WC na dziłace ROD

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

WC na dziłace ROD

Post »

Witam.
Chciałem zbudować WC na działce, ale nie chciałbym aby odchody wsiąkały w ziemię ani tak jak u moich rodziców 20 lat temu na działce, że kupa leżała w WC cały czas i potem nie dało się tam wejść (dobrze, że działka była od torów kolejowych i nie było obok działki)
Jak to wykonać? Czy da się to jakoś zrobić aby odchody jakoś się rozkładały np w beczce plastikowej lub metalowej?
mkgrr
100p
100p
Posty: 121
Od: 7 mar 2015, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Trzeba było by zrobić/kupic "przydomową oczyszczalnie". Do takie oczyszczalni wrzuca sie chyba odpowiednie szczepy bakteri.
Pozdrawiam Serdecznie
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: WC na dziłace ROD

Post »

No nie no. Na działce ROD nie będę budował oczyszczalni i płacił kupe pieniędzy, więcej niż zapłaciłem za działkę. NIe ma jakiegoś taniego sposobu na pozbycie się kupy? Nie wynosząc jej poza teren oczywiście.
mkgrr
100p
100p
Posty: 121
Od: 7 mar 2015, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Najtańszy sposób to zrezygnować z robienia kupy na działce.
Reszta niestety wymaga nakładów.

Minimalny nakład to szambo - które co jakiś czas trzeba opróżnić - ale tego nie chcesz robić.
W oczyszczalni też trzeba opróżniać osadniki, ale znacznie rzadziej niż szambo - na działce, pewno takie opróżnianie było by co kilka lat.

Dostępne są też chemiczne ubikacje. np turystyczne - nie wydziela sie z tego nieprzyjemny zapach (na podobnej zasadzie jak toytoy) - ale to też trzeba wywozić poza działkę.
Pozdrawiam Serdecznie
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: WC na dziłace ROD

Post »

I do tego szamba będą przychodzić wszyscy z całego ogrodu? Wkop duże wiadro,w dyskretnym miejscu,
nad nim sedes,ale tak zamontowany,aby wiadro dało się wyjmować. Po użyciu,urobek zasyp trocinami
albo torfem,utrzymuj w lekkiej wilgoci a dżdżownice tak posprzątają,że zostanie sam torf.
W końcu przez cały sezon,lokal będzie użyty kilka,może kilkanaście razy.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: WC na dziłace ROD

Post »

A można tak? Zrobię sobie wychodek z wmontowaną wiadro-toaletą (na allegro po 24 zł) I co załatwianie zasypywać trocinami a jak się zapełni wrzucić do kompostu? A potem pod iglaki? Na działce nie mam warzyw. Jedynie drzewka owocowe.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: WC na dziłace ROD

Post »

A orientuje się ktoś w tych środkach co dorzucamy do odchodów i one niby wszystko rozpuszczają? Jak nazywają się takie środki?
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: WC na dziłace ROD

Post »

To tabletki do toalet turystycznych!
Pozdrawiam, Agata.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: WC na dziłace ROD

Post »

ok. Znalazłem. Teraz pytanie. Jak tego używać na 22l w zamykanym wiadrze? Kiedy wrzucać tabletkę? Jak wiadro się zapełni moczem i kałem czy od razu na np litr wody. Używa ktoś tych tabletek w toaletach nieturystycznych?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Czy myślisz,że w ogrodzie ludzie się tylko G.. zajmują? Jak się zapełni,to znaczy,że koniec roku,
taki syberyjski kalendarz.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Nie rozumiem, ale mniejsza o to. przecież najważniejsze na działce jest plewienie :D Myślę, że zapełni się to dosyć szybko a nie na koniec roku syberyjskiego.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Zobacz jak ja to rozwiązałem sprawdza się:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4#p5021164
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Toaleta na działce to był jeden z pierwszych problemów do rozwiązania. Nie mam jeszcze wykończonego domku a toaletę już mam. Zrobiłem coś w rodzaju toalety przenośnej-stacjonarnej. Z tyłu domku wymurowałem z cegły rozbiórkowej kibelek. Z białych płyt meblowych konstrukcja do siedzenia. Ta biała szafka otwiera się. Schowana tam jest beczka, szczelna 55 litrowa. Beczka musi mieć jak największy otwór i musi być niska. W połowie beczki umieszczony jest zawór kulowy. Do beczki wlewam preparaty do toalet przenośnych i wszystko się ładnie rozpuszcza. Papier toaletowy musi być 100% celuloza. Jak jest za dużo już w beczce zlewam nieczystości do kanistra 20 lit zawożę do domu i wylewam do kibelka.
Ciekawe rozwiązanie. Jedno pytanie jak ze smrodkiem? Ja chciałbym jednak postawić kibelek w altanie. Nie mam jak za bardzo dobudować czegoś bo z tyłu nie ma miejsca i jest ścieżka. Mam tak dziwnie altankę, że jest przy wejściu i jeszcze tyłem :D a z boku rosną pierdzielone świerki które już mają ponad 10 lat i trzeba z nimi żyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”