Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
diamond
50p
50p
Posty: 55
Od: 30 maja 2018, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka Makita PLM 5600N2 czy Honda HRG 466C1 SKEP?

Post »

14958 pisze: 1. Makita PLM 5600 N2
2. Honda HRG 466C1 SKEP
Microcut i Versamow w Hondzie to chyba jedyny sluszny wybor. Mozna 9KM Riwalla za 1299 lub w podobnej polce co Honda cenowej Makita PLM5113N2 ale...

Honda narzuca tylko co roku platny przegląd (nie znam ceny). Na moje 200m2 chyba to az nadto. To jej pory latalem Nacem 1.8kw ale w sportowej strawie "gasl" na niskim profilu koszenia. Mam ogromny bol czy isc w chinola 9km czy firmowego za 2.400. Jakby nie patrzec spora roznica cenowa na przydomowe 200m2
trybik
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2019, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

ponad 3 tysi brutto ??!!! zaryzykowałbym najtańszy traktorek dokładasz 2 tysie i jeździsz
chmietus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lut 2021, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Darek237 masz sporo wiedzy na temat kos spalinowych, wybierz tą która wydaję się dla Ciebie idealna. Przeczytaj instrukcję, stosuj się do niej. Ja po pierwszej kosie nabrałem doświadczenia oraz mam teraz na temat kos spalinowych TROCHĘ więcej własnego rozumu.
Adi9397
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 14 gru 2016, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Może wielu mnie zaleje za to hejtem jednak ja używam od wielu lat i polecam Kose i ogólnie każdy sprzęt z Drag-Ona oraz Powermata. Może i chinczyki ale pracują jak należy, moc również mają odpowiednią, w razie usterki części są tanie a naprawa mało skomplikowana :D

Dodam że używam tych sprzętów nie tylko prywatnie ale również zawodowo
kaczkalolo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 kwie 2022, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witajcie
Pytanie jak wszyscy - co wybrać
1. Stihl FS 260 - drogo
2. Oleo Sparta 441 T
3. Oleo BC 400 T
4. Oleo BCH500T ??? mocna
5. Vega VK53 PRO
6. Hortmasz X-800 Z TJ53 - to w sumie to samo co Vega ale może są jakieś różnice???
Ogólnie szukam czegoś mocnego (ok pół hektara z czego 20 ar to haszcze, krzewy i małe drzewka grubosci do 3cm) żeby założyć tarcze i powycinać badziewie. Stihl fs260 to ok 2800 wiec drogo. Wolałbym max 2200...
Ktoś moze wie jak ten nowy Oleo BCH500T? Mocny i nie drogi tylko jak się sprawuje. Chyba że Vega albo hortmasz z kawasaki???
Pomóżcie
michux777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 kwie 2022, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Najlepsza kosiarka spalinowa do 3000zł

Post »

Dzień dobry/Dobry wieczór!

Mam problem, zagwostkę. Potrzebuję pomocy z znalezieniem kosiarki spalinowej, do 3000zł. Moje wymagania polegają na tym, że będę mógł kosić pod wychyleniem 20-30 stopni. Mam fossę przed domem, i zależy mi na tym, cobym mógł obkosić całość. Potrzebuję również dużej szerokości koszenia, i napędu, potrzebowałbym też aby konstrukcja kosiarki byłaby jak najbardziej wytrzymała na drobne kamyczki albo patyczki wystrzelone spod ostrza.


Z góry dziękuję za odpowiedź! :D
infantasy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 cze 2015, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kosiarka, co polecacie?

Post »

Dzień Dobry, po 6 latach rozsypała się moja dotychczasowa kosiarka. Nie była najgorsza ale i miała swoje wady. Muszę kupić nową i chciałbym bardzo uniknąć tych wad które miała poprzedniczka. Mianowicie: przy koszeniu do kosza, potrafiła go zapełnić tylko wtedy, kiedy trawa była sucha jak pieprz. Na zwykłej trawie (nie mokrej) wciąż zapychał się kanał dolotowy pomiędzy komorą cięcia a koszem. Musiałem co chwila udrażniać go ręką. Zależy mi na kosiarce spalinowej, z silnikiem Hondy albo Brigsa, min. 5km, robocza szerokość koszenia min. 51cm i solidny sprawdzony napęd. Może ktoś z Państwa użytkuje sprzęt o podobnych parametrach i jest bardzo z niego zadowolony. Co możecie polecić?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Post »

Z ciekawości spytam co to była za kosiarka, że tylko 6lat wytrzymała?

Co do nowej kosiarki to ja nie doradzę modelu, ale mogę zasugerować żeby nie nastawiać się tak bardzo na Briggs and Stratton, bo to już nie te silniki co kiedyś. Sam mam chińską kosiarkę z BS 675 (dolnozaworowy) kupioną 12 lat temu, ale wtedy jeszcze budowali fajne pancerne jednostki. Na dzień dzisiejszy silniki Loncin są naprawdę godne polecenia, jak nie wierzysz to zobacz filmiki na youtube jak rozbierają je i porównują do briggsa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”