Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże sprzętu w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nocne szkody - co ratować?

Post »

jjdj pisze:Co połamane poobcinaj. Roślina się rozkrzewi.
Pytanie, co za idiota robiłby coś takiego??? Przydałby się dobry pies.
a pies co niby ma zrobić?! :roll: U mnie sąsiedzi mieli psa i myśleli że to ich uchroni . Złodzieje otruli psa i wleźli do domu. Tak to się kończy. Pies nie jest ŻADNĄ ochroną
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
jjdj

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Moja znajoma ma wielkiego Husky, którego można z budą ukraść. A ja mam kundla pokrzywdzonego przez ludzi. Jedzenia od obcych nie dotyka, a szczeka, że pół wsi wie, że ktoś nas odwiedza. Jeśli nikogo nie ma w domu, pies da znać, a sąsiad wyjrzy co się dzieje. Na szczęście u nas złodziei nie ma.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Psa można otruć, klucz podrobić, zamek otworzyć wytrychem, alarm wyłączyć - znaczy że nie warto się w ogóle zabezpieczyć?

Pies bardzo dobry system obronny - oczywiście jeśli to nie York lub coś podobnego :D. Najlepiej dwa lub trzy np. Dobermany czy owczarki niemieckie. Oczywiście to kosztuje - więc czasem taniej czujka i system alarmowy połączony z jakąś agencją ochrony.
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Najlepiej chyba to nie mieć złodzieja i problem rozwiązany :wink:
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Ostatnia opcja najlepsza :lol: , co do psa aby był nauczony żeby nie jadł od obcych to raczej trzeba uczyć od szczeniaka, schroniskowe wezmą jedzenie od każdego z pocałowaniem ręki :) .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
czarna_inez
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 19 maja 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy macie jakiś sposób na złodzieja?

Post »

Drodzy Forumowicze, dzisiaj mój mały padł bez ofiarą złodzieja. Jest maleńki, ma dosłownie pięć gałązek ale mimo wszystko miał w tym roku jedną kiść kwiatuszków.... i jakieś bydle dzisiaj ją obszarpało,łamiąc przy tym gałązki i ściągając korę z krzewinki. Starsznie się wkurzyłam. Bez zostanie przesadzony w bezpieczne miejsce, ale mam przy tym samym płocie przepiękne piwonie - i teraz uwaga pytanie, czy jest jakiś środek, jakaś maź, jakieś cokolwiek, czym można pozmarować łodygi kwiatów, tak aby złodziej trzymająć za tę łodyżkę już wiedział, ze źle zrobił? Myślałam o jakimś smarowidle, które dotknięte zaczyna cuchnąć czy coś... Środek na wzór tego do choinek, którym pryska się drzewka aby w domu śmierdziało jak je się ukradnie i wniesie do ciepłego pomieszczenia...

A poza tym majcie jakieś sprawdzone sposoby na takich złodziei?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Post »

Mi kiedyś złodziejem okazał się jeleń który obrobił w ten sposób kilka drzewek - to pomysł aby mu wysmarować mazią drzewko aby w domu śmierdziały mu rogi ............... jest zabawny. ;:138
Rozumiem gorycz po zniszczonym drzewku ale wszystkie skuteczne pomysły kilkakrotnie przewyższają wartość tego co się chce chronić.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
czarna_inez
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 19 maja 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Post »

asprokol pisze:Mi kiedyś złodziejem okazał się jeleń który obrobił w ten sposób kilka drzewek - to pomysł aby mu wysmarować mazią drzewko aby w domu śmierdziały mu rogi ............... jest zabawny. ;:138
Rozumiem gorycz po zniszczonym drzewku ale wszystkie skuteczne pomysły kilkakrotnie przewyższają wartość tego co się chce chronić.
Jest jeszcze śmieszniej kiedy wyobrażam sobie tego jelonka zrywającego coś z krzaka nogami ;:138

Pewnie masz rację, nie opłaca się... Szkoda, chyba muszę coś sama wynaleźć hahaha Jak wymyślę to dam znać :)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Post »

Dużo pomysłów jest pokazane w filmie Rambo, a realnie, jeśli nawet nakryjesz takiego wręcz niewinnego bezdomnego, to co mu można zrobić?, jedynie nakarmić.
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Post »

Można spryskać roślinę rozrobioną gnojówką z pokrzywy , takie kwiaty w domu " fiołkami" już nie będą pachnieć ;:306
Pozdrawiam
Daro---
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Agneska pisze:Zostały tylko takie kikuty o wysokości ok 5 cm. Cebule nie są raczej zniszczone ale wydały kwiaty a nie będą mogły się wzmocnić bo nie ma pędów. Serce mnie boli jak się patrzę na to spustoszenie. Strasznie jest mi przykro. Pewnie w przyszłym roku te lilie już nie zakwitną, albo jeśli już to słabo.
A mnie naszła jeszcze taka refleksja nad uchronieniem się przed podobnymi szkodami:
A gdyby tak w momencie gdy lilie mają już pąki prysnąć je chamsko w kilku miejscach jaskrawą farbą w spray'u? Ma mój chłopski rozum to mogło by oszpecić liście na tyle że stały by się nieatrakcyjne dla złodzieja, a sam zabieg na pewno spowodowałby mniejszą szkodę dla roślin niż wycięcie całych pędów. Co myślicie?
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Aniu, też o tym właśnie pomyślałam i te resztki, które zostały pomazałam Funabenem - tylko łodygi - to raczej nie powinno zaszkodzić? Poza tym oberwałam kilka liści z góry aby lilia nie wyglądała perfekcyjnie. Zauważyłem, że wycięto mi lilie bez skazy, na pewno ktoś ukradł je na sprzedaż.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Post »

Jeszcze bardziej drastycznym (lecz kosztowniejszym) sposobem byłby zakup małej kamerki i zwyczajnie przyłapanie złodzieja.
Ja nigdy czegoś takiego nie kupowałam ale wiem że są w sprzedaży takie małe kamerki które wyglądają bardzo niewinnie i uruchamiają się na przykład na czujnik ruchu. Potem taki filmik wystarczy tylko zanieść na policję, zdecydowanie nawet jeżeli nie spodka go za to wysoka kara - to już nigdy nie będzie się czuł bezpiecznie przy tego typu kradzieżach.
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”