Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
georgio0123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 wrz 2014, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

Witam forumowiczów.
Byłem u znajomego w Niemczech i miał na działce w ogrodzie ładną szklarnie z poliwęglanu. Nie była duża i miała parę metrów kwadratowych i kolega powiedział mi że w Niemczech można taką szklarnie do samodzielnego montażu kupić już za kilkaset euro.
Czy ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie czy są takie szklarnie dostępne w Polsce. Jeśli tak to gdzie, może ktoś ma taką szklarnię i może mi udzielić informacji jak to się sprawuje w naszych warunkach pogodowych?

U znajomego w Niemczech sprawuje się super, ale to Bawaria więc zupełnie inny klimat. Ciekawe czy przy naszych śniegach i wiatrach ma sens taka przenośna szklarnia.

W paru marketach budowlanych pytałem to takowych szklarni nie posiadają w ofercie.

Będę wdzięczny za informację.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

W internecie są. Lepsze to koszt około 2500zł a gorsze ponad 1200zł
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

Co roku w OBI są takie nieduże szklarnie, czasem pod koniec sezonu obniżają cenę, ale nie w każdym markecie.
georgio0123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 wrz 2014, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

Dzięki za podpowiedź...a macie może jakieś linki?
W piątek będę przejeżdżał niedaleko Poznania to wstąpię na targi Gardenia i może tam coś znajdę.
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

Georgio, zapoznaj się z regulaminem forum,

na forum, nie wstawiamy linków, które chciałbyś zobaczyć


http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=1&t=29351

Myślę, że można zorientować się w temacie w inny sposób,

wystarczy poszukać w bardzo bogatym internecie, a tu dyskutujemy na temat sposobów

znalezienia, kupna i montażu szklarni ogrodowych.
Pozdrawiam, Agata.
Nina1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 lut 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

Mam z poliwęglanu takową szklarnię, jest ok, ważne tylko żeby mieć odpowiedni regał - akurat ja sadzę pomidorki - bo wiadomo że od gruntu najbardziej ciągnie zimno.
georgio0123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 wrz 2014, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

Tak jak pisałem wcześniej wybrałem się w piątek na targi do Poznania. Po długich wędrówkach między stoiskami znalazłem co szukałem :)..Fajne szklarnie (i nie tylko) w dobrych cenach. Ogólne wrażenia fajne.


Pozdrawiam
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

georgio0123 pisze:Tak jak pisałem wcześniej wybrałem się w piątek na targi do Poznania. Po długich wędrówkach między stoiskami znalazłem co szukałem :)..Fajne szklarnie (i nie tylko) w dobrych cenach. Ogólne wrażenia fajne.
Pozdrawiam
Witam ja kupiłem sobie szklarenkę z poliwęglanu 6mm
fajna, odpowiednia dla mnie 3.1 x 2 x 1,95 :heja czas montażu dwa dni z ustawieniem i zakotwiczeniem , teraz odpowiednie uprawienie ziemi, kompost i sadzenie pomidorka,papryki , ogórka i sałaty:)
Mocowanie w dwóch etapach - bloczki fundamentowe, kantówka - kołkami do bloczka co 30 cm, a później do kantówki wkrętami do blacho dachówki.
Elementy dodatkowo posklejane uszczelniaczem dekarskim(aby nie było zbędnych drgań)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Paweł
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

PiotrekP pisze:W internecie są. Lepsze to koszt około 2500zł a gorsze ponad 1200zł
Witam, pytałeś ale ja nie mogę odpowiedzieć prywatnie
Koszt to 1399 zł (+przesyłka)zmod, pomid.
Pozdrawiam Paweł
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

Nie jest droga
Jak ją składałem uświadomiłem sobie że gdyby była zrobiona w Polsce, z takich samych materiałów kosztowałaby ok 2x tyle.
To produkt chiński wykonany dla naszych zachodnich sąsiadów.
Nie oceniam zbytnio tej konstrukcji ale jak wicie dmie wiatr w ostatnich dniach na wschodzie dość mocno ok 70km/h, był grad 3x i śnieg(dzisiaj) ;:219
Wypadła pleksa z okna na dachu ;:185 (mój błąd ktoś wcześniej pisał o tym a ja nie skleiłem tego elementu), nic się nie stało ale skręcić trzeba. Dach i ściany bez uszkodzeń więc pierwsze ma już za sobą.
Teraz zrobiłem nawodnienie miejscowe wewnątrz dla 20 roślin i czekam "po świętach" na sadzenie bo jest poniżej 0 ;:174
Pozdrawiam
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
rychoo
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 mar 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JL

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

CityMatic czy możesz wyjaśnić po co kantówka na bloczku? I co konkretnie kleiłeś uszczelniaczem, konstrukcję czy poliwęglan do konstrukcji? Czy szkielet jest skręcany na śruby czy na jakieś zatrzaski? Jaką miałeś temp wewnątrz przy <0 na zewnątrz?
pozdrawiam
Ryszard
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

rychoo pisze:CityMatic czy możesz wyjaśnić po co kantówka na bloczku? I co konkretnie kleiłeś uszczelniaczem, konstrukcję czy poliwęglan do konstrukcji? Czy szkielet jest skręcany na śruby czy na jakieś zatrzaski? Jaką miałeś temp wewnątrz przy <0 na zewnątrz?
Do bloczków nie da się przykręcić wkrętami aluminiowego profilu ;:185 , ponadto kantówka inaczej przenosi obciążenia i nie wygina profili, dodatkowo można w niewielkim stopniu korygować ustawienie.Do betonowych bloczków przykręcanie bez poziomicy było by niemożliwe i cała konstrukcja spodu by się pogięła :roll: .
Kleiłem elementy trójkątne(poliwęglan do konstrukcji) - nad drzwiami i po przeciwległej stronie.Oraz okienko wzdłuż krawędzi mocowania do ramki.
Cały szkielet jest skręcany na śruby M6
Nie wiem jaka była tam temperatura ale na pewno nie spadła poniżej zera - nie przemarzła sałata którą wysiałem do gruntu ;:173
Jednak po skręceniu szklarni nim coś posiałem było ciepło(ten okres przedwiośnia) w niej ziemia ładnie odmarzła i było ponad 20* ;:3 .
Obecnie jest w niej zbiornik 200l i trzy wiadra po 12l wody(woda w dzień się nagrzewa, a nocą oddaje ciepło) - to taki babciny sposób na gromadzenie energii :idea:
Pozdrawiam

-- 21 kwi 2015, o 20:19 --
rychoo pisze:CityMatic czy możesz wyjaśnić po co kantówka na bloczku? I co konkretnie kleiłeś uszczelniaczem,
Zapomniałem napisać dodatkowo (przed zapowiadanymi wiatrami) znitowałem do konstrukcji wszystkie płyty poliwęglanowe po dwa nity na płaszczyznę jednak na krawędziach nie przeciwległych to ze względu na dużą rozszerzalność poliwęglanu i latem mógłby się uszkodzić.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
rychoo
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 mar 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JL

Re: Szklarnie ogrodowe do samodzielnego montażu - prośba o opinie

Post »

Dzięki za wyjaśnienia. Byłem ciekaw zwłaszcza temperatur, czy poliwęglan rzeczywiście tak dobrze izoluje.
A patent z wodą wypróbuję :D
pozdrawiam
Ryszard
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”