Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Sierak2012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2020, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Czyli frezowy lepszy w każdym aspekcie. A jak praca takich 2500W do 2800W na długim przedłużaczy? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji odnośnie tego kiedy rozdrabniarki wchodzą na maksymalną moc
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Rozdrabniarka pracuje z max mocą w chwili obciążenia - w przypadku np Makity długi przedłużacz powoduje spadek napięcia poniżej 180V co skutkuje wyłączeniem urządzenia i bieg wsteczny, lub nie pozwala w ogóle na podtrzymanie wyłącznika.
Da się to rozwiązać stosując przedłużacz o większym przekroju np 1,5 mm2 lub najlepiej 2,5 mm2 i rozwinąć go całego z bębna.( te pomarańczowe ogrodowe nadają się, ale tylko o długości max 10 m)
W tych urządzeniach jest przekładnia planetarna , dlatego pełna moc silnika przekazywana na tryb jest w chwili jakiegokolwiek obciążenia czy to będzie kijek 2 mm czy 40 mm. Na jałowym moja makita 2500 pobiera 3,2 A pod obciążeniem 10,7 A . ;:333
Pozdrawiam Paweł
Sierak2012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2020, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ok. Dzięki wszystkim za odpowiedź. W takim razie chyba lepiej wydać na dobry sekator i uzbroić się w czas do pracy, bo chyba elektryczny bez 3 fazy, a instalacją na poziomie 4.4kw jest bezsensowną inwestycją
tomjan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lis 2020, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

CityMatic pisze:Jest naprawdę super, bez problemu można rozdrobnić gałęzie, pędy róż gałęzie śliwki, itd. Rozdrobniłem ok 20 taczek 150l gałęzi na zrębki. Całość poszła na kompostownik.
ja też mam to urządzenie :wink: . Znalazłem je na industrii24 https://www.industria24.pl/elektryczna- ... 500-makita i już od jakiegoś czasu działamy razem z Makitą UD2500 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Kupiłem ją po fajnej cenie, więc aż tak bardzo nie odczułem wydatku po kieszeni. Choć moim zdaniem urządzenie warte jest każdej ceny. polecam :D !
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ma ktoś może rozdrabniarkę firmy Gatec? Jak to się sprawuje? Nie mam gałęzi do cięcia a tylko badyle po wysokich kwiatach. Która byłaby lepsza? frezowa, czy z nożami wirującymi?
Jak sobie radzicie z pędami malin, róż i innych kolczastych? Jak dotąd to je palę. Po pocięciu nadal będą kolce, a te kiepsko się rozkładają w kompostowniku.
origami
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 31 lip 2008, o 23:06

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Zastanawiam się na kupnem. Wypatrzyłam sobie dwa urządzenia, oba Boscha.
Różnice między modelem AXT 25 TC a modelem AXT 25 D. Wiem, że różnią się mechanizmem tnącym (bęben, turbina tnąca). Który lepszy i dlaczego? Ktoś może ma doświadczenia, wiedzę?
Będę wdzięczna za wypowiedzi :)
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1405
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Też zastanawiał się nad tą Makitą 2,5kW

Jak się spisują frezowe przy świeżych i niezbyt grubych patykach - takich 4-7mm? Ma ktoś doświadczenie? Bo niby frezowa ma dużo plusów ale i problem z takimi...

Tak informacyjnie, może się komuś przyda - w garażu i na zewnątrz instalacje 230V mam na przewodach 2,5mm. Mogą pracować ciągle z mocą 3,5kW ale po godzinie (stałe obciążenie np. grzałka bez termostatu) są delikatnie ciepłe, tak z 10-15 stopni więcej niż temperatura otoczenia.
Pozdrawiam,
Tomek
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Wszystko zależy od ustawienia płytki dociskowej - jest specjalna regulacja więc nawet z liśćmi nie ma problemu tym bardziej z gałązkami - najlepszym przykładem jest cięcie mniszka - więc się nadaje.
Pozdrawiam Paweł
Zywis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 23 paź 2010, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

origami pisze:Zastanawiam się na kupnem. Wypatrzyłam sobie dwa urządzenia, oba Boscha.
Różnice między modelem AXT 25 TC a modelem AXT 25 D. Wiem, że różnią się mechanizmem tnącym (bęben, turbina tnąca). Który lepszy i dlaczego? Ktoś może ma doświadczenia, wiedzę?
Będę wdzięczna za wypowiedzi :)
Mam AXT 25TC. Tnę gałęzie, do 4cm nie ma problemu - sam wciąga i szatkuje, miskanty - jeśli wkładam liście łącznie z łodygami to też nie ma problemu. Trochę się przytyka jeśli jadą same liście, ale wtedy daję cofaj, dokładam łodyg i jedzie dalej. Generalnie mogę polecić.
Beata_85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 kwie 2021, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rozdrabniacz do gałęzi

Post »

Witam mam pytanie czy ktoś używał rozdrabniacza do gałęzi do iglaków jak sobie radzi np z igłami z sosny czy bez problemu mieli czy zatyka. Dodam że to rozdrabniacz elektryczny marki Faworyt o mocy 280W. Z góry dziękuję za odpowiedź.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Zajrzyj na YT do pana Grzegorza w Szumilesie. Co prawda ma rozdrabniarkę firmy Gatec, ale Faworyt różni się tylko kolorem obudowy.
Awatar użytkownika
DOOOMINO
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 1 cze 2008, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

ROZDRABNIACZ DO GAŁĘZI 2800W FREZOWY FAWORYT GTR44 Co sądzicie o takim wynalazku. Potrzebny mi na małą działkę 300m2 Zda egzamin? Wiem że firmowe są lepsze, ale do okazjonalnej pracy nie będę wydawał dodatkowego tysiaka.
DOOOMINO
pawel_345
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 16 sie 2021, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Post »

DOOOMINO pisze:ROZDRABNIACZ DO GAŁĘZI 2800W FREZOWY FAWORYT GTR44 Co sądzicie o takim wynalazku. Potrzebny mi na małą działkę 300m2 Zda egzamin? Wiem że firmowe są lepsze, ale do okazjonalnej pracy nie będę wydawał dodatkowego tysiaka.
Posiadam taki już dwa lata. Ogólnie mogę polecić. Bez problemu rozdrabnia gałęzie grubości kciuka. Jak wkładam grube gałęzie z cieńszymi bocznymi to potrafi tych cienkich nie dociąć, szczególnie zbyt świeżych (mi to nie przeszkadza). Jakby odciąć cienkie i posegregować powinno być lepiej (jest regulowana płytka dociskowa). Rozdrabniam głównie gałęzie z drzew owocowych, czasem z iglaków.
Pozdrawiam, Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”