Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
aloes98
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 wrz 2015, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Folia tunelowa - proszę o poradę

Post »

Sezon jest prawie cały rok czyli folia jest na 4 lata. Ale by zaoszczędzić bardzo dobre jest ściąganie jej na zimę.
aloes98
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 wrz 2015, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Folia tunelowa - proszę o poradę

Post »

Nie, faktycznie tu chodzi o sezony wegetacyjne, to będzie że rok ma dwa sezony, ale ja i tak proponowałbym ściągać na zimę, by ta folia dłużej wytrzymywała.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Folia tunelowa - proszę o poradę

Post »

Pytanie. Czy miał ktoś do czynienia z folią zbrojoną ? Przede wszystkim, jak jest u niej z przepuszczalnością światła ?
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Ilu sezonową folię najbardziej opłaca się kupić? Jak myślicie traczej prędzej porwie się od wiatru niż zniszczy ją słońce?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Budowa tunelu foliowego od A do Z.

Post »

Im więcej sezonowa, to jest bardziej elastyczna, ja kupuję powyżej 10-cio sezonową.
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Również kupiłam UV 10, niedługo będę ją zakładać i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :)
Wiedzieć, że wiemy, co wiemy, i że nie wiemy tego, czego nie wiemy ? oto prawdziwa wiedza.
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Ja na swoim namiocie foliowym, folie miałem 5 lat i jeszcze by ten sezon pociągła. Założona była dwu sezonowa (niebieska), czyli powiedzmy roczna. Nie była ściągana na zimę.
Obecnie, jestem w trakcie remontu i zakupiłem cztero sezonową (zielona) Zobaczymy. Powinna wytrzymać zatem 10 lat ;:306
Ważne jest upięcie folii. Poprzednia w zimie przy mrozach, była naciągnięta jak struna i nie pękła. Oby, w tym roku udało się założyć nową podobnie jak poprzednią. Duże znaczenie ma też konstrukcja i jej kolor. Poprzednia była na czerwonych rurkach metalowych. Drzwi były drewniane w kolorze brązu i tam regularnie się przepalała na rogach. Teraz wszystko w bieli.
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Ja maluję konstrukcję białą farbą chlorokauczukową i na razie folia wytrzymuje już kilka lat, tylko jak koty wskakują na folię, to pazurami przecinają, ale im to wybijam z głowy, aby drugi raz tego nie robiły.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Czy ktoś z Was kupował folie przez net? Mogę prosić adres linku? Interesuje mnie folia różowa ... chyba siedmioletnia :roll:
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Odświeżę nieco wątek...

Mianowicie czekam za opiniami z autopsji.... Czy folia UV10 jest warta aby zapłacić za nią, aż tyle więcej niż za pospolitą UV4? Jeszcze tej wiosny czeka mnie odrdzewienie i odmalowanie konstrukcji stalowej oraz założenie nowej folii na tunel. Na mój tunel potrzebuję wymiar 8x8 metrów.

Obecna folia, która się wysłużyła była zbrojona. Bardzo się na niej zawiodłem. Kosztowała kilka razy więcej niż zwykła a po 3 latach pozostała z niej tylko siatka. Nie chciałbym się "przejechać" podobnie na folii UV10 tak więc proszę o wasze opinie. :wit
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Tylko taką kupuję. Nie wiem jak obecnie, ale gdy brałem nawet 5 czy6 sezonową i gdy była wyprodukowana więcej niż pół roku temu, to w złożeniach darła się jak papier, a po dwóch latach już traciła elastyczność.
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

ekopom dzięki za odpowiedź.

Przeglądam na "alledrogo" oferty z foliami UV10 (na więcej niż 10 sezonów nie znalazłem...) to widzę, że większość jest produkowana przez GARDENVIT. Czy ta folia będzie ok? A może polecisz jakąś inna, jeszcze lepszą?
Pozdrawiam Janek
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Folia na tunele. Jaka najlepsza ?Kolor? Naprawa uszkodzeń

Post »

Ja taką mam i wytrzymała już ok. 5 - 6 lat. Na początku kupiłem jakąś polską niebieską to na następny dzień już była postrzelana
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”