Dach na domek ogrodowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Osobiście jestem za blachą trapezową. Udało mi się kupić za pół ceny z powodu koloru ;:131
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Przeciekające dachy to temat wciąż aktualny. Działkę ROD kupiliśmy 10 lat temu i tyleż samo naprawiamy dach. Najpierw "fachowcy" doradzili, że ondulina jest dobra. Po roku wszystko się zapadło z wielu powodów. Następny "fachowiec" doradził blachę trapezową. Dach jest prawie płaski, za rzadko położone są łaty, nie ma deskowania w pewnym połączeniu blacha ma za małą zakładkę. Dach przeciekał. To wykonawca "fachowiec" kazał kupić papę i nakleił pasek papy tam gdzie źle założył blachy. Po roku przecieka w miejscu gdzie jest ta papa. Wyszedł na dach i ocenił że ptaki zrobiły duże dwie dziury w papie. Dokleił łatki z papy. Papy zgrzewa gazem. Nie wiem może przegrzewa. Ten dach jest do ponownego wykonania. Wstrzymuje nas tylko niewiadoma czy ogród ROD dalej będzie istniał. Wykonawcy to "fachowcy" złota rączka, więc umieją wszystko ale zepsuć.
Wyżaliłam się. Uczymy się na błędach.
Pozdrawiam Krystyna
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Wyżaliłaś się, nie będę bronił "fachowców" bo pewnie każdy z nas miał z nimi doczynienia, niestety.Ja swoją działeczkę kupiłem już z używanym domkiem w którym dach był robiony, w sensie położona ondulina i po czterech latach okazało się że to klops, dlatego teraz przymierzam się do blachy trapezowej. Jednak perypetie z dachem nauczyły mnie jednej rzeczy a mianowicie nigdy płaski dach. Na działce z której korzysta się kilka miesięcy w roku i nikt poza sezonem nie przyjeżdża, żeby śnieg odgarnąć dodatkowo coś zabezpieczyć płaskie dachy nie mają racji bytu. Gdybym mógł to w swoim domku bym dach całkowicie przerobił, ale podniesienie go o kilka stopni niczego nie zmieni a robienie całkowicie nowej konstrukcji to zbyt duża inwestycja.
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

I takie samo jest nasze zdanie na temat dachu. Dach powinien być spadzisty, ale to działka i jego wykonanie to spory koszt. Działki nie maja własności i zbyt często są likwidowane. Kupujemy działki z prawie 30 letnimi altankami, dachy wymagają przebudowy. U nas altanki stoją bliżej niż wymagane 3 metry od granicy. To jest również przeszkodą w prawnej jej rozbudowie.
Blacha tak jak i ondulina jak wspominasz pod śniegiem zapada się i powstają przecieki. Gdyby nasz fachowiec układający blachę przestrzegał szerokości zakładek pewnie nie było by problemu. Przecież mogliśmy kupić o jeden płat blachy więcej. Dobrze jest jeżeli ktoś sam umie sobie wykonać prace. Nie jest to jednak zawsze możliwe.
Ale mino to życzę przyjemnego korzystania z działeczki.
Pozdrawiam Krysia
Pozdrawiam Krystyna
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 116
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Jeżeli konstrukcja dachu jest odpowiednia, to dach może być całkiem płaski, z kilkuprocentowym spadkiem. Ale wtedy tylko papa zgrzewana. Na pokryciu nie warto oszczędzać, tym bardziej, że robi się to raz na kilkadziesiąt lat.
kusol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 cze 2019, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Witam
Mam nowy domek drewniany na działce około 15m2 dach dwuspadowy pokryty gontem, gont wystaje poza deski - dach pełne deskowanie pióro wpust 22mm - około 6cm. Producent zaleca obróbkę blacharską, wiatrownica ok, rynny ok ale czy bawić się w pasy podrynnowe i nadrynnowe czy darować sobie? dach dwuspadowy jeden około10m2 drugi 10m2 plus 4m2
Pozdrawiam
szalonykon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 20 lis 2008, o 22:54

Gonty na altance - krótkie pytanie

Post »

Witam,
Czy na altance pod gonty dawać jakąś papę podkładowa czy nie, Różne opinie w necie znalazłem. A środki finansowe mam ograniczone.
Pozdrawiam.
AlicjaP
100p
100p
Posty: 137
Od: 30 lip 2013, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Papa powinna być.
Alicja
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

JA nie dawałem tylko membranę.
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Gonty na altance - krótkie pytanie

Post »

szalonykon pisze:Witam,
Czy na altance pod gonty dawać jakąś papę podkładowa czy nie, Różne opinie w necie znalazłem. A środki finansowe mam ograniczone.
Pozdrawiam.
Dałbym papę na podkład. W razie jakby gont zaczął przeciekać, albo się uszkodzi, woda nie dostanie się głębiej.
Adam818
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 maja 2021, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Papa może nie wygląda łatwiej, ale ma lepsze parametry wytrzymałościowe niż gnot - osobiście uważam, że jakość > wygląd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”