Budowa studni na działce

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
kolagen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 lip 2011, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa studni na działce

Post »

mam pewność ,że gruz który jest zalany to nie krąg ,tylko duże fragmenty betonu (możliwe,że zbrojonego); wypompuje wodę i zobaczę co jest nie tak;

k.
drupii
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 wrz 2011, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa studni na działce

Post »

ja mam trochę inny problem bo moja studnia ma ponoć 31m głębokości a do lustra wody po około tygodniowym niepobieraniu wody jest jakieś 27 metrów, studnia z kręgów betonowych o średnicy wewnętrznej 1m, wodę da się wypompować praktycznie do zera a moje zapotrzebowanie na wodę jest dużo większe więc planuję zrobić tak: wypompuje wodę, zejdę i powiedzmy świdrem ręcznym o średnicy 16cm wykopię dodatkowe jakieś 5 - 8 m w głąb (troche mi z tym zejdzie), wstawię drena 12cm i obsypie żwirem aby w niego wpuścić pompę. jest to realne do zrobienia?
jasko__
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 mar 2012, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa studni na działce

Post »

Czy ktos ma taką studnię i moze podac jakie to koszta?. Jak dlugo trwa takie wykopywanie studni przez specjalistę -studniarza. Czy o tej porze roku jest to możliwe czy czekać do wiosny?.

Koszt budowy studni to około 800zł za metr, pogłębienia to 2500zł metr - przynajmniej u mnie. Czas kopania studni zależy od terenu ale około metra na dzień, przy pogłębianiu dzień kopania - dzień przerwy. Kopanie lub pogłębianie studni jest możliwe o każdej porze roku nawet na wiosnę. Oczywiście najlepiej jest kopać w zimie kiedy poziom wody jest najniżej.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Budowa studni na działce

Post »

U mnie koszt kopania to ok 300 zł z metr, prędkość kopania zależy od terenu i innych czynników. Zdarzało się 4 metry na dzień, a były też dni, że postęp wynosił 0,5 metra
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
jasko__
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 mar 2012, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa studni na działce

Post »

4 metry na dzień? nawet w piachu tyle nie zrobi... wiem bo robie z tymi rzeczami. 300zł ma metr owszem ale za studnie głębinową.
jasko__
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 mar 2012, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa studni na działce

Post »

drupii pisze:ja mam trochę inny problem bo moja studnia ma ponoć 31m głębokości a do lustra wody po około tygodniowym niepobieraniu wody jest jakieś 27 metrów, studnia z kręgów betonowych o średnicy wewnętrznej 1m, wodę da się wypompować praktycznie do zera a moje zapotrzebowanie na wodę jest dużo większe więc planuję zrobić tak: wypompuje wodę, zejdę i powiedzmy świdrem ręcznym o średnicy 16cm wykopię dodatkowe jakieś 5 - 8 m w głąb (troche mi z tym zejdzie), wstawię drena 12cm i obsypie żwirem aby w niego wpuścić pompę. jest to realne do zrobienia?
na głębokości 27 metrów już na pewno niema powietrza. nie wiem czy jakiś specjalista zejdzie na taki metraż.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Budowa studni na działce

Post »

Kopanie to łatwa sprawa, ale kopanie studni to co innego. Ostrzegam wszystkich na tym trzeba się znać. Chęć do pracy, czytanie internetu i nawet zdrowy rozsądek nie wystarczy. Niestety przy kopaniu studni zginął mój kuzyn. Do kopania studni trzeba zatrudniać fachowców.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Budowa studni na działce

Post »

Dwa powyższe wpisy, ku przestrodze kopaczy amatorów. Na dnie może się zebrać warstwa CO2, kilka wdechów i można zasłabnąć. U mnie koparka pracowała jakieś 1,5 h. Wykopanie, ustawienie 10 kręgów, zasypanie. Ludzie to kopią w tydzień. 2-3 osoby x godziny x stawka, wyjdzie drożej i niebezpieczniej. Ręczna robota to pozorne oszczędności.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Budowa studni na działce

Post »

Potwierdzam , też skalkulowałem ze praca koparki wychodzi taniej i duuużo szybciej
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa studni na działce

Post »

Nabicie studni 12m o średnicy 150mm to koszt 1100PLN i czas trwania około 3godzin . tyle kosztowała mnie dwa dni temu ;:215
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Budowa studni na działce

Post »

Trzeba też pamiętać ze studnia nie używana często wysycha,zmniejsza się poziom wody ,cieki wodne czasami są grubości kartki papieru ,więc spróbować poużywać pierwsze studnie ,odpompowywać wodę i zobaczyć jak szybko się napełnia.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa studni na działce

Post »

Długość całkowita filtra to 9m przy pierwszej próbie odpompowania dawała 1m?/min wody ubyło z poziomi około 1m przy drugiej próbie około 0.5 a co do zachodzenia to fakt trzeba by było dwa razy w roku odpompować , w całej strukturze najważniejszy jest rodzaj pokładu piach i żwir to marzenie .
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Budowa studni na działce

Post »

Adam, Twoja studnia (Abisynka) to marzenie. U mnie nie dało rady. Kilka prób i majster się wycofał. Nie te warstwy wodonośne. Skasował chyba 300 za całą akcję i odjechał. Zostały kręgi i swobodne nachodzenie wody.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”