwarancji .
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Dzięki Sylwekw :-)
Szukając opinii trafiłam na coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=UxE4_LwSFb8
i takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=lNfEz1Esk98
Wygląda więc na to, że ten telewizyjny wąż wcale nie jest lepszy od powszechnie dostępnych...
Obejrzałam też dzisiaj w Castoramie taki wąż i nie wiem czy różni się on od tych sprzedawanych na alledrogo- poza ceną oczywiście ;-)
W ogóle mam wrażenie, że cena nie jest w tym przypadku najlepszym wskaźnikiem jakości...
Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia?
Wszystkie te węże to bubel?
Sam pomysł rzeczywiście bardzo fajny, wąż bardzo elastyczny, mieści się nawet w doniczce-jak w reklamie. Tylko jeśli ma służyć zaledwie dwa tygodnie to chyba szkoda każdej kasy...

Gieniu... a gdzie synowa kupiła ten strażacki wąż? Chyba i coś takiego widziałam w Castoramie, ale się nie przyglądałam, bo byłam zainteresowana tym elastycznym... Na alledrogo chyba też coś takiego jest, tylko one chyba są grube bardzo... I zastanawiam się ile tam trzeba wody, żeby toto napompować ;-)

W opiniach o tych elastycznych przeważają narzekania, że pękają właśnie przy złączkach. Jest filmik na YT jak to naprawić:
https://www.youtube.com/watch?v=_Zr8RmYnd7k
tylko co zrobić, jak pęknie w innym miejscu? No... zawsze można zostać z metrowym wężem-jak opisał to jeden z (wystawiających opinię) użytkowników ;-)
Pozdrawiam,Vivien333
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7498
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Ten wąż z materiału jak węże strażackie nie jest gruby, normalny jak węże ogrodowe. Jak się spuści wodę to robi się płaski, nie wiem czy są takie w Polsce. Tutaj kupiony był chyba w LOWE's albo w HOME DEPOT.
Pozdrawiam! Gienia.
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Mąż kupił mi takiego węża w chińskim sklepie, 50 m 38 zł. wraz z całym oprzyrządowaniem ( nakrętki, złączki, pistolet 2 rodzaje). Nie skleja się, nie przeciera, choć ciągnę go po betonowych schodach. Dwa razy tylko wystrzelił mi pistolet i miałam prysznic. Pomógł miedziany drucik i muszę pamiętać, aby nie rozkręcać wody na full. Mam 9m różnicy poziomów na działce, jak dla mnie taki wąż to wybawienie. Nawet, gdyby miał służyć jeden sezon.
Viola
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Hmm...
Muszę w takim razie jeszcze raz zobaczyć ten marketowy wąż strażacki...;-) Zdaje mi się jednak, że ten, który widziałam nie był cienki...

Dzięki Violu, to super wiadomość :-) Mamy w mieście dwa chińskie sklepy, to przy jakiejś okazji zobaczę czy mają. Wygląda więc na to, że nie wszystko, co chińskie to takie straszne buble...
No, przynajmniej nie gorsze niż to, co można kupić drożej w "porządnych sklepach", z telewizorni czy na aukcjach *(bo to zapewne i tak też chińskie ;-))
Jeśli wytrzyma choćby jeden sezon, to i tak kupię, bo i dla mnie byłoby to wybawienie. Oby tylko nie zepsuł się po kilku użyciach, jak opisują nabywcy w niektórych komentarzach...
Pozdrawiam,Vivien333
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Witajcie,

Co sądzicie o wężach które się kurczą np. Xhose czy inne takie elastyczne wynalazki?
Czy jest to trwałe czy sobie lepiej darować i kupić przyzwoity wąż "standardowy"?


Widzę więc że są i przeciwnicy i zwolennicy takowych węży.
Planuję kupić taki na działkę ze względu na wymiary po spuszczeniu wody. Który wybrać, Xhouse czy coś innego?
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Ja już kupiłam. W internecie, bo jakoś nie było mi po drodze do chińskiego sklepu ;-)
Mam jakiś "Magic Hose". Rzeczywiście bardzo giętki, łatwo go przechować, zajmuje mało miejsca.
Niestety, jeszcze go nie wypróbowałam, bo deszcz ciągle podlewa mi ogródek.
Oglądałam też węże mamy- jeden ze sklepu, a drugi z tv. Szczerze mówiąc nie widzę różnicy...
Pozdrawiam,Vivien333
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Ok a ile już używacie sezonów te węże? Czy to zakup na jeden rok czy kilka lat pociągnie?
jjdj

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Zamiast kupować chol...a wie co, zainwestowałem w wąż zwijany na bębnie. 30 metrów tylko, ale dociera do najważniejszych miejsc w ogrodzie, wisi na ścianie, nie plącze się pod nogami i co ważne nie załamuje się.
Obrazek
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

U mnie by się nie sprawdził. Bo raz, że nie mam gdzie powiesić, dwa- jednak sporo miejsca zajmuje, a trzy-już raz mi węża razem z bębnem ukradli.

Mnie się ten rozciągliwy bardzo podoba. Zajmuje naprawdę mało miejsca. Nie wiem tylko jeszcze jak się nim podlewa, bo na razie nie ma potrzeby.
Moja mama jest bardzo zadowolona, tylko na trwałość narzeka.
Pozdrawiam,Vivien333
Duke48
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 lis 2016, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy ten wąż będzie pasował do tego źródła wody

Post »

Kupiłem ostatnio Karchera i potrzebuję węża który na końcu ma szybkozłączkę pasującą do wejścia na wodę w Karcherze K2. Przy okazji chciałbym pozbyć się węży ogrodowych połączonych przy pomocy miliona złączek.

Znalazłem taki wąż: Regulamin/usuwam link/Adm.
I wiem że końcówka do której normalnie podłączony jest pistolet będzie pasować do Karchera.
Jednak nie mam pojęcia co z drugą stroną.
Takie coś mam w ścianie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy to wyjście wody ma jakaś nazwę i czy ten wąż co podałem będzie do tego pasował, czy potrzebuję jakiejś przejściówki? Jak tak to jakiej?

Pozdr
Duke48
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 lis 2016, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozciągliwy wąż ogrodowy, x-hose - opinie?

Post »

Jak się nazywa końcówka tego kranu ze zdjęć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”