Garaż blaszany

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Garaż blaszany

Post »

Mam w ogrodzie garaż blaszany. Jest wśród drzew - głównie sosny, ale wygląda koszmarnie. Próbowałam obszdzić go pnączami, niestety nie rosną, bo jest za gorąco. Blacha nagrzewa się od słońca i rośliny suszą się. Tak więc prosty sposób nie udał się. Chciałam go pomalować na kolor sosen, ale powiedział mi jakiś spec, że blachy ocynkowanej nie da się pomalować, bo zaraz farba się złuszczy. To co mam zrobić, by jakoś zamaskować to cudo? Może ktoś podrzuci mi jakieś rozwiązanie? Bardzo proszę. Ogród jest w trakcie przebudowy, został zniszczony podczas remontu domu.

Obrazek
JM
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 mar 2008, o 15:14
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Post »

ja obsadziłem tujami
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Można też troszkę kosztowniej upiększyć ten garaż. Obijając go deskami używanymi np do obijania konstrukcji dachowych (deski takie posiadają rowki umożliwiające ich zaczepienie w sposób podobny jak panele). Nie byłoby to tanie, lecz bardzo efektowne i oryginalne. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogła byś wybrać kolor na jaki chcesz pomalować garaż (deski) a do tego zadbałyby o to aby wnętrze nie nagrzewało sie zbytnio.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziękuje!
Czyli malowanie odpada?
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Podobno można pomalować po 3-4 latach aż blacha się '' odtłuści"-tak powiedział mi pan w hurtowni budowlanej
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

O, to dla mnie pociecha prawdziwa, bo to cudo ma blisko 15 lat i stan idealny. Muszę popytać w sklepach bardziej wnikliwie, bo to chyba musi być jakaś specjalna farba?
trw66
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 lip 2006, o 10:06

Post »

Można pomalować farbą FAWINYL po uprzednim odtłuszczeniu benzyną ekstrakcyjną itp.
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

Na zdjeciu widac ze blacha jest matowa i powinna byc pomalowana bo inaczej zacznie korodowac.Farba to dobry pomysl ale mozesz rowniez uzyc gumoasfaltu,tanie,dobre i dlugowieczne.Poza tym gumoasfalt nie swieci sie jak farba,wiec nie zuca sie tak w oczy i twozy fajna warstewke po pomalowaniu.Polecam szczeze,to zniweluje wrazenie metalowej puszki posrod drzew.A wogole to zrob go w moro i bedzie niewidoczny :D
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

ja starając się osłonić swój garaż postawiłem pergolę ,ale ze względu na nagrzewanie się blachy, w odległości ok 50 cm od ściany garażu
jarkadiusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 kwie 2010, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice woj. Łódzkie

Re: Garaż blaszany

Post »

Mam drzwi obite blachą tzw. kwasówką. Zostało mi się troszkę farby flatowej. Pomalowałem i po zimie farby nie ma :? Trzeba pomalować chyba specjalna farbą tylko jaką?
Awatar użytkownika
WojtekB
50p
50p
Posty: 97
Od: 1 kwie 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze Płd.
Kontakt:

Re:

Post »

jarkadiusz pisze:Mam drzwi obite blachą tzw. kwasówką. Zostało mi się troszkę farby flatowej. Pomalowałem i po zimie farby nie ma :? Trzeba pomalować chyba specjalna farbą tylko jaką?
trw66 pisze:Można pomalować farbą FAWINYL po uprzednim odtłuszczeniu benzyną ekstrakcyjną itp.
Podobnie jak w tym przypadku: odtłuścić blachę np: wodą z detergentem (ważne ! bez lanoliny !) i potem samą wodą albo jak w zacytowanym przypadku rozpuszczalnikiem (ekstrakcyjnym czy też ftalowym). Po dokładnym oczyszczeniu blachy, dopiero można ją malować (jak napisał trw66) farbą poliwinylową przeznaczoną na metalowe dachy, bramy i ogrodzenia.
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Pnącze na garaż blaszany

Post »

Zależy mi na tym, by to pnącze ładnie kwitło i zasłoniło cały ten brzydki blaszak-blaszak jest postawiony na paru słupkach betonowych. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady. Pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pnącze na garaż blaszany-miejsce raczej półcieniste

Post »

Winobluszcz :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”