Dach na domek ogrodowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Gont - tani dach. Czy warto?

Post »

zawsze możesz też spróbować podgrzać gont palnikiem. Tylko z tym to ostrożnie żebyś nie podpalił poszycia dachowego. Wypróbuj to w miejscu gdzie na pewno będziesz zrywał gont tzn wewnątrz okna i powinno działać. Gont się może zwulkanizować ale bez przesady :heja powodzenia ;:333
:)
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Mam pytanie:
mam na działce drewniany domek ok 25 m , dach pokryty gontem bitumicznym


Obrazek

Dzisiaj zauwazyłem ze na srodku dachu część gonta podwiało , odstają troche kiepsko to wygląda, mozna to jakos podkleic ?
Mąż Ani
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Bez problemu podkleisz. Ja bym spróbował na gorąco. Najlepiej małym palnikiem. Nie powinno być problemu ;:168 Podgrzej spód gontu i potem dociśnij. Najlepiej jakąś deską. Gont będzie ciepły. ;:136
:)
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

A np. klej do gontów ?
np.
http://matizol.pl/matisol-klej-do-gontow/
Mąż Ani
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Ten klej jest do gontów ;-), więc na pewno się nadaje. Tamten sposób, co Ci opisałem był najtańszy po prostu. Jak nie chcesz się bawić palnikiem , to klejem spokojnie to zrobisz.
:)
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Byłem dzisiaj na działce , wszedłem na dach o porazka ;:174
Gonty musiał duży wiatr poderwać odstają od płaszczyzny , poiwyciągało zszywki z desek.
Ogólnie kiepsko , każdy smarować od spodu klejem bitumicznym to jednak trochę potrzeba , moze faktycznie podgrzać jak proponowałeś na początku tylko specjalnie załatwiać butlę z gazem i konkretny palnik dekarski ?
AS jakiś mniejszy palnik z nabojem gazowym zdałby egzamin ?

-- 23 maja 2016, o 22:01 --

w kilku miejscach rozerwana papa , pod spodem jest zakładka ale można wymienić to jakoś miejscowo ?
Mąż Ani
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Ja mam taki palnik do lutowania. Do tego co chcesz zrobić, myślę że wystarczy w zupełności. DO tego mam butlę turystyczną 2 kg. Za jej napełnieni zapłaciłem ostatnio 6 zł a gaz miałem na 3 sezony majsterkowania. :heja Taki duży palnik dekarski, moim zdaniem nie nadaje się do gontów. Poszukaj czegoś takiego
http://www.ceneo.pl/33681500#mh=p3f2byy ... AncJ4Jjgg0
Kiedyś jak kładłem na budynku papę termozgrzewalną, to taki duży palnik się sprawdzał, ale tam była duża powierzchnia. Gont jest dużo mniejszy. Taką małą butlę z łatwością zabierzesz na dach. Mały palnik też się sprawdzi spokojnie, zostaje tylko kwestia gazu ;:223 . Może prościej będzie dostać/pożyczyć elektryczną opalarkę ;:136 . Zawsze możesz kupić jeden gont to cena około 3-4 zł w castoramie albo innym markecie. Popróbujesz i sam zobaczysz czym Ci wyjdzie najładniej :). Ja w tym roku będę krył domek dla córki gontem, i chcę go właśnie takim małym palnikiem od razu przykleić.
:)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

ania156 pisze: -- 23 maja 2016, o 22:01 --

w kilku miejscach rozerwana papa , pod spodem jest zakładka ale można wymienić to jakoś miejscowo ?
Jeśli dobrze podgrzejesz to może obejść się bez wymiany. Jak podgrzejesz gont i potem dociśniesz, to ta smolista część spod spodu powinna delikatnie wypłynąć i uszczelnić przerwę. Jak go wymienisz, to będzie widać różnicę, bo będzie inny odcień.
:)
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 117
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Od roku ćwiczę z kolegą temat daszku. On będzie robić z trzciny (w stylu "murzyńska chatka"), a ja idę w poliwęglan komorowy. Dla mnie istotna jest bezobsługowość i światło pod dachem, dla niego efekt wizualny.
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Witam,
Mam pytanie a mianowicie mam na działce mały domek 21m2 w którym zaczął przeciekać dach. Zrobiony jest on z onduliny położonej na stelażu z łat i kontrłat. Zdecydowałem, że nie będę go naprawiał tylko położę blachę falistą. A teraz pytanie czy muszę zrzucić cały stary dach i kłaść wszystko od nowa, czy też mogę położyć na obecny dach nowe łaty i kontrłaty i do nich zamocować blachę. Dodam, że obecny dach ma poniżej 10°.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Jak masz zdrowe łaty i kontrłaty to po co je wymieniać ? Chyba że zbutwiały to oczywiście wymień. DAch jest dwuspadowy ? bo nie napisałaś. Jeśli jest dwuspadowy to pod gąsiory są specjalne uszczelki i one powinny załatwić problem 10 stopniowego nachylenia:)
:)
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Zerwij ondulinę, oglądnij więźbę, jeśli wszystko będzie ok to kładź blachę i zastanów się nad zrobieniem paro i termoizolacji.
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Dach jest jednospadowy i prawie płaski co pewnie było przyczyną jego uszkodzenia, jednak ondulina nie jest zbyt trwałym materiałem. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”