Jak zabezpieczyć płytę osb?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
piotrgdynia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 11 kwie 2014, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć płytę osb?

Post »

No dobrze. To jakoś mi się rozjaśniło.

odnośnie prętów.
To niestety odpada, bo chcę to postawić na kostce koło domu, tak więc kostki nie będę dziurawił.
Dlatego chcę to postawić na bloczkach betonowych lub cegłach. Podstawa tej budowli to będzie pozioma płyta, dlatego przewiercę w kilku miejscach, żeby spływała woda i tyle.
Mam nadzieję, że chwilę postoi i wcześniej im się znudzi i rozleci się bo wóczas musiałbym to budować po raz drugi.
Jeszcze jedno pytanie.
Pomaluję te płyty farbą olejną - pewnie dwie warstwy. Czy jest sens żeby pomalować to dodatkowo impregnatem lub lakierem?
Przed czy po olejnej?

Pozdrawiam
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć płytę osb?

Post »

Sama olejna.
farmer14
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 lis 2017, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć płytę osb?

Post »

Minęło tyle czasu od pytania, że już zdążył pewnie zweryfikować zastosowane rozwiązanie ale dla zainteresowanych podobnym problemem znalazłem coś ciekawego:
"Farba do malowania płyt OSB Hydropox nadaje się do zabezpieczania podłóg oraz ścian w przypadku:
?warsztatów samochodowych
?myjni samochodowych
?parkingów wewnętrznych
?garaży
?pracowni
?salonów wystawowych
?magazynów z lekkim ruchem wózków widłowych - powłoka Hydropox przystosowana jest do ruchu kilku wózków widłowych w wymiarze do 8 godzin dziennie."
Zwraca uwagę możliwość stosowania w myjniach samochodowych. W przypadku stosowania na zewnątrz zalecane jest pokrycie dodatkowo warstwą środka chroniącego kolor farby. Wnioskować można, że farba ta powinna sprawdzić się jako zabezpieczenie owego wozu strażackiego dla dzieci zbudowanego z OSB, który miał zamiar stworzyć "piotrgdynia" .
Właśnie kończę wiatę na drewno z dachem z OSB 3 pokrytym gontem i z blaszaną obróbką i zastanawiam się czy dolnej powierzchni płyty nie pokryć taką farbą czy też może użyć Impregnat Ochronno-Dekoracyjny - Powłokotwórczy marki Vidaron (te wielkie litery to ze strony producenta - chyba mania wielkości) :?:
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zabezpieczyć płytę osb?

Post »

A to wy piszecie o takim zwykłym impregnacie do drewno co np. Vidaron produkuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”