Dach na domek ogrodowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Dach na domek ogrodowy

Post »

Witajcie muszę wymienić dach w altance przy okazji przesuniemy kilka ścian i wyburzymy jedna w środku. Myślę że wielkość dachu to około 5 metrów na 3 metry. Możecie podpowiedzieć z czego go zrobić i jak żeby było dobrze i oczywiście tanio?Liczę na was po raz kolejny :wit
Norberto
100p
100p
Posty: 108
Od: 23 mar 2012, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Jaki dach na domek ogrodowy

Post »

Witaj.
Ja postawiłbym na blachodachówkę. Przy tej powierzchni koszt nie powinien przekroczyć 500 - 600zł. Blacha trapezowa będzie jeszcze tańsza.
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki dach na domek ogodowy

Post »

Najtaniej będzie z płyty falistej bitumicznej.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Jaki dach na domek ogodowy

Post »

A co pod spód deskowanie?
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki dach na domek ogodowy

Post »

Jeżeli nie ma sufitu to deskowanie, będzie ładniej ale drożej bo na deski i tak trzeba położyć papę . Jeśli jest sufit to folia dachowa wstępnego krycia, będzie taniej. Tak czy inaczej dach powinien być pożądny, nieważne czy to altana ,dom czy szopka na narzędzia. W tym miejscu myślę oczywiscie o deskowaniu na dachu( z zewnątrz). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Jaki dach na domek ogrodowy

Post »

Nic nie będzie dach trzeba zerwać cały działkę kupiłam niedawno i altanka jeśli tak można to nazwać wymaga generalnego remontu. Myślałam o kantówkach 10 cm x 10 cm. Czy potem zrobić deskowanie pełne i na to papeczy coś pod spód jeszcze? A czym od środka - płyta osb czy może jest inny sposób?
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki dach na domek ogodowy

Post »

Od początku. Najtaniej będzie tak. Wariant 1; kantówki, na to deskowanie lub płyta OSB, na to dachówka bitumiczna. Od spodu (wewnątrz) deski heblowane-tzw boazeria (pióro -wpust), może być OSB(lakierowana nieźle wygląda) lub panele ścienne (imitacja drewna). Tanio i nie brzydko- dachówka bitumiczna do wyboru i koloru. Mniej pracy.
Drożej wariant 2, ale może ładniej. Kantówki, wstępne krycie tj: deski lub OSB, na to papa lub bez desek folia wsępnego krycia, na to kontrłaty i łaty, i wreszcie krycie zasadnicze( płyta falista, blacha, dachówka itp) od wewnątrz jak w wariancie 1. Blachy osobiście nie polecam (mocno się nagrzewa w słońcu), chyba że zrobi się ocieplenie pod kantówkami. Ma to też dobre strony, mój kolega ze starego bojlera po zdjęciu izolacji zrobił na poddaszu altanki zbiornik ciepłej wody. Oczywiście ma dach z blachy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Jaki dach na domek ogodowy

Post »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż a czy przy wariancie 1 może być polożona papa i czy pod nią polożyć trzeba jakąś folie specjalną ;:3
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki dach na domek ogodowy

Post »

Wystarczy sama papa. Wybierz grubszą, dłużej posłuży.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Jaki dach na domek ogodowy

Post »

Jeszcze raz bardzo dziękuje :)porada na pewno się przyda :wink:
Awatar użytkownika
kulow
50p
50p
Posty: 95
Od: 11 sie 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów Dolnośląskie

Re: Jaki dach na domek ogodowy

Post »

W sobote czeka mnie zakup działki z domkiem którego dach wymaga wymiany . Domek jest murowany dach jest deskowany a na nim papa - wszystko do wymiany . Nowy dach myslę pokryć blachodachówka , pracy sie nie boje , ale zastanawiam sie jak połączyć belki z murem :?: :oops:
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki dach na domek ogrodowy

Post »

Czy chodzi Ci o belki murłaty? Jeśli tak, to najlepiej wykonać wieniec i zamocować kotwy do których przykręca się murłatę. Taniej i szybciej jest wywiercić otwory i zalać kotwy, co jest błędem budowlanym, niestety wielu tak robi, a później widać efekty w telewizji po wichurach kiedy dach fruwa niczym kartka papieru.
Awatar użytkownika
kulow
50p
50p
Posty: 95
Od: 11 sie 2012, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów Dolnośląskie

Re: Jaki dach na domek ogrodowy

Post »

Właśnie chodziło mi o murłate słowa mi zabrakło :) Czyli musze wylac wieniec :( Miałem nadzieje ze bedzie można przykręcić belkę do muru za pomocą jakiś kołków czy coś w tym stylu
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”