Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Miałem folię zbrojoną zakupioną na alle...drogo. Wytrzymała zaledwie trzy lata. W czwartym roku pozostała po niej praktycznie sama siatka. Miałem wrażenie, że światło także kiepsko przepuszczała. Pomidory pod nią rosły marniej niż pod zwykła marketową folią 4 sezonową. W tym sezonie natomiast założyłem niemiecką gardenvit 10 sezonową i jak na razie jestem zadowolony. Jest pod nią dużo jaśniej a ponadto lepiej utrzymuje temperaturę. temperatura w nocy jest o 3-4 stopnie wyższa niż temperatura na zewnątrz, natomiast w tej zbrojonej temperatura wewnątrz jak i na zewnątrz była bardzo zbliżona, ewentualnie o 0,5stopnia wyższa. Już nigdy nie powrócę do zbrojonej.
Pozdrawiam Janek
jjdj

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Ja mam gardenvit od zeszłej jesieni i po zimie wygląda prawie jak nowa. Prawie, gdyż taśma uszczelniająca się poodklejała i troszkę porysowała folię. Nawet jeszcze pies jej nie uszkodził.

czy spotkał sie ktoś z folia pęcherzykową wielosezonową co w mrozie i podczas upałów nie skruszeje?
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Stoję przed wyborem , zakupem foli na swój tunel , bardzo proszę podpowiedzcie coś co wybrać .
Ostatnia folia wytrzymałą mi trzy lata , pisało na niej A15 była polskiej firmy Foliarex .
Teraz takiej nie znalazłem , ale zastanawiam się nad polską Foliarex UV4 Campoila ,
czy to dobry wybór , czasem u mnie wieje i to solidnie , ma iść na stelaż z rur z wojskowego namiotu ,
pomalowane wszystko na biało , pewnie trzeba będzie odnowić powłokę w tym roku .
x-o-2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 mar 2018, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Moi rodzice mają tunel i pokryli go w poprzednim roku folią właśnie tą, o której wspominasz. Jest ok, więc chyba przetrwa 4 sezony. Zakupili ją w sklepie internetowym z produktami i akcesoriami do ogrodów.
Awatar użytkownika
elli3
100p
100p
Posty: 132
Od: 19 maja 2009, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okol. Lubina/Dolny Śląśk

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Ja kupuję od lat niebieską (te niby 2-sezonową).Bez ściągania na zimę wytrzymuje u mnie 3-4 lata co mnie satysfakcjonuje.Gdyby nie moje koty,które lubią włazić na tunel,to pewnie wytrzymałaby dłużej. w tym roku zakładam nową ale bez ściągania starej. założę folię na folię.
pozdrawiam ANIA
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

będę zakładać w tym roku grecka folie, 10 sezonowa, jestem ciekawa jak się spisze, podobno ma być całkiem niezła.

Zastanawiam się za to nad stelażem. Aktualnie pałąki są pomalowane brązowa farbą. Miałam owijać je jasnym materiałem przed założeniem folii, ale może lepiej pomalować na biało?
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Mam pytanie, co stanie się z folią założoną odwrotną stroną, czy mocno skróci się jej czas użytkowania. Jest to folia 10-cio sezonowa. Czy ktoś miał taki przypadek.
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Jeżeli nie miała systemu anty skraplania wody, to nic jej sie nie stanie.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Po założeniu był napis jaka strona jest wewnętrzna, bardziej zależy na na UV, bo anty-fogging jest mniej potrzebny.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Strona nie ma znaczenia dla UV. z ciekawości jaka folia/producent?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Kupiona dwa miesiące temu łącznie z transportem za 1700 zł 16m x 33m wygląda, że to 10 sezonowa grecka tej firmy
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Bedziesz zadowolony. Jak ją dobrze ponapinałeś to spokojnie wytrzyma te 5 lat. Ważne aby nie była za luźna na zimno.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Z jednej strony i szczyty mam przymocowane na listwach aluminiowych, a drugi bok folii nieco odsunięta od konstrukcji, aby w razie poluzowania można by nawet dosypać ziemi i ewentualnie jak będzie się kurczyć, to ma możliwość poluzowania się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”