WC na dziłace ROD

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Najlepsza ubikacja na działce ROD to tradycyjny kibel jak dawniej na wsiach mieli, tylko bez żadnego pojemnika-wyłącznie dziura w ziemi dość głęboka, do której po zrobieniu grubszej sprawy wrzucamy np: 1 łopatę ziemi, aby zniwelować nieprzyjemny zapach. Na 1 sezon wystarczy spokojnie, a na następny sezon przenosimy kibelek obok (na nowe miejsce) a wykopując nową dziurę zasypujemy tę starą. Na mojej działce miałam taki kibelek i starczył nawet na 2 sezony bez przenoszenia, a czas spędzaliśmy całą rodziną niemal codziennie. Tak naprawdę, to podczas pobytu na działce chce się zazwyczaj siusiu, a to drugie to znacznie rzadziej się trafia. Nie ma potrzeby wkopywania żadnych pojemników, lania wody z bakteriami przyspieszającymi rozkład itp. Mój teść zrobił taki kibelek u siebie z wkopaną beczką z wodą i jakimiś bakteriami przyspieszającymi rozkład czy cuś. Śmierdziało to jak kapucha przekiszona i nie można było tam wytrzymać bez trzymania się za nos, a po upuszczeniu czegoś do środka było charakterystyczne plum z rozpryskiem. Również opróżnienie takiej ubikacji do rzeczy przyjemnych nie należy, więc odradzam takie wynalazki.


Kibelek był prowizoryczny-drewniana konstrukcja obita blachodachówką z zasłonką z czarnej filii, ale funkcję swą spełniał i to dobrze.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: WC na dziłace ROD

Post »

My takiego nie mamy gdzie dobudować. Altanę mamy przy alejce a nie tak jak zazwyczaj na końcu działki a sąsiedzi w około. Jeżeli coś jest widoczne to okazja na to aby upierdliwiec jakiś miał okazje do swojego samozadowolenia i nas podkablował gdzie trzeba i kara murowana za taki kibelek do ziemi. Jak wam śmierdziało? Widocznie beczka była otwarta. Ja mam z zamiarach ją uszczelnić i jedynie przy załatwianiu się będzie można coś poczuć. Jeszcze jest czas aby pomyśleć nad tym.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Redzik33 pisze:Ale ta konstrukcja ma chyba 1 minus. Podczas wykonania "cięższej" czynności fekalia na nas pryskaja?
I na to znalazło się rozwiązanie. Myślałem jak rozwiązać to chlapanie. Kupiłem w biedronce doniczkę z takiego grubego i śliskiego plastiku. Doniczka jet wysoka i stożkowa, górna średnica jest wielkości otworu w desce, dolna zaś ma taką średnicę żeby weszła do beczki z lekkim zapasem. Dzięki temu beczka jest nisko i nie ma mowy żeby kogoś ochlapało. Jak ten niby sedes doniczka się pobrudzi w butelce obok stoi rozrobiony płyn do toalet z wodą i można po sobie posprzątać. Mi ta toaleta odpowiada, nawet moja żona nie kręci nosem.
Redzik33
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 paź 2014, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Dobry pomysł :D Ja myślałem nad jakąś blachą pod deską umocowaną pod kątem, ale z plastikową donicą chyba lepszy pomysł :D Taka jakby muszla :D
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Tak właśnie donica spełnia rolę muszli, ten plastik jest śliski i gładki i łatwo utrzymać czystość
Awatar użytkownika
Dzialkowiec93
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 mar 2015, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Jeszcze co do utylizacji odchodów polecam właśnie płyny do toalet turystycznych, np, rozcieńczalny z dużą ilością wody, potem wszystko zamienia się w bezwonny płyn.
zmod, pomid.
Achmef1983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 mar 2021, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Czasami dobrym pomysłem jest skorzystanie na sezon działkowy z kabiny WC, którą można wynająć (toaleta przenośna).
Toaleta na działkę musi być jednak w jakiś sposób dostarczona.
Alejki, muszą być na tyle szerokie, żeby auto mogło podjechać, a podłoże choć nieco utwardzone.
Troszkę można przeczytaj o tym tutaj: Link usunięto. bab...
Awatar użytkownika
enia9
50p
50p
Posty: 50
Od: 3 mar 2010, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: WC na dziłace ROD

Post »

Widzę u siebie, że działkowcy robią sobie mini szamba i normalnie jak w domu instalacja wodna do tego...zarząd widzi i akceptuje; no bo w sumie skoro są na RODach "wypasione" domki z kominkami i łazienkami to i toaleta musi być :)
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: WC na dziłace ROD

Post »

enia9 pisze:Widzę u siebie, że działkowcy robią sobie mini szamba i normalnie jak w domu instalacja wodna do tego...zarząd widzi i akceptuje; no bo w sumie skoro są na RODach "wypasione" domki z kominkami i łazienkami to i toaleta musi być :)
Na moich ogrodach to wymóg zarządu. Jeżeli jest toaleta to musi być szambo, zresztą wszystko jest w regulaminie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”