Szklarnia- jaką kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
SurmaK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 paź 2015, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Najważniejsze że jesteś zadowolona, z cała pewnością ta szklarnia będzie Ci dobrze służyć przez lata. Coś jeszcze wyjaśnię; producentów wcale nie jest wielu tylko jeden. Łańcuch handlowy wygląda następująco: 1 producent w Rosji ---> 1 dystrybutor na Polskę w Rosji --->
1 odbiorca w Polsce z wyłącznością na sprzedaż ---> sieć dystrybutorów w Polsce ---> klient detaliczny. Jak widzisz jest kilka ogniw, więc nie można porównać bezpośrednio ceny w Rosji i w Polsce na którą się składają dodatkowo cło, vat, podatki i marże. Mówimy oczywiście o cenie samego szkieletu ponieważ poliwęglan nabywany jest lokalnie a jego ceny niestety z roku na rok wzrastają. Producenci z Białorusi a ostatnio także z Litwy, dopiero wchodzą na nasz rynek. Ich produkty z pewnością są porównywalne jakością z Rosyjskimi i nieco zmodyfikowane. Czy masz może w swojej szklarni dodatkowe okienka do automatycznego wietrzenia? Dość wygodny, bezobsługowy bajer ułatwiający utrzymanie stałej temperatury. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Jaka szklarnia i gdzie kupić?

Post »

Dzięki za objaśnie tematu .
Wiesz , ja mieszkam w Olsztynie , mam blis?o do Kalinigradu i dlatego znałam tamtejsze ceny . Chciałam nawet z tamtąd sprowadzać , ale wiązało się z tym dużo zachodu .
Nad takimi okienkami się zastanawiałam , wiem że zawsze mogę je domontować . Oczywiście oglądałam je na filmikach w internecie .
W tym roku w szklarni hodowałam pomidory . Udały się znakomicie , możliwość otwierania drzwi na przestrzał , albo tylko okienek w drzwiach sprawdza się znakomicie .
Ja naprawdę jestem zadowolona z mojego wyboru i myślę , że tego typu szklarni coraz więcej będziemy widzieli w naszych ogródkach .
Bardzo też podoba mi się to , że jest to budowla modułowa i zawsze można sobie dokupić następny moduł i powiększyć szklarnię .
Pozdrawiam . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

To co widać na zdjęciach to swoista mieszanka szklarni i tunelu. Pytanie zasadnicze. Czy te płyty poliwęglanowe są dostarczane już wygięte? Pytanie mniej zasadnicze. Nie mam ochoty kupować na Alle.. u 7-ego poddostawcy. I tu prośba do moderatorów! Proszę o nie wycinanie adresów firm. Tym bardziej że robicie to selektywnie; tak jakby jedne firmy miały w waszych oczach więcej łaski, a inne mniej. Oczywiście alle.. i ebaye możecie wycinać do syta.

Łaskawco..dziękujemy za wskazówki i pozwolenie co możemy..
Podpowiadamy - Ty możesz korzystać z Pw/Ekipa Moderujaca.
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Wysłałam Ci na priw dane gdzie ja kupowałam. Ja ze swojej na razie jestem zadowolona - to pierwszy sezon ale szklarnia postawiona jesienią wytrzymała wiatry jakie u mnie panują.
Chodziło mi o taki właśnie kształt bo jest wtedy więcej miejsca. No i można wyprostowanym chodzić. Poliwęglan był w rulonie wielkim - część arkusza do wycięcia na boki a całe arkusze na wierzch i spięte taśmą. Ponieważ są elastyczne to nie trzeba ich giąć - same się układają.
Pozdrawiam Asia
barteknysa
50p
50p
Posty: 97
Od: 25 kwie 2016, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nysa Opolskie

Szklarnia Halls

Post »

Witam, Czy posiada ktoś może szklarnię firmy Halls? Jeżeli tak to może podzielić się opinią? Lub może może doradzić szklarnię gotową jakiejś innej firmy?
Zapalony hodowca drzew figowych.
Chyba jak większość forumowiczów, zaczynam być Dyniomaniakiem:)
vlak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 kwie 2014, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Szklarnia Halls

Post »

barteknysa pisze:Witam, Czy posiada ktoś może szklarnię firmy Halls? Jeżeli tak to może podzielić się opinią? Lub może może doradzić szklarnię gotową jakiejś innej firmy?
Poszukaj w necie szklarnie produkcji rosyjskiej z pokryciem poliwęglanowym.
Kupiłem w marcu jedną z nich, samodzielnie złożyłem i jestem zadowolony.

Powodzenia
vlak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 kwie 2014, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Też mieliśmy dylemat co kupić, jaką szklarnię. Dodatkowo potrzebowaliśmy szklarni przyściennej. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup szklarni rosyjskiej. Po czym ją odpowiednio zmodyfikowałem na swoje potrzeby :D. Z części, które kupiliśmy w komplecie, pozostało mi jedynie kilka łuków.
Jestem zadowolony, polecam.

Obrazek
Alutka1963
100p
100p
Posty: 155
Od: 15 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Ochłodzenie, które teraz trwa, powoduje, że coraz bardziej myślę o szklarni, może nie na ten sezon, ale oglądam z zainteresowaniem ten wątek. Proszę powiedzcie mi jak to się waha cenowo, szczególnie te szklarnie poliwęglanowe, może jakieś namiary, byłabym wdzięczna.
vlak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 kwie 2014, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Alutka1963 pisze:Ochłodzenie, które teraz trwa, powoduje, że coraz bardziej myślę o szklarni, może nie na ten sezon, ale oglądam z zainteresowaniem ten wątek. Proszę powiedzcie mi jak to się waha cenowo, szczególnie te szklarnie poliwęglanowe, może jakieś namiary, byłabym wdzięczna.
Polecam wyszukiwarkę Google i hasło szklarnie poliwęglanowe cena
Alutka1963
100p
100p
Posty: 155
Od: 15 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Dzięki.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Asiu, napisz proszę jaką masz temperaturę w szklarni w upały? Czy otwarcie tylko drzwi wystarcza, czy ewentualnie trzeba cieniować? Też mieszkam koło Słupska to warunki mamy podobne.
Podwiązujesz pomidory do palików czy można przywiązać do konstrukcji sznurki? Wytrzyma?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Temperatura wysoka - 30-35 stopni, drzwi otwarte z obu stron więc jest przewiew. Na razie pomidory, papryki i parę ogórków ma się dobrze.
Pomidory wysokie są do konstrukcji podwiązane a niskie samokończące na razie mają kijki.
Popołudniu wrzucę fotkę.
Pozdrawiam Asia
Konus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 29 paź 2015, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia- jaką kupić

Post »

Witam.
Zamierzam kupić szklarnię na przyszły sezon. Może ktoś mi podpowie gdzie mogę zakupić dobrą szklarnie o wymiarach 5mx8m z poliwęglanu.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”